Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Samsung S22 5G

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#55
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010
ba mai sunteti multi hateri de la iphone pe aici ?  sunt curios pe la topic de huawei sau sony sau xiaomi intrati sa le faceti un bine ?(ca eu nu intru sa va urmaresc) Posted image

#56
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
Am luat un s22 5g simplu de la emag.... a fost returnat in 1 saptamana.... bateria tine maxim 3.5h sot adica il incarcam de 2x pe zi... pe 13pro in schimb am 8h de sot .... mai bine puneți 1400 de lei in plus si va luați ceva mai bun...mult mai bun

#57
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017

 Donyiano, pe 19 aprilie 2022 - 07:34, a scris:

Am luat un s22 5g simplu de la emag.... a fost returnat in 1 saptamana.... bateria tine maxim 3.5h sot adica il incarcam de 2x pe zi... pe 13pro in schimb am 8h de sot .... mai bine puneți 1400 de lei in plus si va luați ceva mai bun...mult mai bun
E cam fail telefonul.eu am vandut s21 ultra ca sa mi iau s22 normal,voiam ceva mai mic,insa tel e slabut.baterie slaba,pt prima oara dupa minim 10 tel samsung mi se pare si mie laggy.e bataia de cap prea mare sa l mai schimb momentan,plus ca in lumea android nu prea am variante.e singurul moment din viata mea cand sunt cu adevarat tentat de iphone🤦‍♂️

#58
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
Fix la fel si eu. Am facut retur la S22, astept 13 Pro. Nu bateria era problema, ma obisnuisem cu ea dar sotia a luat un 13 simplu si mi-a placut enorm de mult,

#59
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

 Donyiano, pe 19 aprilie 2022 - 07:34, a scris:

Am luat un s22 5g simplu de la emag.... a fost returnat in 1 saptamana.... bateria tine maxim 3.5h sot adica il incarcam de 2x pe zi... pe 13pro in schimb am 8h de sot .... mai bine puneți 1400 de lei in plus si va luați ceva mai bun...mult mai bun
vrajeala (cred) -  la o testare facuta de terti nu de "fani"   sunt la acelasi nivel de "endurance rating"  85%
ORICUM  ce faci pe un telefon cu android NU faci  pe ifone .

#60
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
Pai ce anume nu faci? Eu unul dau telefoane, mesaje, folosesc whatsapp, Twitter, Facebook, instagram, mail și spotify. Android auto cu waze sau maps. Astea nu le pot face pe ios?

Edited by MiG29, 20 April 2022 - 12:21.


#61
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020

 MiG29, pe 20 aprilie 2022 - 12:19, a scris:

Pai ce anume nu faci? Eu unul dau telefoane, mesaje, folosesc whatsapp, Twitter, Facebook, instagram, mail și spotify. Android auto cu waze sau maps. Astea nu le pot face pe ios?

Faci și mai multe stai liniștit, nu o sa regreți trecerea.

#62
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022

 MiG29, pe 20 aprilie 2022 - 12:19, a scris:

Pai ce anume nu faci? Eu unul dau telefoane, mesaje, folosesc whatsapp, Twitter, Facebook, instagram, mail și spotify. Android auto cu waze sau maps. Astea nu le pot face pe ios?
Nu poti sterge contacte multiple , ai nevoie de un al doilea device, in speta un computator !
Si altele, in special pe partea de conectivitate prin cablu sau OTA si utilizare facila in orice situatie.
Un exemplu concret, am uitat mouse-ul, am intrat in Gplay am downloadat o aplicatie , telefonul era mouse. A durat vreo 30 de secunde. Poti face asta pe iphone ?
De personalizare nu mai discutam, de la aranjare pictograme pe ecran la sunete, AOD si altele, astea a decis guru cum trebuie sa fie, userul nu are nevoie sa umble la ele.
Pe Samsung ai nevoie de un cablu si orice ecran devine telefonul tau.

#63
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
Adica concret, 99% din ce fac pe Android o sa pot face si pe IOS.

#64
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
E mult spus 99% insa da , poti face aproape aceleasi lucruri, dar stii cum e , detaliile  fac diferenta !

#65
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
@apxtc tu crezi ce vrei dar se pare ca nus singurul care se plânge de baterie.... sa incarc un telefon de 2x pe zi nu e ok la 4000 de lei iar un iphone cu 3000mah sa tina mai mult e jalnic ptr samsung.... asa ca sincer dacă vreti baterie s22plus e varianta mai buna

#66
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

 Donyiano, pe 20 aprilie 2022 - 17:46, a scris:

@apxtc tu crezi ce vrei dar se pare ca nus singurul care se plânge de baterie.... sa incarc un telefon de 2x pe zi nu e ok la 4000 de lei iar un iphone cu 3000mah sa tina mai mult e jalnic ptr samsung.... asa ca sincer dacă vreti baterie s22plus e varianta mai buna

- dami voie sa cred ca folosesti Samsung "cum nu folosesti aifone"  uitate jos la endurance rating sa vezi ca este la fel  - cei de pe gsmarena nu sunt partinitori la nici o firma https://www.gsmarena...&idPhone2=11102
- si mai este o vorba ""ce telefoane fac cei de la Sony si Samsung si pe mana cui ajung"" Posted image  
- pe viitor cred ca cel mai bine ar fi sa laudati telefoanele aifone pe  topicurile voastre

asa este bine ?

Attached Files



#67
Michael74

Michael74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 22.06.2006
,,dami,,uitate,,Se vede pe ce maini bune ajunge si Samsung. 😀

Tu chiar nu intelegi ca fiecare persoana are un mod de utilizare?Nu are voie nimeni sa se planga de autonomia slaba ca apari imediat cu sot.ul sugrumat de pe S20Fe?Ce legatura au,nu inteleg.A,e Samsung.Atunci sa vina cineva si cu vreun sot la Samsung M30,A70😀

Edited by Michael74, 20 April 2022 - 21:05.


#68
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

 Michael74, pe 20 aprilie 2022 - 21:02, a scris:

,,dami,,uitate,,Se vede pe ce maini bune ajunge si Samsung. ��

Tu chiar nu intelegi ca fiecare persoana are un mod de utilizare?Nu are voie nimeni sa se planga de autonomia slaba ca apari imediat cu sot.ul sugrumat de pe S20Fe?Ce legatura au,nu inteleg.A,e Samsung.Atunci sa vina cineva si cu vreun sot la Samsung M30,A70��

da-mi si uita-te  multumit ?
are legatura si sper sa te oftice SOT-ul de pe un telefon Samsung oricare ar fi el  - ca pana la aifonu vostru 13pro/max nu am auzit pe nici un "fun" sa laude vre-o baterie de la aifone.
-asta e  , cum apari tu sa lauzi aifone pe topic de Samsung   cum apar eu cu SOT-ul  :)

Edited by apaxtc, 20 April 2022 - 21:21.


#69
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Am s22 ultra și 13 pro max, până la ultimul update (cel de ieri) iPhone avea autonomia aproape dublă, după update sta mai bine s22 dar tot nu se apropie de măr.

#70
Michael74

Michael74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 22.06.2006

 apaxtc, on 20 aprilie 2022 - 19:31, said:


- si mai este o vorba ""ce telefoane fac cei de la Sony si Samsung si pe mana cui ajung""

Seamana cu alta vorba:n-am facut prea multa scoala,in schimb am scoala vietii. 🙂😉

#71
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005

 apaxtc, on 20 aprilie 2022 - 19:31, said:

- dami voie sa cred ca folosesti Samsung "cum nu folosesti aifone"  uitate jos la endurance rating sa vezi ca este la fel  - cei de pe gsmarena nu sunt partinitori la nici o firma https://www.gsmarena...&idPhone2=11102
- si mai este o vorba ""ce telefoane fac cei de la Sony si Samsung si pe mana cui ajung"" Posted Image  
- pe viitor cred ca cel mai bine ar fi sa laudati telefoanele aifone pe  topicurile voastre

asa este bine ?
in linkul pus de tine vad cum un telefon cu o baterie mai mare tine cu 4-5-6 ore de SOT mai putin decat telefonul cu baterie mai mica. Singurul avantaj e pe call time.

#72
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017
Eu nu inteleg de ce mai sunt discutii in contradictoriu legate de baterie.13 pro max e monstru,de departe.asta o spune cineva care in ultimii 10 ani a avut peste 15 tel android.s22 lineup e fail,stiu pt ca am s22.de la baterie la felul in care se misca.s21 ultra de dinainte era tatal lui.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate