Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

Sugestie mobilare bucatarie+camara

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mercutiott

mercutiott

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.04.2018

 cristiandrei, on 31 mai 2023 - 11:14, said:

Asta am observat si eu, cine proiecteaza o camara cu latime de 90? Camara, ca si dresingul, are sens cand poti sa pui rafturi pe ambele laturi, asa daca folosesti doar un perete, mai bine dulapuri direct si acel spatiu pentru acces se castiga in incaperea principala.

Multumesc de sugestie. Ideea din spatele unei camere dedicate era ca acolo as putea sa nu pun IPAT si as putea mentine un mediu mai racoros(desi e pe partea de S-S-V).

#20
mercutiott

mercutiott

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.04.2018

 dorin_2k, on 31 mai 2023 - 10:10, said:

Părerea mea: renunță la ușa spre terasa.

Done, am mutat terasa si iesirea se face din living. Dezavantajul e ca trebuie sa trec mai mult prin living acum pentru orice are legatura cu bucataria, gunoi, cumparaturi, pahar cu apa.

Attached Files



#21
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,241
  • Înscris: 03.12.2005
Camara aia daca nu are 1.5m latime e degeaba. Pe rafturi de 30 nu pui mare lucru si 60 circulatie e claustrofob. Radiaza camara si coltul ala unde e aragazul. Sau fa-o o depozitare cu accesul din holul ala, dar nu in capat.

#22
mercutiott

mercutiott

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.04.2018

 superm, on 31 mai 2023 - 09:20, said:

o idee ..cam aglomerata sau nu Posted Image

Am renuntat la peretele dintre living si bucatarie. Propunerea arhitectului este in "Plan parter.png", dar parca tot as vedea un "breakfast bar" in extensia blatului, cu lumina geamului de pe peretele cu plita.

Attached Files



#23
mercutiott

mercutiott

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.04.2018

 sebulbus, on 17 februarie 2024 - 21:59, said:

Camara aia daca nu are 1.5m latime e degeaba. Pe rafturi de 30 nu pui mare lucru si 60 circulatie e claustrofob. Radiaza camara si coltul ala unde e aragazul. Sau fa-o o depozitare cu accesul din holul ala, dar nu in capat.
Din hol e mai greu, ar insemna schimbari in structura de rezistenta. Cum ti se pare schita?

Camara latita la 1,20m, dar scurtata, blat continuu dar bucataria 3,50 in loc de 3,80, si frigider mutat in colt.

Vad si eu neajunsurile, dar incerc sa gasesc compromisul cel mai mic.

Attached Files



#24
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,241
  • Înscris: 03.12.2005
Arata a structura pe cadre. Anyway.

Baga frigiderul in patratul portocaliu. Fa usa camarii in spatele frigiderului de acum. Mai castigi si un pic de spatiu de miscare in bucatarie. Poti sa si lasi camara la 90-100 latime in situatia asta pentru ca va fi accesibila in principal din usa, echipata cu rafturi in L.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate