Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Samsung S22 5G

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#91
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Salut. Ce folie recomandați ? Mă gândeam să pun de silicon, dar nu știu dacă e o idee bună în comparație cu sticla...
Voi de care aveți ?

#92
calinescu26

calinescu26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 09.10.2007

View Postnicpetru, on 19 mai 2022 - 17:57, said:

Buna.
Mi am luat in sfarsit S22+.
N am probleme cu bateria. cu incalzirea...sunt f multumit
Va rog sa mi spuneti daca a ti patit sa vi se blocheze in timp ce: cineva va apeleaza, si doar dandu i restart poate fi folosit.Am patit o de doua ori intr o zi.
CE ar putea fi.Multumesc.
Salut.
Ai facut cumva update la Android 13? Intreb pt a vedea daca s-a rezolvat problema ta din primavara, care pare sa fie destul de frecventa si la altii.
Multumesc.

#93
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 11.03.2021

View PostMihaitza07, on 11 noiembrie 2022 - 15:52, said:

Salut. Ce folie recomandați ? Mă gândeam să pun de silicon, dar nu știu dacă e o idee bună în comparație cu sticla...
Voi de care aveți ?

putin cam tarziu dar recent posesor, asa ca raspund in tema: asta - https://www.24gsm.ro...n-glas.tr-slim/ e perfecta

#94
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Am pus pana la urma una de silicon de la un magazin din mall si i-am luat si husa de silicon originala de la gsmfit. E perfect...

#95
ciprianionut

ciprianionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 04.04.2007
Salut, i-am luat soției S22 5g, am citit de problemele scrise de voi, la valul recent mai exista problemel astea ?
Ea spune ca îi ține bateria o zi șI puțin.
De exemplu aseară a fost de noaptte, telefonul a fost scos de la încărcat pe la ora 18:00 iar astăzi la ora 09:00 mai are 66%, fiind la muncă a fost folosit puțin pe net, deci după cam 16 ore are 66 %.
Pot încă să îl dau înapoi, ea spune ca ar fi mulțumită, să îl țin sau îl dau înapoi ?
L-am luat în rate de la orange cu avans, aș putea să aștept s23 dar va fi oricum scump și primul val probabil iarăși va fi cu probleme.
Deci, e ok acum s22 sau nu ?
Am uptate la ultimul android.

#96
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 27.03.2006
Daca ei ii place si e multumita nu vad motiv de retur. Daca ii satisface nevoile atunci sa ramana la el. Mie nu imi place sa il incarc de doua ori pe zi cateodata dar depinde si de cat de folosit este. Daca nu are nevoie de maps/waze, spotify si alte aplicatii care sa fie deschise mult timp tine si bateria mai mult. In rest telefonul este ok. Pe mine bateria si semnalul ma deranjeaza.

#97
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
cei care aveti s22 5g
ati intampinat probleme cu restartul ?
am avut 3 daca nu chiar 4 din ianuarie
ieri am sunat la c,c samsung a zis sa i dau un reset
daca se mai intampla sa il trimit in service
momentan vad ca e stabil, imi mentin ideea ca samsung a ajuns o firma de chiloti scumpi cel putin pe telefoane

#98
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
Nu înțeleg oamenii care nu pun seara la încărcat telefonul , no matter what ...
A doua zi nu-ți tremură chiloții să-l pui la încărcat pe coclauri ...

#99
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Salut
Vreau să-i iau soției S22 si am citit de problemele cu bateria. Mai sunt de actualitate in 2023 sau sa ma îndrept spre S22+?

#100
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View PostAfroditu, on 30 aprilie 2023 - 13:42, said:

Salut
Vreau să-i iau soției S22 si am citit de problemele cu bateria. Mai sunt de actualitate in 2023 sau sa ma îndrept spre S22+?
nu ti recomand
am si e in service, bateria e mai proasta ca la un iph 11
mi am luat joi de la emag un iph 11 nou si tine peste S22
l am trimis in service pt ca se restarta, am sunat la call center sa mi deschida id case, marti pe 2 pana joi pe 4 nu venise curierul, s a trezit si ala pe la 15 cand deja l am dus la shop
in discutia avuta pe mess cu sams ro le am zis ca au ajuns o firma de chiloti scumpi
de la A41 nu am mai avut un sams nou pana la S22 , eu sincer nu eram fan mere insa 11 le mi a schimbat radical imaginea mea asupra apple
sa fim seriosi nu ma asteptam ca un 11 sa mature la baterie cu S22 ul

#101
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 11.03.2021

View Postxperia_ray, on 06 mai 2023 - 13:14, said:

nu ti recomand
am si e in service, bateria e mai proasta ca la un iph 11
mi am luat joi de la emag un iph 11 nou si tine peste S22
l am trimis in service pt ca se restarta, am sunat la call center sa mi deschida id case, marti pe 2 pana joi pe 4 nu venise curierul, s a trezit si ala pe la 15 cand deja l am dus la shop
in discutia avuta pe mess cu sams ro le am zis ca au ajuns o firma de chiloti scumpi
de la A41 nu am mai avut un sams nou pana la S22 , eu sincer nu eram fan mere insa 11 le mi a schimbat radical imaginea mea asupra apple
sa fim seriosi nu ma asteptam ca un 11 sa mature la baterie cu S22 ul

astfel de opinii sunt radicale si nu ar trebui generalizat
i-am luat si eu sotiei s22 in decembrie si, desi il utilizeaza haotic (zeci de pagini de net deschise si lasate asa, tot soiul de aplicatii dubioase instalate, nu face update frecvent etc), nu se lamenteaza absolut deloc; semnal foarte bun, ecran foarte bun, zero restart, zero blocaje, foarte incantata de poze, bateria tine garantat 1 zi oricat il chinuie (tel pus seara la incarcat peste noapte in wireless charger impreuna cu ceasul Watch 4 Classic cu care il tine imperecheat si peste zi)

nu am experienta ever de garantie prin curier, dar ori de cate ori am mers la ESD (sunt din Bucuresti), indiferent de telefon, mi-au rezolvat ORICE problema pe loc, in max 1 ora si fara comentarii, impecabil

pt mine, service-ul excelent si posibilitatea de a instala aplicatii fara stres si de a avea acces nelimitat la orice am in telefon, sunt chestiuni care ma fac sa aleg de fiecare data, fara ezitare, samsung over apple

a, si inca ceva, o colega a sotiei are iphone 11, se uita cu jind la s22 si nu e deloc multumita; cred ca doar cei f comozi s-ar putea multumi vreodata cu plictiseala de la apple

#102
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
Cei comozi și cei care nu vor să accepte că există ceva mult mai bun decât OS-ul ăla retard.

#103
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 11.03.2021

View Postmarselcj, on 08 mai 2023 - 16:02, said:

Cei comozi și cei care nu vor să accepte că există ceva mult mai bun decât OS-ul ăla retard.

eu nu as vrea sa deschid din nou discutia ref "care OS e mai bun", ca sunt clientii care o sa imi sara din nou in cap; Android este un OS mai permisiv, de unde si riscurile celor care nu stiu sa (se) controleze, de a da mai rapid in belele tip blocaje, baterie descarcata "din intamplare"/"dintr-o data" mai rapid etc, chestiuni care se regleaza prin reset sau identificare cu rabdare a cauzei si eliminare
hilar este ca inca mai opteaza unii intre iphone si samsung galaxy sxx strict pe considerente subiective de baterie, un element care nu are nicio treaba cu ideea de smart(phone)

#104
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
sa fim seriosi am luat un iph 11 nou, matura cu bateria de la S22 , in 11 de utilzare normala a ajuns la 50% si eu aveam o parere proasta despre bateria de la iph dar se pare ca a ramas un mit

#105
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
tot restart si dupa ce a venit de la esd rom, mizerii, a fost ultimul telefon samsung, pt cei care nu credeti cumparati samsung in continuare, firma de chiloti scumpi aia au ajuns

#106
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
https://www.orange.r...article/2163438

#107
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 16.05.2017
Delete

Edited by Patrick76, 07 June 2023 - 16:01.


#108
cosminwon

cosminwon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 20.08.2008
Salut! stie cineva daca s-au mai rezolvat din problemele S22-ului? Merita cumparat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate