Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Statele Unite ale Americii

* * - - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9618 replies to this topic

#9181
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,712
  • Înscris: 15.06.2007

Vizualizare mesajEpdm, pe 25 aprilie 2024 - 06:27, a scris:

Four more years…..pause.
https://youtu.be/OhB...pFGBdHDTh74U54a


Il cauta moartea pe acasa si mai vrea inca patru ani.
din pacate legea specifica doar varsta minima a candidatilor.  Au fost destui presedinti care au murit in functie, atat batrani cat si tineri si nu s-a gatat America, pentru asta exista vice presedinte.


https://en.m.wikiped..._died_in_office

Since the office was established in 1789, 45 persons have served as president of the United States.[a] Of these, eight have died in office:[1] four were assassinated, and four died of natural causes.

FD Roosevelt a murit la varsta de 63 si era la al 4-lea mandat, fiind singurul presedinte american care a servit in functie mai mult de doua mandate.
Iar Kennedy a fost cel mai tanar presedinte american ales in functie.

Edited by tfmercedez, 25 April 2024 - 13:41.


#9182
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,604
  • Înscris: 30.08.2017
Chestia asta cu vârsta e ca un tic nervos pentru magtarzi, nu de altceva dar nici cacaciosul lor n-o duce prea bine.

#9183
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,864
  • Înscris: 06.07.2023

Vizualizare mesajcumparator, pe 25 aprilie 2024 - 13:12, a scris:

Sa n-aveti o surpriza in legatura cu turcii din Germania. Hai sa trecem de anul asta de alegeri si ne mai auzim.

Aia e problema noastra reala. Din cauza tampitilor care au umplut Europa de ultimele mizerii din lumea a 4-a, extrema dreapta ia avant. Iar astia au potentialul sa ne-o traga noua pana la urma.
Nu stiu de altii, dar eu n-am chef sa ajungem din nou in bratele rusilor. Da, stiu, pare imposibil, la fel de imposibil cum parea si acum 100 de ani.

Paradoxal este faptul ca nu sesizati deloc derapajele logice in care va avintati cu atita abnegatie Posted image
Sa-ti explic:
in timp ce blamati totalitarismul rusesc pe de-o parte si va bucurati de democratia europeana de cealalta parte, voi cereti in acelasi timp tot felul de masuri totalitariste specifice fix sistemului blamat. Ati vrea sa limitati intrarea musulmanilor in Europa, ati vrea sa limitati demonstratiile incomode...adica o gramada de exceptii la definitia democratiei. Per total voi vreti o libertate insostita de o lista intreaga de limitari, exceptii, exceptii la exceptii....
Nu vreti discriminare, daca va priveste pe voi, dar sinteti de acord cu ea daca-i priveste pe altii.

Domle, io stiu ca demonstratia aia pro Palestina, captata de mine la Berlin, este ceva ce nu ne place, dar face parte din dreptul la demonstratie cu anumite conditii. O demonstratie si obiectul ei trebuie anuntata, este nevoie de aprobari, se organizeaza traseul, paza politiei samd. Atit timp, insa, cit nu se incalca niste legi, demonstratia aia ramine doar neplacuta si atit.

Este treaba sistemului sa vegheze la respectarea legilor si sa pedepseasca incalcarea acestora, iar legile trebuie sa fie aceleasi pentru toti, altminteri revenim iar la discriminare si multe alte aspecte de care ati scapat nu demult printr-o revolutie.
Aparitia curentelor de dreapta speculeaza fix cu ideile cu care rezonati voi. Daca ati intelege democratia, aceste partide n-ar avea nicio sansa, dar voi nu intelegeti lucrurile astea. In spate stau tot felul de tratate semnate si asumate care nu reprezinta altceva decit caracteristicile democratiei. N-ati inteles nici treburile astea si reveniti de dupa colt cu tot felul de propuneri halucinante, din nou specifice statelor totalitariste.
Cum sa zic, va trebui sa decideti daca vreti democratie, sau totalitarism. Un pic de exceptie cind vi se pare voua ca ar fi cazul nu merge

Edited by Zuckerwatte, 25 April 2024 - 14:22.


#9184
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 18.10.2007

Vizualizare mesajEpdm, pe 25 aprilie 2024 - 06:27, a scris:

Four more years…..pause.
https://youtu.be/OhB...pFGBdHDTh74U54a


Il cauta moartea pe acasa si mai vrea inca patru ani.

Eu ii urez multi inainte Posted image

#9185
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajCris007, pe 25 aprilie 2024 - 06:40, a scris:

Care-i treaba cu conferinta asta CPAC si steagurile Rusiei?

[ https://pbs.twimg.com/media/GL7_8hzXIAAI4c-?format=jpg&name=small - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din cate inteleg sunt maghiarii lui Orban veniti in vizita sau cum?
https://twitter.com/...062699079078374

Oricum, interesant ca nimeni nu se sinchiseste sa le faca observatie, e ceva normal sa fluture steagurile stalinistilor si inamicilor SUA pe-acolo..

Criss , intrebare FOARTE serioasa!
De unde ai luat poza aia cu steagurile ?

Mie mi-au venit dracii instant cand am vazut-o pentru ca NU . NU e normal sa fluture steagurile alea acum indiferent ce mama ma-sii de tara ar fi invitata aici!

La o simpla cautare , am descoperit ca e din 2017 si ca cineva a pasat steagurile alea ''in gluma'' facand legatura cu Rusia si Trump.
Cineva fiind un democrat de-al lu' Hilary

Clayton and Charters said the prank went better than expected because most of the wavers did not recognize the flag’s country of origin, forcing CPAC staffers to confiscate the free "souvenirs."
"The amount of people who didn't know the flag was astonishing," said Charters, who added that most attendees were excited to be given the flags.

Culorile rusesti sunt alb+albastru+rosu iar ungare sunt rosu+alb+verde
Daca intreb orice roman pe strada care sunt culorile steagurilor celor doua tari , crezi ca va stii?

Vizualizare mesajgeorge_alexandru, pe 25 aprilie 2024 - 06:43, a scris:

Sunt diverse forme de manifestare a retardului intelectual. Afișarea cu steagul Rusiei la evenimente este una dintre ele.
Daca taceai filozof erai si nici eu nu eram nevoita sa-ti atrag atentia ca ai muscat si inghitit momeala pe nemestecate.

Attached Files



#9186
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,610
  • Înscris: 25.04.2007
In sfarsit, ati revenit la americani ca de atata arabi mi s-a urat. Bravo Noua!
Pun si eu una: Cica in Pennsylvania clownul zice ca a luat 47 % din niste voturi iar Biden doar 46%. https://twitter.com/...185523151896986
Numai ca lumea vorbeste ca clownul s-ar fi incurcat la aritmetica ca daca socotesti cele 786485 voturi ale clownului si cele 920,274 voturi ale lui Biden, ar da cu totul alt procentaj.

Si am mai auzit una tare. Secret Services dezbat ce trebuie sa faca in caz ca intra clownul la zdup. Nu pentru Hush Money, stai linistita Noua, ci in caz ca-l baga judele vreo luna-doua pentru incalcarea ordinului de GAG. Deja are peste 10 si se da cateva zile plus amenda de 10000 $ la fiecare.
Legea spune ca un expresedinte pierde dreptul la S. S. daca e incarcerat (cel putin pe timpul incarcerarii sigur, nu stiu daca definitiv). Ori aia din servicii tocmai asta discuta, cum sa-i asigure la clown siguranta. Circula pareri ca clownul de fapt isi doreste sa ajunga la brutarie ca sa se dea o victima a sistemului si de asta incalca mereu ordinul.

#9187
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,712
  • Înscris: 15.06.2007

 george_alexandru, on 25 aprilie 2024 - 13:58, said:

Chestia asta cu vârsta e ca un tic nervos pentru magtarzi, nu de altceva dar nici cacaciosul lor n-o duce prea bine.
doarme la procese..

#9188
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajCousteau, pe 25 aprilie 2024 - 16:38, a scris:

In sfarsit, ati revenit la americani ca de atata arabi mi s-a urat. Bravo Noua!

Mi-am scuipat in san si am aruncat cu sare peste umar ca ai reusit sa ma sperii Posted image

Vizualizare mesajCousteau, pe 25 aprilie 2024 - 16:38, a scris:

Pun si eu una: Cica in Pennsylvania clownul zice ca a luat 47 % din niste voturi iar Biden doar 46%. https://twitter.com/...185523151896986
Numai ca lumea vorbeste ca clownul s-ar fi incurcat la aritmetica ca daca socotesti cele 786485 voturi ale clownului si cele 920,274 voturi ale lui Biden, ar da cu totul alt procentaj.
Poza aia e din 2015 Posted image

Vizualizare mesajCousteau, pe 25 aprilie 2024 - 16:38, a scris:

Si am mai auzit una tare. Secret Services dezbat ce trebuie sa faca in caz ca intra clownul la zdup. Nu pentru Hush Money, stai linistita Noua, ci in caz ca-l baga judele vreo luna-doua pentru incalcarea ordinului de GAG. Deja are peste 10 si se da cateva zile plus amenda de 10000 $ la fiecare.
Legea spune ca un expresedinte pierde dreptul la S. S. daca e incarcerat (cel putin pe timpul incarcerarii sigur, nu stiu daca definitiv). Ori aia din servicii tocmai asta discuta, cum sa-i asigure la clown siguranta. Circula pareri ca clownul de fapt isi doreste sa ajunga la brutarie ca sa se dea o victima a sistemului si de asta incalca mereu ordinul.
Gag ordinul ala e alta tampenie care e ilegala as fuck.
Orice alt participat la proces are voie sa-l improaste cu noroi dar el nu se poate apara , cum vine asta?
On top , e obligat sa stea in NY pe perioada procesului de ce mai exact ? Ca de fugit din tara nu planuieste

#9189
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,864
  • Înscris: 06.07.2023

View PostNoua_pe_site, on 25 aprilie 2024 - 17:26, said:

Gag ordinul ala e alta tampenie care e ilegala as fuck.

Tu esti si in masura sa emiti astfel de pareri, doar ai o gramada de expertiza deoarece Posted Image

View PostNoua_pe_site, on 24 aprilie 2024 - 03:19, said:

E strict parerea mea personala formata in urma serialelor TV si a faptului ca am fost data afara din juriu datorita unei intrebari puse avocatului apararii si continuat cu judecatoarea


#9190
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajZuckerwatte, pe 25 aprilie 2024 - 17:35, a scris:


Tu esti si in masura sa emiti astfel de pareri, doar ai o gramada de expertiza deoarece Posted image

iar tu esti prea orbit de ura incat nu esti capabil sa-ti folosesti neuronii din dotare.

jean E Carol - pe toate canalele spune ca a violat-o Trump
Trump are gag order si e amendat ca si-a permis sa spuna ca nu e asa !

martorul principal al acuzarii este Michael Cohen , avocatul care a mintit in Congres si a facut puscarie .A avut interviu cu CNN iar el are voie sa vorbeasca despre proces dar Trump nu are voie sa spuna ca martorul cheie e un mincininos notoriu?

Expertiza ta personala ce-ti spune? hai ca poti , nu ai nevoie sa consulti legea ci sa-ti folosesti common sense-ul de care in principiu dispune toata lumea :D

#9191
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,864
  • Înscris: 06.07.2023

View PostNoua_pe_site, on 25 aprilie 2024 - 17:57, said:

Expertiza ta personala ce-ti spune? hai ca poti , nu ai nevoie sa consulti legea ci sa-ti folosesti common sense-ul de care in principiu dispune toata lumea Posted Image

Indemnul asta e bazat pe modul in care procedezi tu, clar. Si as mai observa si ca o faci pe orice tema. Cind te apuci sa analizezi calitatea unei decizii nu merge cu metoda asta.
Stai linistita, nu e vorba deloc de ura, ci doar de distractie. E o alta treaba ca nu realizezi tu motivele

LE:

View PostNoua_pe_site, on 25 aprilie 2024 - 17:57, said:

iar tu esti prea orbit de ura incat nu esti capabil sa-ti folosesti neuronii din dotare.

Era sa uit, io folosesc tot timpul toti neuronii din dotare, nu ca tine, care te amplasezi fix la polul opus

Edited by Zuckerwatte, 25 April 2024 - 18:09.


#9192
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010
Unde-s aparatorii femeilor ?
Se intampla tot in NY !

NEW YORK (AP) — New York’s highest court on Thursday overturned Harvey Weinstein ’s 2020 rape conviction, finding the judge at the landmark #MeToo trial prejudiced the ex-movie mogul with “egregious” improper rulings, including a decision to let women testify about allegations that weren’t part of the case.
“We conclude that the trial court erroneously admitted testimony of uncharged, alleged prior sexual acts against persons other than the complainants of the underlying crimes,” the court’s 4-3 decision said. “The remedy for these egregious errors is a new trial.”
The state Court of Appeals ruling reopens a painful chapter in America’s reckoning with sexual misconduct by powerful figures — an era that began in 2017 with a flood of allegations against Weinstein. His accusers could again be forced to retell their stories on the witness stand.
The court’s majority said “it is an abuse of judicial discretion to permit untested allegations of nothing more than bad behavior that destroys a defendant’s character but sheds no light on their credibility as related to the criminal charges lodged against them.”

#9193
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajZuckerwatte, pe 25 aprilie 2024 - 18:07, a scris:

Indemnul asta e bazat pe modul in care procedezi tu, clar. Si as mai observa si ca o faci pe orice tema. Cind te apuci sa analizezi calitatea unei decizii nu merge cu metoda asta.
Stai linistita, nu e vorba deloc de ura, ci doar de distractie. E o alta treaba ca nu realizezi tu motivele

LE:



Era sa uit, io folosesc tot timpul toti neuronii din dotare, nu ca tine, care te amplasezi fix la polul opus

Folosesti un drac
Citeste articolul asta si dupa aia compara cu ce ti-am spus eu legat de faptul ca a fost acuzat de falsificare de documente CONTABILE dar judecatorul zice ca e ok sa aduca ''violul'' in discutie.
Daca ai neuroni , poti face legatura instant , ma rog , trebuia sa o faci demult dar ma blamez pe mine ca nu am suficienta rabdare sa explic ca la prosti desi slava domnului , am incercat
https://www.hollywoo...ned-1235881207/

#9194
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,864
  • Înscris: 06.07.2023

View PostNoua_pe_site, on 25 aprilie 2024 - 18:23, said:

Folosesti un drac
Citeste articolul asta si dupa aia compara cu ce ti-am spus eu legat de faptul ca a fost acuzat de falsificare de documente CONTABILE dar judecatorul zice ca e ok sa aduca ''violul'' in discutie.
Daca ai neuroni , poti face legatura instant , ma rog , trebuia sa o faci demult dar ma blamez pe mine ca nu am suficienta rabdare sa explic ca la prosti desi slava domnului , am incercat
https://www.hollywoo...ned-1235881207/

Adica ce ai spus tu si unde? Baga citatul direct ca n-am rabdare sa-ti rasfoiesc postarile

#9195
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010
Double jeopardy si poison the jury in pana mea :lol:
te-a lovit alzheimeru desi se intelege exact ce am spus din mesajul pe care l-ai citat.

#9196
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,610
  • Înscris: 25.04.2007

View PostNoua_pe_site, on 25 aprilie 2024 - 17:57, said:

iar tu esti prea orbit de ura incat nu esti capabil sa-ti folosesti neuronii din dotare.

jean E Carol - pe toate canalele spune ca a violat-o Trump
Trump are gag order si e amendat ca si-a permis sa spuna ca nu e asa !

martorul principal al acuzarii este Michael Cohen , avocatul care a mintit in Congres si a facut puscarie .A avut interviu cu CNN iar el are voie sa vorbeasca despre proces dar Trump nu are voie sa spuna ca martorul cheie e un mincininos notoriu?

Expertiza ta personala ce-ti spune? hai ca poti , nu ai nevoie sa consulti legea ci sa-ti folosesti common sense-ul de care in principiu dispune toata lumea Posted Image
Hai ca clownul n-a spus doar astea. A atatat lumea impotriva juratilor, impotriva judecatorului, a martorilor. I-a jignit pe toti astia. A chemat gloata in fata cladirii unde-l judeca ca sa intimideze. Ti se par fleacuri? Sau de astea nu stiai? Un borfas de rand daca ar face asa ceva ar fi imediat trimis in arest. Borfasul asta a fost iertat de 10 ori si mai bine, dar el insista. Ce va fi va fi. Posted Image

#9197
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,864
  • Înscris: 06.07.2023

View PostNoua_pe_site, on 25 aprilie 2024 - 18:37, said:

Double jeopardy si poison the jury in pana mea Posted Image
te-a lovit alzheimeru desi se intelege exact ce am spus din mesajul pe care l-ai citat.

Doua cazuri identice...zici tu. Plecind de la Trump extrapolam la Weinstein Posted Image

LE: sau invers, ma rog

Edited by Zuckerwatte, 25 April 2024 - 18:56.


#9198
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,610
  • Înscris: 25.04.2007

View PostNoua_pe_site, on 25 aprilie 2024 - 17:26, said:

Mi-am scuipat in san si am aruncat cu sare peste umar ca ai reusit sa ma sperii Posted Image


Poza aia e din 2015 Posted Image

Gag ordinul ala e alta tampenie care e ilegala as fuck.
Orice alt participat la proces are voie sa-l improaste cu noroi dar el nu se poate apara , cum vine asta?
On top , e obligat sa stea in NY pe perioada procesului de ce mai exact ? Ca de fugit din tara nu planuieste
N-a fost intentia mea sa te sperii. Dar zi-mi totusi dece scoti minciuni ca cea "Poza aia e din 2015"? Crezi cumva ca nu verificam ce spui. Am avut si noi un mare mincinos, pe vc tudor, care credea ca daca minte cu nerusinare este si crezut. Ori ponta care a fost supranumit "mitomanul" si "pinochio".
In primul rand haita clownului foloseste poza acum pentru mai multe state, doar editeaza cifrele, iar acea poza chiar este de acum, 4 aprilie 2024. O ai aici pusa de haita lui:  https://twitter.com/...181385219334245

Daca nu-ti raspundem intotdeauna nu este ca ai dreptate ci este ca suntem plictisiti de stilul tau de a purta o discutie, ori mintind, ori jignind, ori folosind cuvinte urate la adresa celui care iti dejoaca minciunile. Sa stii ca noi nu suntem incrancenati pe Biden, cum esti tu pe clown, doar ca clownul este cea mai proasta alegere atat pentru GOP cat si pentru America in general si pentru omenire. Poate vreodata ai sa te lamuresti si tu. Pun pariu ca atunci cand ai plecat din Romania in State, ai avut si tu "visul american". Dar nu cred ca ti l-ai imaginat asa cum e acum, un puscariabil sa-si bata joc de o natiune doar ca sa scape de puscarie. Noi i-am avut pe varanul voiculescu si pe dragnea, ambii au "servit" cum ziceti voi, n-au scapat, desi ambii ne-ar fi vandut la orci fara sa clipeasca, ambii au facut propaganda anti UE, anti NATO. Clownul tau face propaganda la tot ce e nesimtire.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate