Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Adolescenta sau tanara videochat etc

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#127
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,454
  • Înscris: 26.01.2010

 futurist, on 26 iulie 2023 - 07:03, said:

Au platit drepturi de autor catre Cheloo si Ombladon?
Pai?

Cred ca raspunsul ei e trade marked deja sau l-a furat de la ei ?

#128
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 un_el, on 26 iulie 2023 - 09:03, said:

Revenind la subiect: videochatul nu inseamna obligatoriu prostitutie, e destul de clar lucrul asta?
E chiar prostitutie. E mai soft decat pe centura, dar scopul final e acelasi: satisfacerea sexuala a celor care platesc serviciile.
Sunt de acord ca fiecare are dreptul sa decida ce meserie doreste sa practice.

Edited by pasilla, 26 July 2023 - 16:34.


#129
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,434
  • Înscris: 24.11.2006
Serios? Iata ce spune dex-ul: prostitutie: Act prin care o persoană consimte să întrețină, în mod obișnuit, raporturi sexuale cu un număr nedeterminat de parteneri pentru bani sau anumite avantaje.
Te intreb ce raporturi sexuale intretine o tipa sau un tip in momentul in care practica videochatul? Ce face in afara serviciului, ce vorbeste cu respectivii clienti, e strict treaba lor, nu ma intereseaza asta. Ca se atinge, mangaie, samd, iar clientul face ce doreste in spatele monitorului, se numeste prostitutie? Sa fim seriosi! Din cate stiu eu in Romania prostitutia este ilegala, videochatul nu. Unde-i prostitutia atunci?

Edited by un_el, 27 July 2023 - 18:28.


#130
adi2d0

adi2d0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 28.05.2023

 un_el, on 27 iulie 2023 - 18:27, said:

Serios? Iata ce spune dex-ul: prostitutie: Act prin care o persoană consimte să întrețină, în mod obișnuit, raporturi sexuale cu un număr nedeterminat de parteneri pentru bani sau anumite avantaje.
Te intreb ce raporturi sexuale intretine o tipa sau un tip in momentul in care practica videochatul? Ce face in afara serviciului, ce vorbeste cu respectivii clienti, e strict treaba lor, nu ma intereseaza asta. Ca se atinge, mangaie, samd, iar clientul face ce doreste in spatele monitorului, se numeste prostitutie? Sa fim seriosi! Din cate stiu eu in Romania prostitutia este ilegala, videochatul nu. Unde-i prostitutia atunci?



Deci dupa parea ta, nu este nicio diferenta intre felul in care isi castiga banii o casiera de la Mega si o video-chatista. Chat-ista nu intretine raporturi sexuala cu clientii, ok, dar isi vinde trupul, virtual, pentru bani. Activitatea asta nu presupune simplele discutii online, ci expunerea completa a trupului, la comanda, penetrari cu diverse obiecte sexuale, satisfacerea poftelor sexuale a diverisor oameni, contra cost! E tot o forma de prostitutie, dar legala si mai soft. Simplu

#131
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Am ascultat un podcast cu o tipă care deține o rețea de studiouri videochat. Este extrem de bine pusa la punct întreaga afacere, de la training-ul care se face angajatelor, până la ce li se bagă în cap angajatelor despre ceea ce practică.
Ca training, ele discută cu psihologi, care le învață cum să vină în întâmpinarea nevoilor clienților. Presupun că și înainte de asta, erau destule care se autoeducau din punct de vedere psihologic pentru relaționarea cu clienții și se descurcau chiar bine.
În afara de asta, li se bagă în cap că ce fac ele nu este prostituție, ci sunt de-a dreptul psihologii de care clienții au nevoie :ewwpu:.

 un_el, on 27 iulie 2023 - 18:27, said:

Serios? Iata ce spune dex-ul: prostitutie: Act prin care o persoană consimte să întrețină, în mod obișnuit, raporturi sexuale cu un număr nedeterminat de parteneri pentru bani sau anumite avantaje.
Te intreb ce raporturi sexuale intretine o tipa sau un tip in momentul in care practica videochatul? Ce face in afara serviciului, ce vorbeste cu respectivii clienti, e strict treaba lor, nu ma intereseaza asta. Ca se atinge, mangaie, samd, iar clientul face ce doreste in spatele monitorului, se numeste prostitutie? Sa fim seriosi! Din cate stiu eu in Romania prostitutia este ilegala, videochatul nu. Unde-i prostitutia atunci?
    


Păi încă nu s-a modernizat definiția, e relativ nouă activitatea.

E simplu de verificat cât e de kosher asta.
Dacă ai avea o fiică/o soră/o persoană foarte apropiata, ai fi ok cu postura în care ea produce și vinde chestii sexuale pe bandă rulantă?
La chestii sexuale intră absolut orice e sex related, începând cu simple sunete și terminând cu folosirea propriului corp pt a satisface cerințele clientului.
Bine, există indivizi care și-ar trimite sora sau fiica la produs, dar nu despre ăia vorbim.


#132
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,535
  • Înscris: 20.02.2008

 Chayah, on 04 august 2023 - 10:45, said:

La chestii sexuale intră absolut orice e sex related, începând cu simple sunete și terminând cu folosirea propriului corp pt a satisface cerințele clientului.

Unde trasezi granita? Exista filmulete pe youtube cu femei care se piaptana. Sau se machiaza. Unii se excita si la asa ceva. Unde delimitezi ce e sex-related?

Daca ai copil (ca si masculii fac, nu doar femeile) care ar decide sa faca asta ar trebui sa iti pui o intrebare cu privire la educatia pe care i-ai dat-o ca parinte. Pe urma sa accepti ca exista persoane care isi cam baga ceva in parerea altora si in gura lumii (gen, ohhh doamneeee, si-a bagat dildo-ul in fund si a vazut tot internetul).

#133
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 ioppo, on 07 august 2023 - 12:45, said:



Unde trasezi granita? Exista filmulete pe youtube cu femei care se piaptana. Sau se machiaza. Unii se excita si la asa ceva. Unde delimitezi ce e sex-related?




Păi dacă lucrează la firma "Ia-mă, sunt a ta", se piaptănă pt a excita doritorii și câștigă bani din asta, este o ocupație sex related, iar persoana respectivă e sex worker.
Dacă are canal de machiaje și pieptanaturi, dar unii se excita când ea arată cum se face un coc de nuntă, nu putem spune că are ocupație sex related, nu?

#134
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 ioppo, on 07 august 2023 - 12:45, said:

Unde trasezi granita?
Scopul activitatii iti traseaza granita.

#135
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,677
  • Înscris: 03.12.2014

 adi2d0, on 31 iulie 2023 - 00:22, said:

E tot o forma de prostitutie, dar legala si mai soft. Simplu
și care e problema?

#136
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,535
  • Înscris: 20.02.2008

 Chayah, on 07 august 2023 - 16:38, said:

Păi dacă lucrează la firma "Ia-mă, sunt a ta", se piaptănă pt a excita doritorii și câștigă bani din asta, este o ocupație sex related, iar persoana respectivă e sex worker.
Dacă are canal de machiaje și pieptanaturi, dar unii se excita când ea arată cum se face un coc de nuntă, nu putem spune că are ocupație sex related, nu?

Foarte subiectiv ce spui. E naiv sa credem ca un canal de machiaje nu are ca scop incasarea de bani si de la diversi excitati.
Tu practic spui ca daca te imbraci cu fusta scurta (firma "Ia-mă, sunt a ta") dai un anumit semnal sex related fata daca ti-ai lua rochie lunga. :)


 pasilla, on 07 august 2023 - 16:50, said:

Scopul activitatii iti traseaza granita.

Scopul tuturor activitatilor noastre este banul. Toti muncim pentru bani.

#137
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 ioppo, on 08 august 2023 - 07:41, said:



Tu practic spui ca daca te imbraci cu fusta scurta (firma "Ia-mă, sunt a ta") dai un anumit semnal sex related fata daca ti-ai lua rochie lunga. :)



Eu practic spun că cineva e sex worker și daca lucrează fizic și dacă lucrează virtual - bine, oricum din virtual se trece la fizic, dacă se ivește o oportunitate.
Spunea cineva aici că vai, dar și profesoarele câștiga bani în plus din videochat și știu soțul și copiii și care-i problema.
Nu e nicio problemă, în afară de faptul că femeile care lucrează pe strada sunt disprețuite, chiar de cei care susțin câștigul via virtual.



#138
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,535
  • Înscris: 20.02.2008

 Chayah, on 08 august 2023 - 09:13, said:

Eu practic spun că cineva e sex worker și daca lucrează fizic și dacă lucrează virtual - bine, oricum din virtual se trece la fizic, dacă se ivește o oportunitate.
Spunea cineva aici că vai, dar și profesoarele câștiga bani în plus din videochat și știu soțul și copiii și care-i problema.
Nu e nicio problemă, în afară de faptul că femeile care lucrează pe strada sunt disprețuite, chiar de cei care susțin câștigul via virtual.

O femeie care alege sa faca sex cu cineva intr-o seara pentru ca acela are un BMW si a plimbat-o 1 ora prin centru, e sex worker sau nu?
DIspretul vine din mentalitatea inclestata in trecutul comunist.

#139
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 05.04.2023
Care e produsul despre care discutăm?
Servicii sexuale.
Pentru ce plătește clientul?
Pentru servicii sexuale.
Ce prestează ofertantul?
Servicii sexuale.

Rața împunge.

#140
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 ioppo, on 08 august 2023 - 09:23, said:



O femeie care alege sa faca sex cu cineva intr-o seara pentru ca acela are un BMW si a plimbat-o 1 ora prin centru, e sex worker sau nu?



Dacă primește bani pentru că a făcut sex, a avut pt acea perioadă de timp statut de sex worker.
Dacă ar fi stat cu el în mașină și ar fi făcut contra cost ceea ce el ii cere cu scopul de a-l excita sexual - fără a fi atinsă -, a fost în acel interval de timp sex worker.
Dacă ar fi făcut aceleasi acțiuni la distanță, în fața camerei, cu același scop, activitatea ar fi fost încadrată în același tipar.
Ideea este că încadrarea e identică, indiferent de distanță :).






#141
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,535
  • Înscris: 20.02.2008

 Chayah, on 08 august 2023 - 09:58, said:

Dacă primește bani pentru că a făcut sex, a avut pt acea perioadă de timp statut de sex worker.
Dacă ar fi stat cu el în mașină și ar fi făcut contra cost ceea ce el ii cere cu scopul de a-l excita sexual - fără a fi atinsă -, a fost în acel interval de timp sex worker.
Dacă ar fi făcut aceleasi acțiuni la distanță, în fața camerei, cu același scop, activitatea ar fi fost încadrată în același tipar.
Ideea este că încadrarea e identică, indiferent de distanță Posted Image.

Bun, contra cost in exemplul dat de mine inseamna strict plimbatul intr-o masina de lux, nimic altceva. Putem inlocui cu o masa platita la restaurant. Sau cu o vacanta.
Practic, ai pus titulatura de sex worker pe multe femei, sa nu spun majoritatea.  :)

Aici voiam sa atrag atentia, ca granita  e extrem de usor de trecut.
Totul tine de educatie si dezinvoltura. Sunt videochatiste foarte educate, inteligente si inclusiv cu alte joburi. De ce sa dispretuiesti o astfel de persoana? Doar pentru ca ai tu impresia ca e imoral ce face, dupa o mentalitate invechita?

#142
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,912
  • Înscris: 10.12.2006

 ioppo, on 08 august 2023 - 09:23, said:

DIspretul vine din RELIGIE
Am corectat eu.

Mentinerea prostitutiei in zona ilegala sustine traficul de carne vie. Un om cu adevarat bun, un crestin, ar milita pentru legalizare ca acele femei sa poata munci cu contract de munca sa beneficieze de protectia statului, sa nu mai depinda de pesti.

#143
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 ioppo, on 08 august 2023 - 10:46, said:



Bun, contra cost in exemplul dat de mine inseamna strict plimbatul intr-o masina de lux, nimic altceva. Putem inlocui cu o masa platita la restaurant. Sau cu o vacanta.
Practic, ai pus titulatura de sex worker pe multe femei, sa nu spun majoritatea.  :)

Aici voiam sa atrag atentia, ca granita  e extrem de usor de trecut.
Totul tine de educatie si dezinvoltura. Sunt videochatiste foarte educate, inteligente si inclusiv cu alte joburi. De ce sa dispretuiesti o astfel de persoana? Doar pentru ca ai tu impresia ca e imoral ce face, dupa o mentalitate invechita?

De acord, există o formă de prostituție chiar și în unele familii.


Eu una nu disprețuiesc ocupația de videochatista, poate ai înțeles greșit.
Ce spun eu este că nu e drept ca cele care lucrează cu clienți fizici sa fie considerate inferioare celor care lucrează cu clienți virtuali, ambele practică prostituția.
Cele din zona videochat practică însă o forma nou apărută de prostituție și  uite cum le consideri și tu superioare celor din categoria clasică :).
Eu le consider doar neasumate - în caz că ele însele nu consideră că practică prostituția.

#144
adi2d0

adi2d0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 28.05.2023

 DaculScoril0, on 07 august 2023 - 23:07, said:

și care e problema?
Tu sa imi spui, care e problema?:))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate