Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Pisica-lipsa blana pe urechi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
poizan

poizan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.10.2014
Buna ziua.
Detin o pisica maidaneza, de un an jumatate, sterilizata si cu vaccinarile la zi. Mancarea uscata este de la carnilove sterilised iar zilnic primeste si pliculet Felix (fiindca doar din ala vrea). Nu au intervenit modificari in apartament, care sa ii disturbe spatiul (este pisica de apartament, care nu iese deloc afara).
Dupa sterilizare (in luna februarie anul trecut, 2022) a avut o perioada in care a chelit pe urechi. Dupa niste vitamine si o perioada de timp i-a revenit blanita.
Acum, de vreo luna, iar ramane fara blanita, a inceput de la baza urechilor si merge catre varfuri.
Medicul veterinat mi-a spus data trecuta (si la ultimul consult) ca nu are nimic, nici o boala, insa daca doresc pot face analize mai departe. Am facut la spitalul veterinar pentru fungi si altceva insa iesisera negative. Mi-a recomandat sa incerc la privat, daca doresc in mod special, insa nu vede aceasta chelire ca pe o problema. La cabinet privat pentru analize de sange si restul nu imi permit sa merg (financiar vorbind).
A mai intampinat cineva problema aceasta?
Multumesc
P.s. as dori sa atasez si fotografii, insa nu stiu cum.

Edited by poizan, 14 April 2023 - 00:05.


#2
sbanica

sbanica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.09.2006
Am avut o problemă asemănătoare tot cu o pisică maidaneză pui. După un consult cu analiză la microscop medicul a dat diagnosticul: scabie (râie). După tratament totul a fost în regulă. Pisica are acum 10 ani.

#3
poizan

poizan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.10.2014
Si aceasta a avut raie cand am gasit-o, a urmat tot felul de tratamente si se vindecase. De aceea sunt nedumerita, de unde sa fi luat iarasi, ca nu iese din apartament. Plus nici alte simptome nu are (nu are cojite sau pete rosii pe urechi, nu are nimic in urechi).

#4
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,397
  • Înscris: 27.08.2013
Apasă pe „Mai multe opțiuni de răspuns”, jos ai „Choose file” și după ce o selectezi trebuie să dai și „Atașează fișier” că nu o uploadează pur și simplu doar selectată.

Edited by onisifor12, 14 April 2023 - 14:14.


#5
poizan

poizan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.10.2014
Multumesc @onisifor12
Am atasat doua fotografii cu urechiusele (mai greu de gasit una care sa nu fi fost afectata, nu mi-am inchipuit ca o sa am nevoie). Se poate observa diferenta la blanita.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate