Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Ce ziceti de asta ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#19
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
si aici: http://ieseanul.ro/a...anulro/9730/32/


mult mai complet

#20
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
Bineinteles ca nu va pati nimic. Cum s-a mai spus, exista precedente in RO...
Stim cu totii cum se trateaza cu "baietii" treaba si cum vad ei lucrurile: mortii cu mortii, noi cu shpaga.
Ma tot intreb cum o sa intram in EU cu Militia asta, cu soferii analfabeti (cei care si-au luat permisele pe bani buni), cu toti hotii si cu hotia din RO.
R.I.P.

Edited by sabian, 08 April 2006 - 21:55.


#21
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
n-am putut sa ma uit la tot filmul, cand i-am vazut in sicrie m-a luat cu palpaieli pe ochi si pe fata.
e tare rau sa vezi asa ceva, mai ales cand sunt tinere victimele...

edit: dupa ce am vazut tot filmuletul: cum poate sa mai doarma ala linistit? sa mai stea in masina la volan ? and so many others...

Edited by gcm, 14 April 2006 - 13:55.


#22
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Uff, m-a socat!
Ce pot sa zic, bruta ar trebui ucisa! UCISA! Scaun electric, nu-i bine, sa intre in el un..... intercity..... nu-i bun.....
N-am cuvinte. Asa ceva n-am mai vazut. Inclin sa cred ca a fost intentionata treaba. Sau era muci animalul? :thumbdown:

RIP!

Edited by AirBoy, 22 April 2006 - 22:51.


#23
cheloo emil

cheloo emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2005
RIP !

:(

#24
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
mie nu imi mere linku.

#25
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

 MATRIXU, on Apr 4 2006, 10:02, said:

RIP si Doamne Fereste!

Nu era ala nici un apostol, asa il chema pe el Apostol nu stiu cum. Si pozele sunt facute pe 9 martie.
O tragedie in adevaratul sens al cuvantului. RIP
Care se putea repeta Duminica  24 aprilie 2006 in BUCURESTI la P-ta ROMANA TOT cu cu UN Subaru
:angry:
:worthy: Noroc cu un gard solid

#26
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.04.2005
nu merge linkul

#27
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
mie mi-a mers

"edit: dupa ce am vazut tot filmuletul: cum poate sa mai doarma ala linistit? sa mai stea in masina la volan ? and so many others."

nu cred ca o sa mai poata dormi linistit toata viata. tb sa fie psihopat ca sa nu ii para rau de ce a facut, si atunci pana la urma tot infunda puscaria. din poza aia, pare resemnat - cred ca restul zilelor lui pe acest pamant vor fi un adevarat iad, sincer.

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei doi frati. RIP

Edited by El_Cid, 31 May 2006 - 16:25.


#28
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.01.2006
Tragic, foarte tragic. RIP.

Despre soferul care i-a lovit...... nu-l mai condamnati, a fost un accident. Si eu candva am lovit un pieton, noroc ca am fost sofer cu cap si am accelerat si s-a oprit in lateralul meu, dupa care a facut 10 pasi inapoi si a cazut in fund. fara a avea nimic, nici macar o zgarietura. Daca puneam frana si-l lovaeam cu vreo 25-30 km/h si daca mai si murea. Nu aveam nici o vina, ca a sarit dintr-o curte direct in mine, eu in clipa in care l-am vazut iesind in fuga, am tras stanga si am accelerat, dar in zadar, frana era fatala pentru el. Nu mai judecati aiurea un sofer, ca nu poti stii vina cui a fost dintr-un filmulet ca ala, si chiar daca era vina soferului, fiti sigur ca nu merita puscaria, ci doar suspendarea pe viatza a permisului, daca a fost vina lui. Puscaria te inraieste.

Nu trebuia sa vad site-ul ala, m-a intristat foarte tare, pacat, erau Tineri. asta e. ... Odihneasca-se in pace.

Edited by test_driver, 02 June 2006 - 13:47.


#29
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
test_driver o vina are soferul pana la urma. Dar in nici un caz atat de extrema cum s-a vehiculat pe aici: "sa moara, sa fie impuscat". Vina lui e ca a condus cu viteza, a si aratat in filmuletul ala "team racing Gherla" la un moment dat. Probabil se credea mare smeker, si mare pilot care nu are ce sa ise intample. Cum zici si tu - suspendare pe viata, poate si cateva zile la inchisioare, sa-l sperie bine, dar e un accident pana la urma.

Ma mira cand aud pe alte topicuri cum unii vorbesc (se lauda) de super viteze, chiar si prin localitati, dar cand aud de un accident sar ca arsi: "sa-l spanzuram, dupa ce-l torturam". Vi se poate intampla si voua, de fiecare data cand apasati prea mult pedala aia de acceleratie - deja atentati la sanatatea/viata cuiva in mod indirect.

Edited by El_Cid, 03 June 2006 - 10:39.


#30
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.01.2006
Tocmai de aia zic, stiu ce am fost. Cand am lovit respectivul pieton mergeam cu 40-45 km/h sub 50, doar ce plecasem de pe loc, si eram si cu Mama (care e femeie si stiti cum fac femeile daca mergi tare). Dar stiu ca am fost un mare vitezoman, nu am avut nici un incident la viteza mare, dar totusi daca se intampla sa omori un om din vina soferului eu sunt de parere ca nu merita Puscarie deloc, depinde cat de mare a fost inconstienta, daca a fost prea mare, atunci suspendare pe viatza. Oricum sunt de parere ca multi nu ar avea nevoie de permis, sunt prea varza. E si vina politiei pe undeva ca da permise la toti. ei pun accent pe sala, si mai putin pe practica, eu as pune accent pe practica in special.

#31
trompix

trompix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 22.04.2005

 test_driver, on Jun 3 2006, 11:29, said:

[...] plecasem de pe loc, si eram si cu Mama (care e femeie si stiti cum fac femeile daca mergi tare)[...]

:D coincidenta!! si mama mea e femeie si are la fel o problema cu viteza. o fi ceva la nivel hormonal. da ameteala in estrogen la viteze mari  :D

#32
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005

 test_driver, on Jun 3 2006, 12:29, said:

dar totusi daca se intampla sa omori un om din vina soferului eu sunt de parere ca nu merita Puscarie deloc, depinde cat de mare a fost inconstienta, daca a fost prea mare, atunci suspendare pe viatza.

hai zau.. nu e tot un caz de omor?

ia zi-mi, cand s-o da vreo lege de genul asta ai ceva impotriva sa trec cu basculanta peste tine? imi asum riscul de a ramane fara permis pe viata.

#33
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
hmm..
Nu te poti impotrivii voi lui D-zeu ,zice ca nici un fir de par nu-ti cade fara ca el sa stie.. deci poate a fost voia lui.. Intrebarea e ca unde sunt ei acuma? ca daca sunt in Rai trebe sa fim bucurosi (au scapat de o viata murdara chiar daca au lasat suflete indurerate) (intr-o zi se vor intalnii) ,insa daca is in cealalta parte e intradevar dramatic!

si eu am aflat chiar la festivitatea de sf de an ca un coleg de al meu de serie a murit intr-un accident (care sa intamplat recent) si totii din masina au murit (in total 4 pers) ,nici nu-mi vine sa cred ca nu am sa-l mai vad..

#34
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.01.2006

 sebulbus, on Jun 3 2006, 12:35, said:

hai zau.. nu e tot un caz de omor?

ia zi-mi, cand s-o da vreo lege de genul asta ai ceva impotriva sa trec cu basculanta peste tine? imi asum riscul de a ramane fara permis pe viata.

In primul rand asta e omor premeditat, care se pedepseste grav. Daca esti vre-un psihopat care calca oameni cu basculanta, atunci sigur nu as fi eu singurul, si nu ai scapa doar cu permisul suspendat. Daca ai ceva cu mine si ma calci, este crima cu premeditare, si iar nu scapi.
Ai permis? te-ai gandit vreodata ca poti omora un om cu masina? chiar din vina ta? se poate intampla, nu-ti doresc. Tocmai de aia nu sunt de acord cu puscaria. Singurul incident a fost ala care l-am povestit mai sus, care se putea termina mult mai grav, si? faceam puscarie din cauza unui cretin? e normal? voi astia gica contra cred ca aveti 10 ani, habar nu aveti ce-i aia viatza, si-mi zici mie ca ma calci cu basculanta, succes ma gasesti undeva in Constanta.
Sunt de acord cu pedeapsa capitala pentru criminali, dar nu sunt de acord cu puscaria pentru accidente. Tu esti? stii ce e ala accident? o chestie care se intampla fara sa vrei... si din pacate multi nu ganditi cand sunteti de acord cu puscaria. Maine poti sa iei cutitul in mana sa tai paine, ca ti-e foame, si sa te intorci mai repede decat vrei si sa o omori pe maica-ta, chestie care sigur te va durea muuuult prea tare, si dupa asemenea durere, te paste puscaria. Doamne fereste, era doar un exemplu dur, ca sa-ti dai seama.

Bafta, am scris prea mult.
Doamne fereste de accidente, si Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei doi. RIP

#35
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
daca mergi peste viteza legala cu masina, si omori pe cineva ala se numeste omor din culpa, adica o faci un lucru de care esti constient ca poti sa produci moartea cuiva daca nu esti atent. asta nu se mai numeste accident...

cat pentru tipu ala, puscarie pentru multi ani pentru inconstienta de care a dat dovada. daca il lasi in libertate maine poate se urca iar la volan (faptul ca nu mai are carnet nu cred ca-l va opri) si mai ia viata altor nevinovati

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei doi. Trist.

Edited by worm, 04 June 2006 - 22:27.


#36
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
ehhh kkt - asta e deja exagerare frate. Da` ce draq, ala e monstru? A omorat un om, si daca il lasa fara carnet sigur se urca iar la volan si mai curata vreo 2,3 pietoni? E un om totusi, sunt sanse mari sa-l macine constiinta.
Daca depaseste viteza legala cu peste 50% de acord - puscarie. Dar vorbiti de limita legala de parca nu sunteti deseori peste ea cu un 10%. Sa nu fim ipocriti...
Daca omu` care e lovit traversa printr`un loc nepermis, iar ar trebui luat in considerare.
Suntem suparati, mor oameni nevinovati - dar sa nu exageram cu pedepsele... in inchisoare nu te indrepti - asta e clar. Suspendare pe viata, puscarie cum am zis de speriat cateva luni, si cu ochii pe el - la cea mai mica abatere dublu pedeapsa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate