Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Noi licențe Prima. Cele 8 canale ale Prima TV au primit licență.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
469 replies to this topic

#19
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Exista LookSport 4 ca sa lanseze deja 5?

#20
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,348
  • Înscris: 01.09.2012
LookSport + - Prima Sport 1
Look Sport 1 - Prima Sport 2
Look Sport 2 - Prima Sport 3
Look Sport 3 - Prima Sport 4
Look Sport 5 ( nelansat) Prima Sport 5

#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,655
  • Înscris: 13.06.2004

View Postdjl, on 21 martie 2022 - 12:37, said:

Ca să aibă Mihai (Mişu) Găinuşă de lucru    Posted Image

View Postmiki07, on 21 martie 2022 - 12:56, said:

Nu cred ca va mai lucra vreodata la Prima.

Nici eu nu cred. Dar am zis-o în ideea că dacă se mută la al post, poate să facă acolo audienţă şi să-i ia la mişto.

On-topic: văd că tot răsar posturi, dar puţine posturi mai oferă ceva interesant. Nu ar fi bine să caute ceva original care să aducă Prima în Prim plan, aşa cum a fost de la înfiinţare şi până în 2000 şi un pic.

Edited by djl, 21 March 2022 - 13:33.


#22
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,069
  • Înscris: 08.11.2019

View PostAlex_23, on 21 martie 2022 - 13:31, said:

LookSport + - Prima Sport 1
Look Sport 1 - Prima Sport 2
Look Sport 2 - Prima Sport 3
Look Sport 3 - Prima Sport 4
Look Sport 5 ( nelansat) Prima Sport 5

Mai degrabă este:

-Look Sport => Prima Sport 1
-Look Sport 2 => Prima Sport 2
-Look Sport 3 => Prima Sport 3
-Look Sport + => Prima Sport 4.

Dar, vom afla mai multe detalii în ședința de mâine.

#23
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,348
  • Înscris: 01.09.2012
Esti pe lângă ca de obicei
Look Sport + în momentul de fata este considerat canalul principal pentru ca difuzează Liga 1 etc , abtine-te dacă vorbești doar ca să te afli în treaba

Edited by Alex_23, 21 March 2022 - 13:40.


#24
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,864
  • Înscris: 06.11.2018

View PostCOS_TUG, on 21 martie 2022 - 13:15, said:

Exista LookSport 4 ca sa lanseze deja 5?
Nu există, dar există la Vodafone 4 canale LookSport PPV, o dată cu Prima Sport 5 o sa dispară unu din ele.

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,580
  • Înscris: 15.06.2004

View Postronuquet, on 21 martie 2022 - 12:38, said:

Nu cumva au cumparat Best Mix, iar restul sunt denumiri schimbate la canalele actuale??
Sincer la cum suna inele canale si mie imi pare ca e un rebranding al unor posturi deja existente.

#26
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009

View Postmiki07, on 21 martie 2022 - 12:25, said:

Oricum, daca nu au content pentru un singur canal, de ce mai fac inca 10?
Pentru ca Prima TV are continut in mare parte realizat la Bucuresti (sau Cluj, unde au ei studiouri), care costa mai mult, e mai complicat de facut si asa mai departe. Pentru Food & Travel, History, Wild si ce mai au pe acolo de documentare, continutul e cumparat in proportie de 100%, asa ca e simplu de realizat.

Prima Comedy si Prima Show e posibil sa fie de filme si/sau seriale. Si acolo cu siguranta vor fi productii cumparate in proportie de 90%. Poate sa bage un 10% de seriale vechi de ale lor precum Traznitii.

Prima Shop si Prima Traditional Music sunt ieftine de facut.

View PostCOS_TUG, on 21 martie 2022 - 13:15, said:

Exista LookSport 4 ca sa lanseze deja 5?
Redenumesc Look Sport Plus. De aia au cerut redenumirea canalelor Look Sport.

Se cere licenta noua de emisie pentru noile canale, asadar nu e rebranding. E foarte usor de citit printre randuri, dar na. Lumea vad ca nu e niciodata multumita. Eu chiar sunt curios de proiectul lor.

Edited by AleXXander00, 21 March 2022 - 14:56.


#27
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,964
  • Înscris: 15.04.2019
In afara de Patraru n-am nimic de vazut la Prima. Iar p-ala il gasesc si pe net.

#28
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 03.01.2019

View Postdorindorin10, on 21 martie 2022 - 12:56, said:

Dar Prima Sport 5.
Toate canalele Look Sport vor fi redenumite Prima Sport 1-4.
Acum cer licență și pentru 5.
Din vară au și Premier League.
Plus că au drepturi pentru campionate pe care le televizată doar când este pauză în Spania,Italia,Franța sau Germania (Turcia, Portugalia, Cehia, Belgia, Olanda, Scoția).
Mai bine ceda din aceste campionate de nivel scăzut celor de la Realitatea Sportivă, contracost...așa câștiga toți.

Edited by BogdanI33, 21 March 2022 - 17:00.


#29
Vasiloiu99

Vasiloiu99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 28.04.2014
Numai idei tâmpite are Orlando Nicoară și din păcate i le bagă și lu' Tomșa în cap. Nu sunt în stare să facă conținut pentru actualele canale și să așeze corect o amărâte de grafică la un post, acum mai vor altele? Posted Image  Săracul Prima Play arată și se mișcă câteodată de zici că nu este un site modern....ce să mai zici de feed-urile necodate de pe Prima Play, de 1616, echipamentele folosite, etcc...
Dacă schimbă numele la Look-uri în Prima, ar trebui să schimbăm și "Boala Look" în "Boala Prima".

Domeniul primasport.ro este înregistrat încă din Decembrie 2021 (https://rotld.ro/who...n=primasport.ro).  Parcă IceCoolExtreme postase odată despre domeniu.

Edited by Vasiloiu99, 21 March 2022 - 17:08.


#30
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Nu reusesc sa-mi dau seama daca e cea mai inteligenta miscare de marketing sau o mare prostie de risipit bani pentru ca, pe de o parte e breaking news pe piata media, sa lansezi 8 canale deodata, dar si sa lansezi un canal doar de teleshopping si unul de muzica populara asa in vant sunt o risipa de bani..

Nu mai zic de Prima Comedy, care va da aceleasi Teoria Big Bang, Prietenii tai, Seinfeld etc pe care le da si Comedy Central si PRO X (in curand PRO ARENA), asa ca nu au prea mult sens canalele.

Deci tind sa cred ca e marketing. O miscare care sa ii tina in interviuri, si pe prima pagina a site-urilor o perioada. Sunt curios ce zice maine CNA-ul

#31
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,041
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmiki07, on 21 martie 2022 - 12:02, said:

Ei nu au suficient content pentru 1 (un) canal. Au emisiuni vai de mama lor, la care nu se uita nimeni. Rade si National TV de ei.
Poate cumpara continut facut de altii si doar il subtitreaza ... Nu stiu cat de rau stau cu emisiunile, dar nevasta-mea se mai uita ocazional la Prima (cred ca la emisiunea lui Cristi Brancu cel mai des) ... vad ca au totusi Starea Natiei, Cronica Carcotasilor, meciuri de Liga 1, emisiuni cu Dinescu/Florin Calinescu, filme romanesti/straine clasice, nu stau asa rau totusi .... chiar am dat din urma de curiozitate (am mediabox cu Replay la Vodafone) sa vad programul si am gasit un film romanesc vechi pe care voiam sa-l vad de ceva vreme (Rascoala).

#32
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,864
  • Înscris: 06.11.2018

View PostBAYMAX, on 21 martie 2022 - 13:36, said:



Mai degrabă este:

-Look Sport => Prima Sport 1
-Look Sport 2 => Prima Sport 2
-Look Sport 3 => Prima Sport 3
-Look Sport + => Prima Sport 4.

Dar, vom afla mai multe detalii în ședința de mâine.
LookSport + este principalul canal iar daca ar fi redenumit Prima Sport 4 atunci ar avea mult de lucru in privinta grilei dar si cu operatorii fiindca LookSport + există la mai mulți operatori de cablu/satelit si platforme online.

#33
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 22.07.2006
De Look 4K nu zic nimic! Sau vom avea o surpriza de Paște apre "Prima 4k" înainte de "PRO●4K" !

#34
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Ar fi ceva, macar i-ar impinge de la spate pe PRO sa isi lanseze odata 4K-ul. Ar fi stupid sa schimbi Look Sport in Prima Sport si sa ramana Look 4K.

#35
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,864
  • Înscris: 06.11.2018
Au primit licențele, toate vor fi la Digi.

Edited by IceCoolExtreme, 22 March 2022 - 12:35.


#36
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 11.08.2019
Cu Look 4K cum rămâne? Nu m-ar mira să fi uitat complet de el. :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate