Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Restart din senin iMac

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu aș zice să reinstalezi și să lași 2-3 zile fără câte una din aplicațiile respective.
Mai mari șanse să fie de la ele / sau ceva fizic.

#20
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View Postwaterman, on 20 iunie 2022 - 15:37, said:

Eu aș zice să reinstalezi și să lași 2-3 zile fără câte una din aplicațiile respective.
Mai mari șanse să fie de la ele / sau ceva fizic.
da, asa voi face. momentan am nevoie de mac o perioada si nu am timp sa ma ocup de instalari. astept urmatoarea versiune , nu mor cu un restart pe zi, plus ca dupa restart, imi incarca la loc totul , toate aplicatiile raman unde le-am lasat iar browserul are restore. de ci se mai poate folosi, nu e un capat de tara pana lamurmatoarea versiune care am inteles ca va veni prin toamna

dar...fara doar si poate voi face reinstalare pe curat

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Măcar dezinstalează de probă driverul de imprimantă, verifică dacă mai face, și după aia aplicația de care ziceai, la fel cu probă.

#22
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Revin cu un update.....deci...problema a disparut subit . Nu am dezinstalat nimic, nu i-am facut nimic, dar a disparut. Nici nu a venit un update vizibil prin confirmare....pur si simplu in ultimele doua sapatamani..nu s a mai restartat.

Am incercat sa ma uit in log-uri, ma gandeam ca si a facut vreun update fara a notifica userul....nu prea inteleg ce e in log urile alea, iar de update nu pomeneste nimic.

Nu ma intrebati ce s-a intamplat si de ce nu isi ma da restart ca nu stiu. Faza e ca acum merge bine , fara problemele precedente.

#23
arsradu

arsradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.04.2007
Intr-adevar, in Safe Mode, nu se incarca driverul video. Deci, daca problema este cu driverul video...testarea in Safe Mode nu te ajuta cu nimic. Posted Image)

Dar daca zici ca n-au trimis niciun update OTA...e putin ciudat sa se fi rezolvat de la sine. Eu tot zic ca a fost de la driverul video. Au mai fost probleme de genul asta, si s-au rezolvat. Dar nu de la sine. Posted Image)

Oricum, ma bucur sa aud ca acum e totul ok!

Edited by arsradu, 10 August 2022 - 18:42.


#24
Petru_Lungu

Petru_Lungu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2023
Ai incercat sa iei legatura cu cineva de la istyle? Au mai intalnit probleme de genul si pot spune ceva in legatura cu asta

#25
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Cu scuzele de rigoare  pentru raspunsul intarziat...am rezolvat problema cu mult timp in urma, se pare ca a fost de la un driver ne updatat de la imprimanta HP

Am reazolvat o cu suportul direct de la Apple (nu iStyle) , le-am tot trimis rapoartele de eroare si cu greu si au dat seama , s-au intors la mine cu un raspuns , tarziu, dupa o luna si ceva, cand deja problema se rezolvase.

Edited by cuculea, 16 April 2023 - 10:17.


#26
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 18.07.2018
Ne bucurăm că ai rezolvat. Posted Image   Bravo.

Edited by GT_Xpress, 18 April 2023 - 15:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate