Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Recomandare reparare/inlocuire cauciuc+camera 10x2.125 trotineta electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
Salutare, colegi de forum. Se da una bucata trotineta electrica, e un model Breckner BK90127, gen Kugoo si alte branduri facute in China, dar nu asta e problema.

Problema e ca in mai putin de 1 saptamana am facut de 2 ori pană (si pe aceasta cale ii urez lui C.C. din BM un calduros "sa arzi in Iad cu tot cu votantii tai suflatori in punga").
La prima pana nici nu stiu ce am prins, dar banuiesc niste cioburi pe care firma de salubritate le-a pus tacticos in gangul de intrare in spatele blocului.
Iar azi am prins pe trotuar o nenorocita de capsa de aia cum prinzi foile de hartie format A4 intre ele.

Pentru ca nu am chef si nici bani sa dau 150 de lei saptamanal (80 de lei cauciucul + 20 de  lei camera + 50 de lei manopera) sau 20 de lei sa inlocuiesc saptamanal camera, vreau sa va intreb daca ar fi vreo solutie, ceva, ori sa pot folosi astfel incat sa blocheze fisura din camera, sau daca exista vreun cauciuc tubeless/plin pe care l-as putea pune in loc la ce am acum pe roata.

Cauciucul actual e de 10x2.125 inch si are camera de 10 inch cu supapa in L, dar latimea jantei nu am masurat-o inca, daca cumva e importanta si asta.

Edited by Hider141, 01 June 2023 - 09:19.


#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 02.08.2021
https://www.decathlo...ta/_/R-p-310756
Foarte bun! Eu il folosesc.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
Mersi de sfat.

#4
iulian_1976

iulian_1976

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,570
  • Înscris: 10.05.2008
O saptamana extrem de putin, exista fara camera, pline sunt durabile insa comfortul lasa de dorit, toate socurile le iei din plin nu recomand, o solutie ceva mai buna sunt cauciucurile all-teren, camere upgradate cu cauciuc mai gros, pret ceva mai mare, de obicei roata spate cedeaza des, cel putin la mine asa se intampla, cam un an tin.

Edited by iulian_1976, 01 June 2023 - 10:59.


#5
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 02.08.2021
https://www.youtube....rts/8ewVbooEbV0

Tubeless nu recomand, dacă spargi spargi cauciucul, așa scapi ieftin cu o cameră.

Edited by Valy_User, 01 June 2023 - 11:02.


#6
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 08.01.2009
La bicicleta folosesc cu succes lichid antipana ; pt. situatia a 2-a descrisa ar fi trebuit sa nu simti mai nimic insa nu poate face minuni in cazuri de taieturi mai mari (precum in cazul cioburilor) .
Personal am folosit Joe's no flats dar in functie de ce au bike-shop-urile locale te poti reorienta .

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
Revin cu un update, pana la urma am schimbat camera, dar dupa ~ 1 saptamana iarasi am gasit roata partial dezumflata, banuiesc si bordurile de pe trotuar.
Am bagat azi niste Slime, pe eMag multi il lauda, si sper sa ma tina.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate