Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

Discriminarea la salvare a pasagerilor de pe Titanic

* * - - - 17 votes
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#109
Specienecunoscuta

Specienecunoscuta

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 25.08.2022

 Vlad_22, on 27 august 2022 - 10:09, said:

Doar teorii, însă sigur au fost cazuri de-a lungul istoriei. În niciun caz nu aș face asta.
Și atunci de ce spui amintești așa ceva?
Instincul maternal/paternal ne spune să ne apărăm copii cu orice cost.
Că au fost cazuri de dezaxați, aia e. Dar alea sunt excepții.

Marșezi pe o cale greșită, colegule.

#110
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 04.09.2018

 Specienecunoscuta, on 27 august 2022 - 04:34, said:

Practic tu faci teoria chibritului.
Oricât am discuta noi aici nimic nu se mai poate schimba.
Faptele rămân așa cum au fost, părerea ta rămâne la fel.
Eu rămân îngrozit când văd că există oameni care la modul figurat ”și-ar mânca copiii”, vorba aia.
Ai dreptate, nu se mai schimba, dar nu discutam ca se schimba, parerea mea era la fel, dar nu asta era ideea, vroiam sa aflu pe ce baza s-a gandit asa.

Colegu de mai sus n-a zis la figurat "si-ar manca copiii", a zis-o pe bune, nu stii ce faci in acele momente !
Depinde de genetica, ca daca gena de supravietuire e mai puternica ca aia de reproducere, faci chestia aia, doamne fereste de o nenorocire din asta.
Eu in cazul ala m-as sinucide, n-as face asa ceva, dar nu inainte sa dau copilul la cineva care poate sa-i ofere ceva, dar zic de oameni in general.
Pai nici n-as mai putea trai dupa aia daca as fi facut asa ceva, adica sa omor un om ptr asta (nu conteaza cine e acel om). Insa unii poate pot.

Si hai sa zici ca o face, cat tine ? Ii ajunge cateva zile si dupa aia ? Tot crapa de foame, deci oricum ai da-o e tembelie.

Si asa am vazut documentare despre foamete, ca unii isi omorau copiii mai mici ca sa dea la aia mai mari ! Deci nu e deloc departe de adevar ce zice colegul. Chiar la foametea din 1946-1947 de la noi din Moldova si Basarabia. Deci exista oameni din aia. Am ramas si eu ingrozit, dar aia e.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate