Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Fam. Tanase - Dezvoltatori imobiliari in Bucuresti

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
catalingbr06

catalingbr06

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.11.2023

 ciuf_puf, on 17 decembrie 2023 - 21:43, said:



@catalingbr06

Buna,

Ai aflat cumva, ceva, despre acest nou proiect Sofia & Sya?
Ai mers in continuare cu avansul (antecontractul)?
Intreb pentru ca si eu tocmai am semnat o rezervare pentru un apartament de acolo... Doar ca abia apoi am gasit aceste discutii despre "minunatii" dezvoltatori...

Multumesc.

@ciuf_puf

Bună,

Am reușit să iau legătura cu un locatar din blocul 1, cel de la strada, finalizat și vândut deja. Din discuțiile cu el, în ceea ce privește actele, documentele etc., nu au fost probleme, agenția de vânzări e foarte ok, se ocupă ei de toate, și la toți pașii ții legătura cu ei. În rest, aceleași discuții ca pe aici legate de finisaje, nu ca ar fi foarte proaste neapărat, dar au buget mic și dacă vrei chestii mai calitative trebuie să pui diferența de la tine. La montaj sunt destul de slabi, dar dacă te ții de ei și îi bați la cap se rezolvă eventualele defecte… ce să zic, probleme sunt peste tot, eu am ales să merg mai departe cu avansul, ca și raport suprafață-preț e decent față de ce am mai vizitat, compartimentare bună, și oferă multă flexibilitate (modificări referitoare la prize, închidere balcon, etc.)… dacă dorești putem ține legătura în privat, în cazul în care decizi să mergi mai departe cu ei ;)


#74
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 03.12.2021
Blocul nou de pe rebreanu colt cu 1 decembrie ?

#75
catalingbr06

catalingbr06

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.11.2023

 the_blue_raven, on 10 ianuarie 2024 - 22:06, said:

Blocul nou de pe rebreanu colt cu 1 decembrie ?

Salutare,
Dacă era întrebarea pentru mine, nu, comentariul meu era legat de complexul Sofia & sya residence 7 (strada gura calitei), unde sunt 2 blocuri, unul finalizat, chiar la strada, și al doilea în construcție, fix în spatele lui.

#76
Blatman99

Blatman99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.07.2023
Eu am luat de la ei un apartament in Atena Residence, pe Gura Calitei si per total sunt multumit. Am avut niste probleme cu geamurile ca erau zgariate, dar pana la urma le-au schimbat.
Intr-adevar finisajele sunt cam ieftine, dar la cat am dat pe apartament sunt ok.

#77
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 03.12.2021
Multumesc.

#78
Ambrono

Ambrono

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.04.2024

View Postcatalingbr06, on 10 ianuarie 2024 - 20:47, said:

@ciuf_puf

Bună,

Am reușit să iau legătura cu un locatar din blocul 1, cel de la strada, finalizat și vândut deja. Din discuțiile cu el, în ceea ce privește actele, documentele etc., nu au fost probleme, agenția de vânzări e foarte ok, se ocupă ei de toate, și la toți pașii ții legătura cu ei. În rest, aceleași discuții ca pe aici legate de finisaje, nu ca ar fi foarte proaste neapărat, dar au buget mic și dacă vrei chestii mai calitative trebuie să pui diferența de la tine. La montaj sunt destul de slabi, dar dacă te ții de ei și îi bați la cap se rezolvă eventualele defecte… ce să zic, probleme sunt peste tot, eu am ales să merg mai departe cu avansul, ca și raport suprafață-preț e decent față de ce am mai vizitat, compartimentare bună, și oferă multă flexibilitate (modificări referitoare la prize, închidere balcon, etc.)… dacă dorești putem ține legătura în privat, în cazul în care decizi să mergi mai departe cu ei Posted Image
Salutare, Catalin!

Imi poti spune cum au decurs lucrurile pentru tine incepand cu luna ianuarie si pana acum?

Am vizionat si eu un partament in Sofia Residence 7, scara B si ca amplasare, compartimentare, etc, imi pare foarte ok. Ceea ce citesc insa despre dezvoltator, ma sperie teribil. Sincer, finisaje mediocre in ceea ce priveste gresia/faianta/parchetul nu ma deranjeaza atat de tare, insa cand vine vorba de inflitratii de apa, sa pice liftul in gol, etc, etc, ma sperie teribil. Imi poti spune experienta ta de pana acum?

#79
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 03.12.2021
Constructorii sunt diferiti. Si eu am bloc facut de Tanase in 2013 si nu e nicio problema.


Investigheaza firmele constructor, istoricul, vorbeste cu vecinii..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate