Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Adio Doi Cocosi

Touchpad nefunctional Acer Aspire...
 Homemade Fly Trap - Capcana pentr...

Balcon inchis cu sticla pe cornie...

Cumparare ATV second Hand

Au inebunit cu pretul la cirese&#...
 [CUM] Gaurire borcan sticla

Semnal tot mai slab / reziliere

Despre irigatoarele bucale !

Recomandare frigider fiabil pana ...
 Cursuri Cypress JavaScript

Cand apare filmul Don Giovanni?

Transmite cineva in Romania?

TĂTUȚU...se intoarce!
 

Jurnal pariuri 1-1000

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
107 răspunsuri în acest subiect

#19
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 669
  • Înscris: 02.05.2008
Numai "optimisti" pe aici :)) . Bafta!

#20
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.419
  • Înscris: 11.08.2003
20 de meciuri... nu ajungi nici la 10 pana la prima gherla.

Am trecut prin asa ceva, am pus 25 de lei, a mai dublat casa si vreo luna-doua am facut exact asta. Evident, s-au dus dreaq.
Care-s sansele ca, dupa primul set care s-a terminat 6-7, in al doilea sa se joace sub 7 gameuri? Asa am zis si eu... doar ca sansa s-a dovedit 0. :)
Stabileste-ti suma maxima pe care esti dispus s-o sacrifici (caci exact asta se va intampla) si, daca ai atins-o, lasa-te. Uita de, "mi-a iesit o data", "dublez acum" sau "inca unul". STOP si mergi dupa o bere!

#21
copilux

copilux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 15.07.2010
Betfair exchange are oferte ok si de luat in considerare si pe partea de HA...sunt insa de acord cu antevorbitorii ca nimic nu se compara cu o bere buna...succes oricum!

#22
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 799
  • Înscris: 20.08.2016
Ehe....

Si eu acum vreo cativa ani (cand eram mic si prost) am crezut ca am gasit formula castigatoare...
Am inceput un proiect de genul cu 100 RON si dupa calculele mele dupa 1 an de zile ar fi trebuit sa ajung la aprox 100.000 Euro.

Sistemul era in felul urmator:
Banca adical la inceoput 100 ron era impartita in 4:

1) 5.769% din banca
2) 12.237% din banca
3) 26.134% din banca
4) 55.851% din banca

Deci pasul 1, pariam 5.769% din banca pe un bilet cu o cota totala de 1.88, daca biletul era castigator noua banca era cu 5% mai mare, daca pierdeam treceam la urmatorul pas si adica pariam 12.237% din banca pe o cota de 1.88, daca era biletul castigator imi recuperam banii pierduti pe biletul anterior si se marea banca cu 5%, daca era pierzator treceam la urmatorul pas si tot asa.

Important era sa nu pierd 4 cote de minim 1.88 la rand... a mers bine vreo 3-4 luni si am ajuns la suma de vreo 5000 RON, totul mergea conform planului, pana cand intr-o saptamana s-a nimerit sa pierd toate cele 4 bilete cu cota de 1.88 la rand.

La vremea aia nu credeam ca e posibil asa ceva...

Acum joc un alt sistem de un an de zile... un sistem sa nu pierd 7 cote de 1.85 la rand, dar asta daca ai piedut 4 cote la rand ti se injumatateste banca... e mai complicat, mai sigur, dar castigul e extrem de mic.... am inceput prin ianuarie anul asta cu 50 RON si am acum 149.02 RON. Acum joc de placere, nu sa ma imbogatesc... Cand am inceput primul proiect acum muuuulti ani credeam ca te poti imbogati din pariuri sportive... tin minte si acum, la vremea aia visam la un Mitsubishi Lancer EVO X... am zis ca atunci cand ajung la 100.000 euro e primul lucru care mi-l cumpar. Adevarul e ca timp de 4 luni lucrurile au mers foarte bine si parea ca sistemul functioneaza....

#23
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 541
  • Înscris: 17.06.2011

View Postsgn30, on 15 noiembrie 2022 - 10:00, said:

Important era sa nu pierd 4 cote de minim 1.88 la rand... a mers bine vreo 3-4 luni si am ajuns la suma de vreo 5000 RON, totul mergea conform planului, pana cand intr-o saptamana s-a nimerit sa pierd toate cele 4 bilete cu cota de 1.88 la rand.


50 de ori in 4 luni, asta insemna ca in 1 an ai fi ajuns defapt la 2.5 mil Euro... ce Mitsubishi EVO X... iti luai direct Lambo/Ferrari

50 x 5000 = 250.000 RON (dupa 8 luni)
50 x 250.000 = 12.500.000 RON (dupa 1 an) = 2.5 mil Euro.

Pacat ca nu a mers formula...

Editat de Qwerty69, 15 noiembrie 2022 - 11:52.


#24
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Martingale, Fibonacci, D’Alembert au ruinat pe mulți și la ruletă unde teoretic sunt șanse 50/50 (48,6 mai exact) pentru roșu sau negru, sau par/impar, dar o serie de minim 8 la rând de un fel dărâmă orice bancă.
Cam pe acolo e și sistemul lui sgn30, nu ai precizat pe ce sport, dar bănuiesc că pe un tip de pariu care are două variante de rezultat (baschet, handicap..), acolo s-ar preta pentru alegerile de tip 50/50, fără marja casei, pe acolo se ajunge cu cota.

”problema este arderea...” zice o reclamă, iar la pariuri problema este alegerea..

Am mai avut o „pată” mai demult, acum ceva 4-5 ani era la modă teoria cotei 2 (sunt mulți / multe siteuri care propun și acum) pe zi, să reușesc să ating 10 cote consecutive de 2, adică tot pe la 1000 cota... Plecare cu 10 lei, am atins pragul 7 maxim (am mai înjumătățit banca înainte, de vreo două ori, că mă înmuiam să pun 300 sau 500 pe un pariu după ce plecasem de la 10...), însă concluzia a fost că e greu să prinzi și o cotă de 2 zilnic. Totuși rămăsesem cu ceva profit, nu am făcut decât 10 încercări, profit pe care l-am împrăștiat pe alte pariuri.
Jucam bilete combo de 2-3 meciuri și era nasol când forțam să găsesc ceva doar să bifez pariul zilei. Posted Image

#25
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.151
  • Înscris: 23.09.2005

View PostCezcarino, on 15 noiembrie 2022 - 16:19, said:

Martingale, Fibonacci, D’Alembert au ruinat pe mulți și la ruletă unde teoretic sunt șanse 50/50 (48,6 mai exact) pentru roșu sau negru, sau par/impar, dar o serie de minim 8 la rând de un fel dărâmă orice bancă.

Am cunoscut un tip care repara rulete la un cazino de-al lui Liberty, si mi-a zis ca ruleta nu e masluita asa cum cred multi, nu are nevoie sa fie. Cel putin alea la care avea el acces.

Iar cand i-am zis si eu ca m-am gandit la un sistem de pariere progresiv pe rosu/negru (eu ma gandisem la o schema de genul ca astept sa vina 3 de-o culoare la rand, si incep sa pariez pe culoarea opusa, in ideea ca in maxim 5 rotiri vine culoarea opusa, mi-a zis "vezi ca eu am vazut cazuri cand au iesit si 18 negre la rand".

Editat de Phobos, 15 noiembrie 2022 - 17:39.


#26
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.774
  • Înscris: 30.08.2017
Martingale e o schema cunoscuta si folosita, dar riscanta, in sensul ca daca ai ghinion si prinzi un sir pierzator te duci la zero. De obicei se merge pe dublare....cine are chef de inmultit cu doi realizeaza repede ca nu trebuie sa ai prea multe pierderi consecutive.

#27
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.151
  • Înscris: 23.09.2005
No, taman au scazut astia iar plafonul de impozitare: acum se platesc 3% pentru orice castig pana la doar 1000 lei, zice la TV.

Pentru price castig peste 1000 lei se plateste 40%.

Astia chiar vor sa ingroape de tot industria asta, si odata cu ea o gramada de bani la buget.

Editat de Phobos, 15 noiembrie 2022 - 19:32.


#28
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Handbal CE, la pauză Franța - Germania 13-9

Fișiere atașate



#29
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 11.12.2013
de vreo 10 ani nu am mai bagat la pariuri. Bagam mereu meciuri putine cu cote mici, si nu de putine ori pierdeam pe meciul cel mai sigur. Mai bine faci altceva cu banii. Pana si la un banal depozit bancar ai castig mai mare si sigur.

#30
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Tot pe acolo e dobânda la bănci... 1.05 - 1.08 Posted Image, doar că eu nu am investit nimic în proiectul ăsta, doar timp...

Fișiere atașate



#31
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Nu sunt fan amicale, dar se joacă cu garniturile principale

Fișiere atașate



#32
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007

View PostCezcarino, on 14 noiembrie 2022 - 17:37, said:


...Pe săptămână, 1,05^7 = 1,4, deci ăsta ar fi un target, cota de 1,4 săptămânală.

Săptămâna am început-o cu 7.95, deci dacă reușesc să ating 7.95 x 1.4 = 11.13, pot spune că am atins obiectivul săptămânal.
...

Bravo Egipt! Am ajuns la 11.71, săptămâna gata, mai rămân 20 de săptămâni Posted Image

#33
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Pot începe noua săptămână, 11.71 x 1,4 = 16,394 ar fi obiectivul...
Pffff... exact când să iau peste 0.5, în min 15, s-a marcat... fantastic.... 2-0 acum... sper să nu fac o prostie Posted Image

Fișiere atașate



#34
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Am primit un bonus pe meciul de deschidere...

Fișiere atașate



#35
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007
S-a rezolvat problema în timp ce postam... Bine Drăguș!
Cred că mai e loc de un gol, dar să nu mă hazardez...

Fișiere atașate



#36
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Destul de încrâncenat meciul...

Fișiere atașate



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate