Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Jurnal pariuri 1-1000

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#1
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Salut!

(Îmi) Deschid acest jurnal de pariuri cu scopul principal de a mă disciplina, de a-mi ascute răbdarea în primul rând, crezând că, dacă îmi propun să postez ceea ce joc, nu voi mai acționa impulsiv și, implicit, prin acțiuni pripite să ajung la eșec.

Scopul? Să ajung la 1000 de euro plecând de la 1 euro.

Cum? Am plecat de la o discuție cu un prieten (nu „prieten” Posted Image )  care mi-a spus că ar fi foarte ușor să faci bani din pariuri, dacă dispui de o bancă generoasă, ba chiar ar fi făcut și un împrumut de vreo 10.000 de euro, urmând ca pariind 1000 de euro pe zi pe o cotă de 1,05, imposibil de negăsit una ultrasigură pe zi, să ai un profit de 50 de euro => 1500 euro profit pe lună, după comisioane și rata împrumutului să rămâi cu 1000 euro profit practic nefăcând nimic...
Trecând peste faptul că, după ce l-am întrebat de ce are nevoie de 10000 dacă e așa de ușor, nu calculase cât timp i-ar trebui să repare o cotă nu tocmai ultrasigură, i-am spus că e foarte greu să găsească 7 zile la rând o astfel de cotă, darămite 30 de zile, m-am ambiționat eu să încerc un astfel de proiect.

Acum... partea cu răbdarea ... nu am să joc tocmai o cotă de 1,05 pe zi DAR am să încerc să echivalez acest lucru.
Astfel, pentru a ajunge la cota 1000 ar fi necesare 142 de cote de 1,05 la rând, miza all-in.
Pe săptămână, 1,05^7 = 1,4, deci ăsta ar fi un target, cota de 1,4 săptămânală.
Mărirea băncii de 1.4 ori pe săptămână, nu neapărat pariind all-in, mai ales dacă sumele (sper) vor crește.

Unde? Fără împrumuturi și plecând de la 1 euro, voi juca la Betfair, o casă la care nu depun de obicei, dar care oferă din când în când un astfel de bonus gratuit pentru a juca pe diversele derby-uri din campionatele principale.

Săptămâna am început-o cu 7.95, deci dacă reușesc să ating 7.95 x 1.4 = 11.13, pot spune că am atins obiectivul săptămânal.
Pariurile vor fi preponderent live, nu voi „vâna” neapărat o cotă de o anume valoare și scopul final și anume profitul.

Să am baftă, inspirație și noroc! Posted Image Posted Image

M-am întins cu vorba și mi-a ieșit primul pariu... Nu cred că inspiram pe cineva deja...

Attached Files



#2
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005
Ai uitat de impozitul de 3%.

Pui 1000 euro, castigi 1050 pe bilet (deci profit 50 euro), dar cand iei banii, iei doar 1018,5 euro.

Oricum, sa nu crezi ca daca ai cota de 1,05 pariul e sigur.

Cotele sunt calculate, adica tu vei castiga aproape la toate pariurile a 20-a parte din pariu, doar ca din cand in cand, mai exact asa cam tot la al 19-lea bilet pus, o sa-l pierzi. Posted Image

Si sa vezi ce fain e cand pariezi 1000 euro in speranta sa faci profit 50 (ma rog, de fapt 18,5), si se duce pe apa sambetei toata mia de euro.

Edited by Phobos, 14 November 2022 - 17:42.


#3
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,601
  • Înscris: 12.06.2010
@Karax,
zi 3 combinatii de 6 numere din 49 sa le joc la loto. Promit sa impart castigul cu tine!

#4
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,461
  • Înscris: 22.05.2011
Odata si odata o sa pierzi si cota aia de 1,05, si iara o iei de la capat. La tine care ai inceput cu 1 euro nu e nimic, dar la ala care incepe cu 10000 euro e o problema

#5
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

 rhdghdhs, on 14 noiembrie 2022 - 17:39, said:

Odata si odata o sa pierzi si cota aia de 1,05, si iara o iei de la capat. La tine care ai inceput cu 1 euro nu e nimic, dar la ala care incepe cu 10000 euro e o problema

Ca se poate intampla sa-l piarda din prima.

#6
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 08.10.2004
cazionuri, pariuri, pacanele..sunt facute sa castige casa nu jucatorul. inainte se masluiau aparatele si mesele...acum ca totul e online...cat de simplu e...

#7
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
nu merge, am facut eu un script care imi punea automat cele mai sigure/mici cote de pe ziua aia. mergea frumos, iti ies cateva apoi dai o gherlā si tot asa pana te duci pe sfârlā.

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Îți trebuie 142 zile sa ajungi de la 1 euro la 1000 euro jucând și câștigând zilnic cu cota 1.05
Poți face asta 142 zile la rand fara sa pierzi o data?

#9
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010
Salut! Ce spui tu mai sus, am facut eu, cu mici/mari diferente. Observatii:
-cota de 1,05 e foarte mare
-statistic, poti sa te dai tu si peste cap, la 40-50 de parieri pe cota de 1,01/1,02,(nici vorba de 1,05) o sa pierzi.
Eu m-am oprit cand am ajuns la 300$, dupa vreo 150 de pariuri, toate castigate, dar am avut supernoroc, iar la multe din ele am pariat si pe cote de 1,007, 1,005.
L.E. Am omis cel mai important lucru: am pariat DOAR pe evenimente pe care le vedeam live.

Edited by underrated, 14 November 2022 - 18:01.


#10
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Am incercat eu cand eram in liceu....am pariat pe 20 de meciuri cu cota foarte mica, un singur bilet cu toate. Am pierdut jumatate din ele :)).

Ce vreau eu sa spun....de ce sa pariezi zilnic cu cate un bilet, cand poti sa pui un singur bilet cu 20 de meciuri ?

#11
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 02.09.2007
La pariuri poti sa castigi doar daca faci arbitraj. Esti mai castigat daca bei o bere de banii respectivi.

#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Hai nu mai fiti carcotasi.

Bafta colegul si sa ne tii la curent!

Edited by Bursul, 14 November 2022 - 18:28.


#13
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
tu vrei sa castigi 1000 plecand de la 1euro, iar, ieri, s-au castigat echivalentul a 2milioane de euro cu o investitie de 1000euro, la Superbet  :))))

#14
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,461
  • Înscris: 22.05.2011

 Phobos, on 14 noiembrie 2022 - 17:42, said:

Ca se poate intampla sa-l piarda din prima.
Daca pierde la inceput nu e problema. Necazul e ca pierde in ziua 100, cand se aduna ceva banuti,,,

 jimi91, on 14 noiembrie 2022 - 18:07, said:

Am incercat eu cand eram in liceu....am pariat pe 20 de meciuri cu cota foarte mica, un singur bilet cu toate. Am pierdut jumatate din ele Posted Image).

Ce vreau eu sa spun....de ce sa pariezi zilnic cu cate un bilet, cand poti sa pui un singur bilet cu 20 de meciuri ?
Nu gasesti 20 de cote de 1,05 intr-o zii

#15
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 07.03.2012
Inițiator, nu există nicio schemă sigură de câștig la pariuri! NICIUNA!

#16
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,461
  • Înscris: 22.05.2011
E o schema sa pui zilnic o cota de 1,10 si un egal care are cota de ~3. Daca pierzi azi, maine dublezi suma pariata si tot asa. Intr-un final o sa castigi, dar poti sa ajungi sa bagi  sume foarte mari

#17
Cezcarino

Cezcarino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.03.2007
Wow... credeam (speram Posted Image) că voi vorbi mai mult singur, dar se pare că suntem mulți loviți de microb sau trecuți prin el. Mulțumesc de feed-back!


 Phobos, on 14 noiembrie 2022 - 17:38, said:

Ai uitat de impozitul de 3%.

Pui 1000 euro, castigi 1050 pe bilet (deci profit 50 euro), dar cand iei banii, iei doar 1018,5 euro.

Oricum, sa nu crezi ca daca ai cota de 1,05 pariul e sigur.

Cotele sunt calculate, adica tu vei castiga aproape la toate pariurile a 20-a parte din pariu, doar ca din cand in cand, mai exact asa cam tot la al 19-lea bilet pus, o sa-l pierzi. Posted Image

Si sa vezi ce fain e cand pariezi 1000 euro in speranta sa faci profit 50 (ma rog, de fapt 18,5), si se duce pe apa sambetei toata mia de euro.

 rhdghdhs, on 14 noiembrie 2022 - 17:39, said:

Odata si odata o sa pierzi si cota aia de 1,05, si iara o iei de la capat. La tine care ai inceput cu 1 euro nu e nimic, dar la ala care incepe cu 10000 euro e o problema


 dorin_2k, on 14 noiembrie 2022 - 17:54, said:

Îți trebuie 142 zile sa ajungi de la 1 euro la 1000 euro jucând și câștigând zilnic cu cota 1.05
Poți face asta 142 zile la rand fara sa pierzi o data?

Asta i-am spus și eu! E extraordinar de greu, că imposibil nu e Posted Image,  să ai un astfel de șir de pronosticuri. E foarte greu să prinzi chiar și 7 la rand, una pe zi... Eu sunt de părere că e mai ușor să prinzi două cote de 1,20 decât 7 de 1,05.

 underrated, on 14 noiembrie 2022 - 17:56, said:

Salut! Ce spui tu mai sus, am facut eu, cu mici/mari diferente. Observatii:
-cota de 1,05 e foarte mare
-statistic, poti sa te dai tu si peste cap, la 40-50 de parieri pe cota de 1,01/1,02,(nici vorba de 1,05) o sa pierzi.
Eu m-am oprit cand am ajuns la 300$, dupa vreo 150 de pariuri, toate castigate, dar am avut supernoroc, iar la multe din ele am pariat si pe cote de 1,007, 1,005.
L.E. Am omis cel mai important lucru: am pariat DOAR pe evenimente pe care le vedeam live.
De acord cu tine!

 jimi91, on 14 noiembrie 2022 - 18:07, said:

Am incercat eu cand eram in liceu....am pariat pe 20 de meciuri cu cota foarte mica, un singur bilet cu toate. Am pierdut jumatate din ele Posted Image).

Ce vreau eu sa spun....de ce sa pariezi zilnic cu cate un bilet, cand poti sa pui un singur bilet cu 20 de meciuri ?

Ți-ai răspuns singur la ultima întrebare!

 popicoo, on 14 noiembrie 2022 - 19:10, said:

Inițiator, nu există nicio schemă sigură de câștig la pariuri! NICIUNA!

Perfect de acord!

Eu nu prezint nicio schemă, nu doresc să influențez pe nimeni, nu doresc să sfătuiesc pe nimeni să mă urmeze.

Doream un colțișor în care să postez ce joc, să mai am ceva de făcut inainte de a paria, să mă și responsabilizez puțin.

#18
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017

 Cezcarino, on 14 noiembrie 2022 - 19:26, said:

Wow... credeam (speram Posted Image) că voi vorbi mai mult singur, dar se pare că suntem mulți loviți de microb sau trecuți prin el.

N-am mai jucat la pariuri de vreo 15 ani si nu planuiesc sa mai joc, dar m-ai facut curios. Eu unul iti urez bafta, dar nu cred ca vei reusi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate