Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Adolescenta sau tanara videochat etc

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#163
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 17.04.2014

 Mizu, on 09 august 2023 - 09:25, said:

Cum asa? Nu prea inteleg afirmatia, daca ai putea detalia putin te rog.


Cum nu intelegi?
Ce face o videochat-ista? Isi vinde imaginea corpului despuiat mimand unele chestii ca sa incite spectatorul la desfrau.Vinde minciuni atat despre ce inseamna sexualitate, cat si ce inseamna  a fi femeie.
Ce crezi, care este ( poate fi) nivelul de constiinta la aceste persoane care vand si cumpara sex? Ei sunt preocupati sa se foloseasca unii de altii intr-un mod egoist, fetele se gandesc sa fie cat mai provocatoare ca sa aibe clienti si barbatii se gandesc sa aibe parte de placeri de moment, fara asumarea si cladirea unei relatii cu o femeie intr-un mod vrednic, adica bazat pe dragoste, intelegere si respect reciproc.
Nimic in conjuncturile acestea nu te va face dornic sa ai parte de o crestere spirituala, din contra, te va indeparta din ce in ce mai mult de la nazuinte mai inalte, findca contrar opiniei larg raspandite, nu se rezuma totul la bani si sex.

#164
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,318
  • Înscris: 08.01.2021

 Chayah, on 09 august 2023 - 13:11, said:





Conform definiției prostitutiei, stripperele practica o formă de prostituție.

Mie nu mi se pare, conform definiției de aici

https://dexonline.ro...uție/definitii

Nici videochatistele nici stripperitele nu practica raporturi sexuale. Adică practica dar nu la servici :D

In schimb cei gen unii jurnaliști sau "telectuali" la care ma refeream intra la punctul 5 din definiție (corupție).
Mai jos din dicționarul enciclopedic e data și definiția "Faptul de a-și vinde cinstea, de a face concesii de orice fel pentru bani sau alte interese" unde întra perfect o groaza de pseudo-celebritati.

LE
Eu nu am folosit în viata mea cuvântul "curva" în alt sens decât de prostituat(a). Poate fi bărbat sau femeie e irelevant. Și in general n-are legătură cu sexul... :)

Edited by KiloW, 09 August 2023 - 14:50.


#165
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 KiloW, on 09 august 2023 - 14:37, said:

Mie nu mi se pare, conform definiției de aici
Sunt si alte definitii:

Prostituția poate fi clasificată în grupuri foarte ample, fiecare cu caracteristici și modalități de manifestare proprii, în funcție de orientarea sexuală a celui ce oferă prestația sau în funcție de prestația oferită. Există prostituție feminină, prostituție masculină și prostituție transsexuală.
Acestor grupuri principale li se adaugă fenomene ca prostituția minorilor, prostituția virtuală oferită prin intermediul internetului cu ajutorul webcam-urilor și asistenții sexuali (prestații oferite celor cu handicap).

Si apropo de sex:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Sex_virtual

Edited by pasilla, 09 August 2023 - 14:46.


#166
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,318
  • Înscris: 08.01.2021
Sunt curios dacă un chatbot AI poate fi considerat prostituat :)

#167
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu cred ca are relevanta.
Nici femeile gonflabile nu pot primi o asemenea caracterizare.

 KiloW, on 09 august 2023 - 14:37, said:

In schimb cei gen unii jurnaliști sau "telectuali" la care ma refeream intra la punctul 5 din definiție (corupție).
Ca sa eliminam anumite confuzii poate ca termenul de lucrator sexual (sex worker) ar fi mai potrivit.

#168
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,857
  • Înscris: 10.12.2006

Quote

Vinde minciuni
Banii se dau inainte.

#169
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 05.04.2023

 Mizu, on 09 august 2023 - 15:11, said:

Banii se dau inainte.

Tehnologia a creat o schimbare de paradigmă se pare, clienții mai întâi își fac treaba și apoi plătesc, eventual, dacă vor.

#170
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,318
  • Înscris: 08.01.2021
Știți bancul ala cu o sex worker, care ia cu Porsche-ul un autostopist care stătea în ploaie?
Din una ala ala întreba cu ce se ocupa și gagica răspunde
- Sex worker. Fac sex oral contra cost unor tipi cu bani.
- Adică prostituție? Iei m..e?
- Nu, eu nu iau m..e, ci fac sex oral. Tu cu ce te ocupi? Cât muncești, cât câștigi ?
- În depozit la Lidl, muncesc 8h și iau 3000 lei.
- Ei vezi asta înseamnă să iei m..e. Ce fac e sex oral!

Edited by KiloW, 09 August 2023 - 15:38.


#171
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 KiloW, on 09 august 2023 - 14:37, said:



Mie nu mi se pare, conform definiției de aici

https://dexonline.ro...uție/definitii

Nici videochatistele nici stripperitele nu practica raporturi sexuale. Adică practica dar nu la servici :D




Definiția din dex are nevoie de o actualizare :).


Stripping este legal, mi se pare că și videochating.
Prostitutia e ilegală.
Poate de aia, cumva, există persoane care delimitează net între cele două categorii. Unele sunt curve, celalalte sunt fete deștepte și descurcărețe :ewwpu:.

Prostitutia clasică este mult mai grea decât celelalte forme și nu cred că sunt 1% prostituate clasice care sa poată spune că experimentează vreo plăcere. Am o imensă compasiune pentru ele.
Și mă oftic să fie considerate inferioare doamnelor care fac videochat și sa se pomenească despre superioritatea videochatistelor.
Păi ambele forme sunt degradante pentru ființa umană, doar că una din ele e mult mai periculoasa și scârboasa fizic, cam atât.


#172
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 26.01.2010

 Chayah, on 09 august 2023 - 16:39, said:


Și mă oftic să fie considerate inferioare doamnelor care fac videochat și sa se pomenească despre superioritatea videochatistelor.

Te oftici pentru ca nu esti suficient de woke :D
Clearly aia care face trotuarul e inferioara fata de una care sta si se craceste in fata unei camere de luat vederi pentru ca a doua a fost mai destepta si mai descurcareata decat prima.

 KiloW, on 09 august 2023 - 15:38, said:

Știți bancul ala cu o sex worker, care ia cu Porsche-ul un autostopist care stătea în ploaie?
Din una ala ala întreba cu ce se ocupa și gagica răspunde
- Sex worker. Fac sex oral contra cost unor tipi cu bani.
- Adică prostituție? Iei m..e?
- Nu, eu nu iau m..e, ci fac sex oral. Tu cu ce te ocupi? Cât muncești, cât câștigi ?
- În depozit la Lidl, muncesc 8h și iau 3000 lei.
- Ei vezi asta înseamnă să iei m..e. Ce fac e sex oral!

Doua tipe seara târziu pe strada. O patrula de politie le opreste. Seful patrulei zice:
– Buna seara, actele la control, va rog!
Una dintre tipe raspunde:
– Sunt stewardesa, tocmai am sosit dintr-un voiaj si acum merg repede spre casa sa fac un dus, sa ma schimb, pentru ca tocmai am fost anuntata ca trebuie sa plec imediat într-un alt voiaj. Cum timpul este foarte scurt, în graba cu care am plecat am uitat geanta cu actele la serviciu. Va rog sa întelegeti situatia creata, dar timpul ma preseaza si ma grabesc….
– Bun, înteleg, raspunde jandarmul. Dar dumneavoastra? zice el adresându-se celeilalte tipe.
La care tipa, rosie toata, raspunde:
– Si eu tot curva sunt, dar nu stiu sa ma exprim.

#173
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,162
  • Înscris: 17.01.2012

 Chayah, on 09 august 2023 - 16:39, said:

...doar că una din ele e mult mai periculoasa și scârboasa fizic, cam atât.

:o
(știai că gusturile nu se discută? :) )

#174
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Prostituatelor li se face mult rău de către unii clienți, pentru că există mitul că ele au această ocupație din plăcere. Fals, foarte fals!
Este un procent infim de prostituate care simt vreo plăcere. Și mi se pare normal să fie așa, asta arata că sunt ființe umane, cu toate că unora le e greu să creadă asta.

Edited by Chayah, 10 August 2023 - 13:39.


#175
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 17.04.2014

 Chayah, on 09 august 2023 - 09:56, said:

Hop și tu acum. Și că îți bați copilul te degradează spiritual, și că nu ai ce mânca și ești disperat, te degradează spiritual. Să nu îți asumi acțiunile te degradează spiritual de asemenea.
Pai ce, daca iti asumi ca te prostituezi este mai putin degradanta fapta ta?!

Quote


Ca ce chestie să stai tu sau altcineva cu spiritometrul pe capul cuiva? Posted Image
Ce sa inteleg, nu ar trebui sa-i spui unei adolescente sau unei tinere ca face un lucru gresit, degradant daca vrea sa fie videochat-ista?

#176
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 GRATEFUL, on 10 august 2023 - 15:14, said:




Ce sa inteleg, nu ar trebui sa-i spui unei adolescente sau unei tinere ca face un lucru gresit, degradant daca vrea sa fie videochat-ista?

Doar dacă este fiica ta.
În rest, dacă ești întrebată ce părere ai.

 GRATEFUL, on 10 august 2023 - 15:14, said:


Pai ce, daca iti asumi ca te prostituezi este mai putin degradanta fapta ta?!




Dacă îți asumi ce faci, există mari șanse sa poți repara.
Dacă nu îți asumi, normal, nu ai ce repara.

#177
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 17.04.2014

 Chayah, on 10 august 2023 - 15:27, said:

Doar dacă este fiica ta.
În rest, dacă ești întrebată ce părere ai.

Da, bineinteles, dar aici discutam la general...

#178
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 GRATEFUL, on 10 august 2023 - 15:30, said:



Da, bineinteles, dar aici discutam la general...

Da, în general, nu ai de ce sa tragi oamenii de mânecă și să le spui părerile tale.

#179
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 17.04.2014

 Chayah, on 10 august 2023 - 15:30, said:

Da, în general, nu ai de ce sa tragi oamenii de mânecă și să le spui părerile tale.

Nu am tras pe nimeni de maneca. Nu inteleg atitudinea ta. Asa cum ti-ai exprimat tu parerea vis-a-vis de subiectul topicului, asa am procedat si eu.

#180
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Eu nu am zis ca ai tras pe cineva de mânecă, doar am răspuns întrebării tale.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate