Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

VH1 ROMANIA, MTV2 ROMANIA

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,870
  • Înscris: 11.01.2006
CONFORM WORLDSCREEN.COM,in urmatorii 5 ani se incearca introducerea in ROMANIA de catre MTV NETWORKS a canalelor VH1 ROMANIA,MTV2 ROMANIA,VIVA,GAME1 SI COMEDY CENTRAL AND LIFE.DACA VARIANTELE PENTRU ROMANIA A CUNOSCUTELOR CANALE VH1 SI MTV2 VOR FI LA FEL DE PROASTE CA MTV ROMANIA  E DE JALE!UITATIVA CIT MAI PUTETI PE VH1EUROPE SI MTV2 UK,CA SE IMPUTE TREBA!

#2
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005
VH1 Romania o sa apara in toamna asta.

#3
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postvasilis, on Apr 6 2006, 15:08, said:

VH1 Romania o sa apara in toamna asta.

tot in franciza cum e si MTV Ro?

daca da, atunci ... mai bine nu ...

#4
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Nasol rau de tot....dar oare ei , de la centru nu pot sa arunce o geana cat de slabute sunt programele din Romania..? Probabil la fel se vor intampla si cu astea ce se vor lansa......

#5
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
ma tem ca nu sunteti la curent cu realitatea...verificati grilele posturilor mtv germany sau uk, nu mai spun de mtv usa si veti avea imaginea adevarata a ceea ce inseamna astazi mtv: orice, mai putin muzica....
mtv romania inca e acceptabil, atita timp cit nu va umple si spatiile orare dintre 16.30 si 20 cu show-uri ratate din sua....la fel si cu vh1....vh1 europe care e difuzat la noi e inca un canal de muzica, in timp ce de exemplu cele din sua sau uk difuzeaza muzica intre 2 emisiuni non-muzicale

#6
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Nu poate fi adevarat !!! O sa vedem pe VH1 toti pensionarii gen G. Cotabita :(

#7
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Postvasilis, on Apr 6 2006, 15:08, said:

VH1 Romania o sa apara in toamna asta.
Ne poti da vreun link? Sau sunt mai mult zvonuri? Oare vor da clipuri din Videoteca de Aur al TVR cu formatia Metronom?

#8
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
VH1 transmite clipuri "clasice", are clipuri "clasice", insa nu este un exclusivist in materie de muzica veche. Pur si simplu ei transmit cele mai mari hituri, chiar si din anul 2006, insa nu prea transmit muzica de comert disco din prezent.

Edited by MrMxyzptlk, 06 April 2006 - 18:03.


#9
cristane

cristane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 02.03.2006

View PostMrMxyzptlk, on Apr 6 2006, 17:58, said:

VH1 transmite clipuri "clasice", are clipuri "clasice", insa nu este un exclusivist in materie de muzica veche. Pur si simplu ei transmit cele mai mari hituri, chiar si din anul 2006, insa nu prea transmit muzica de comert disco din prezent.

Oare MTV 2 Ro va deveni si el canal dance?? God dammit, astia de la MTV UK nu vad ce prost merge treaba cu MTV in Romania?? Ce dracu ne tot dau licente sa le futem canalele?

#10
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
@cristane
Nu ai tu de unde sa sti cum le merge afacerea celor de la MTV. Daca sunt adevarate zvonurile cred ca le merge bine. Oricum, MTV 2 si restul canalelor de care este vorba, daca vor vedea lumina zilei, mai mult ca sigur vor intra in pachetele extra, deci vor cam fi platite (fie si putin de tot). Asta e doar o supozitie. Dar pana atunci cu siguranta va beneficia cam toata lumea de serviciile digitale prin cablu. Dar parerea mea e ca deocamdata sunt doar niste intentii de principiu si nu cred ca s-au facut niste cercetari serioase de piata in Romania. Asa ca hai sa nu ne mai panicam pentru nimic.
Offtopic: sigur primesti un warn. Enjoy it!

#11
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

View Post*Victor*, on Apr 6 2006, 18:14, said:

Oare vor da clipuri din Videoteca de Aur al TVR cu formatia Metronom?

Sincer..?
Nu cred !
Au ei clipurile de aur pe care le promoveaza postul central...asta presupune globalizarea . Interesul este de a promova tot muzica lor dar cu alta adresabilitate...in limba romana ... :) pentru a castiga astfel randurile celor ce se uitau pe VH1 si nu intelegeau engleza.....diferenta ar fi ca avem moderatori romani si informatii de pe la noi dar muzica va fi aceeasi . VOR TOT !
O mica paranteza ...un fel de exemplu....Este stiut faptul ca Radio 21 nu da pe post hip - hop romanesc....regula asta nu e valabila si ptr hip-hop-ul strain care e prezent intr-o mica proportie...dar e prezent . Sortarea pieselor e ,,la sange,, .
Pe acelasi principiu VH1 Ro nu ar putea da anumite piese ,,de aur,, romanesti pentru ca indiferent de cat de iubita ar fi piesa respectiva romaneasca nu ar intruni din punct de vedere calitativ anumite criterii. Diferenta o face ,,scula,, folosita in Romania in anii `60 fata de ... sa zic ... Anglia !
Poate am sa ma insel, nu exclud aceasta varianta , dar daca vin cu marketingul de dincolo ....atunci e clar !

#12
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005

View Posta21alex, on Apr 7 2006, 13:43, said:

Sincer..?
Nu cred !
Au ei clipurile de aur pe care le promoveaza postul central...asta presupune globalizarea . Interesul este de a promova tot muzica lor dar cu alta adresabilitate...in limba romana ... :) pentru a castiga astfel randurile celor ce se uitau pe VH1 si nu intelegeau engleza.....diferenta ar fi ca avem moderatori romani si informatii de pe la noi dar muzica va fi aceeasi . VOR TOT !
O mica paranteza ...un fel de exemplu....Este stiut faptul ca Radio 21 nu da pe post hip - hop romanesc....regula asta nu e valabila si ptr hip-hop-ul strain care e prezent intr-o mica proportie...dar e prezent . Sortarea pieselor e ,,la sange,, .
Pe acelasi principiu VH1 Ro nu ar putea da anumite piese ,,de aur,, romanesti pentru ca indiferent de cat de iubita ar fi piesa respectiva romaneasca nu ar intruni din punct de vedere calitativ anumite criterii. Diferenta o face ,,scula,, folosita in Romania in anii `60 fata de ... sa zic ... Anglia !
Poate am sa ma insel, nu exclud aceasta varianta , dar daca vin cu marketingul de dincolo ....atunci e clar !
radio 21 nu da hip hop pentru ca este un radio mediocru spre slab. radio 21 da muzica romaneasca de cea mai proasta calitate si se adreseaza..unui public cu nivel intelectual redus. Radio Guerrilla da hip-hop, da rock, da funk, da drum&base, da chill out sessions, da experimental si da si mainstream music. VH1 Romania daca va fi prin franciza..va fi cam aiurea..pentru ca francizatul s-ar putea sa fie altul decat transglobal care detine mtv ro
si as prefera sa fie totusi condus de ei..de straini..nu de romani. ehh..oricum nu mai conteaza

#13
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Postalexnarcosis, on Apr 7 2006, 14:09, said:

VH1 Romania daca va fi prin franciza..va fi cam aiurea..pentru ca francizatul s-ar putea sa fie altul decat transglobal care detine mtv ro
Din cate stiu eu Transglobal a dat faliment de ceva timp. Insa in principiu cred ca ai dreptate, in sensul ca oricum sunt aceiasi oameni pe acolo (adica sefi).

#14
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

View Postalexnarcosis, on Apr 7 2006, 14:09, said:

radio 21 nu da hip hop pentru ca este un radio mediocru spre slab. radio 21 da muzica romaneasca de cea mai proasta calitate si se adreseaza..unui public cu nivel intelectual redus. Radio Guerrilla da hip-hop, da rock, da funk, da drum&base, da chill out sessions, da experimental si da si mainstream music. VH1 Romania daca va fi prin franciza..va fi cam aiurea..pentru ca francizatul s-ar putea sa fie altul decat transglobal care detine mtv ro
si as prefera sa fie totusi condus de ei..de straini..nu de romani. ehh..oricum nu mai conteaza

Mai bine asa decat mediocritatile hip-hop-ului romanesc si pana la urma nu discutam aici despre 21 sau vreun alt post radio care are cota de piata mult inferioara.......ptr ca daca nu sti , asta conteaza......Nu conteaza ce dai pe post daca ai cota buna inseamna ca dai programe bune ! Frustrarile tale legate de programe nu-si au loc aici...eu am facut o paranteza la discutia despre VH1 referitor la formatul importat....deci automat nu cred ca VH1 Romania va avea autonomie in programe....Bine-ar fi sa aiba ....dar nu cred ca va avea !

#15
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,870
  • Înscris: 11.01.2006

View Posta21alex, on Apr 7 2006, 14:57, said:

Mai bine asa decat mediocritatile hip-hop-ului romanesc si pana la urma nu discutam aici despre 21 sau vreun alt post radio care are cota de piata mult inferioara.......ptr ca daca nu sti , asta conteaza......Nu conteaza ce dai pe post daca ai cota buna inseamna ca dai programe bune ! Frustrarile tale legate de programe nu-si au loc aici...eu am facut o paranteza la discutia despre VH1 referitor la formatul importat....deci automat nu cred ca VH1 Romania va avea autonomie in programe....Bine-ar fi sa aiba ....dar nu cred ca va avea !
NU ESte un zvon,ci intentiile celor de la MTV.VEDETI www.worldscreen.com si veti gasi intreg comunicatul.CRED ca cei de la MTV doresc sa deschida un cartier general in ROMANIA,dupa GERMANIA,caci numai pentru ROMANIA au planurile astea.IN celelalte tari se doreste doar extinderea celor 4 canale de nisa:MTV2,MTV hits,MTV base,VH1 classic.

#16
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 28.04.2005

View PostCABLE MAN, on Apr 7 2006, 15:16, said:

NU ESte un zvon,ci intentiile celor de la MTV.VEDETI www.worldscreen.com si veti gasi intreg comunicatul.CRED ca cei de la MTV doresc sa deschida un cartier general in ROMANIA,dupa GERMANIA,caci numai pentru ROMANIA au planurile astea.IN celelalte tari se doreste doar extinderea celor 4 canale de nisa:MTV2,MTV hits,MTV base,VH1 classic.
http://www.rdi-sat.c...pic.php?t=63409

Attached Files



#17
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Chiar nu inteleg de ce-i mananca in spate sa le faca versiune .ro?? In alte tari nici nu se discuta varianta regionalizarii, dar la noi, in ro, tot ce se poate, se regionalizeaza. Sau vor sa faca in loc de VH1, MH1 (Manele hits one) ?? God!!!! Imi dau peste gura, sa nu ma auda careva...

#18
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View PostCABLE MAN, on Apr 6 2006, 15:05, said:

CONFORM WORLDSCREEN.COM,in urmatorii 5 ani se incearca introducerea in ROMANIA de catre MTV NETWORKS a canalelor VH1 ROMANIA,MTV2 ROMANIA,VIVA,GAME1 SI COMEDY CENTRAL AND LIFE.DACA VARIANTELE PENTRU ROMANIA A CUNOSCUTELOR CANALE VH1 SI MTV2 VOR FI LA FEL DE PROASTE CA MTV ROMANIA  E DE JALE!UITATIVA CIT MAI PUTETI PE VH1EUROPE SI MTV2 UK,CA SE IMPUTE TREBA!
Nu cred că va dura 5 ani. Cel puțin un an, dacă nu și mai puțin. De la 1 ianuarie 2007 începe distracția la noi ! Cu noi posturi TV de muzică! :D  :)  :w00t:
Păcat că  noi  <<stricăm>> aceste canale de muzică. MTV 1 RO este un eșec! :puke:
Cu un studio într-o garsioneră nu se face televiziune! De ce nu vin ei personal în țara noastră să investească? Îi lasă pe băștinași să-și facă de cap. Păcat!

Edited by megafanro, 13 July 2006 - 00:43.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate