Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

My Wallet by Emag

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
437 replies to this topic

#181
5cps

5cps

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.11.2019
M-am trezit si eu de cateva zile cu cu Wallet-ul pe 0 lei cand in urma cu aproape 1 zi am primit notificare sa intru in aplicatie ca am 2000 lei in wallet( normal am aveam 4000 lei). Am ramas prost, am vorbit cu cei de la eMag si au zis ca "cica" totul pana acum a fost un test si a fost dezactivat momentan si voi fi anuntat cand revine. Voi cum stati? M-au aburit putin, doar pe mine?

#182
NotStrong

NotStrong

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.08.2019
Salut si eu tocmai ce am facut cont mamei genius si tot asa suma 4000 aveam disponibin vreo 1800 acum 0 lei disponibil .Mi- cazut fata.Nu am avut nici un fel de i tarziere sau retur.Am facut cu o zi inainte  o cumparatura prin Oney
.O sa vorbesc maine cu ei.

#183
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,150
  • Înscris: 30.11.2021
Un link catre MyWallet?

#184
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019
https://www.emag.ro/user/wallet :)

#185
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,150
  • Înscris: 30.11.2021
"Aceasta pagina a fost mutata sau nu mai exista!
În 5 sec vei fi redirecționat pe pagina principală eMAG."

Ma conectai cu contul unei cunostinte care a cumparat genius:
"Buget Estimat
Profita si plaseaza comenzi cu "Plata peste 30 de zile" sau "Plata in 4 rate".
2.000 Lei disponibili
* Din care 1.000 Lei pentru comenzi cu "Plata in 30 de zile"
Limita maxima a Wallet-ului tau**
2.000 Lei
Momentan nu ai comenzi
Aici vei gasi toate informatiile despre comenzile tale plasate cu „Platesc peste 30 de zile” sau „Platesc in 4 rate”. Spor la cumparaturi!"

#186
catalyn83

catalyn83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 16.11.2008
M-au amețit....

Aveam buget 1100 din 4000.
A crescut la 3700 din 4000, fără să fac plăti pentru a recupera din diferența inițială
După a scăzut iar pe la 1100, după câteva zile a crescut iar la aproape 3800, după a scăzut la 1100, după câteva zile direct la 0 fără să cumpăr ceva, după 10 zile  de la 0 a ajuns la 216 lei din 4000

Nu înțeleg ce determină aceste fluctuații !
De răspunsul Emag m-am plictisit... Aceste metode de plata fac parte dintr-un proiect pilot pe care il derulam si la care se lucreaza intens pentru imbunatatirea serviciilor.

Edited by catalyn83, 15 July 2022 - 13:54.


#187
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019

 catalyn83, on 15 iulie 2022 - 13:54, said:

Nu înțeleg ce determină aceste fluctuații !

Un AI care ia decizii cum stie el mai bine: la intamplare? :D

#188
catalyn83

catalyn83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 16.11.2008
Continuare ...

Aveam bugetul pe 0 , am returnat un produs in valoare de 120 lei, după câteva ore m-am uitat in Wallet si aveam disponibili 216 lei Posted Image
Ieri am plătit o comandă la 30 zile in valoare de 120 lei si s-a updatat bugetul la 335 ,după care am făcut o comandă cu plata in 4 rate in valoare de 260lei , s-a updatat bugetul la 75 lei
După câteva ore mă uit in wallet si Posted Image Posted Image bugetul era de ~ 2100 lei.
A crescut de la 75lei la 2100 lei fără să fac nimic. Probabil in câteva zile revine din nou de la 0

Edited by catalyn83, 17 July 2022 - 14:05.


#189
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 31.07.2012
La mine a fost de la inceput 2000 lei si chiar zilele trecute am facut o comanda cu plata peste 30 de zile, mai mult din curiozitate si din acei 2000 s-a scazut fix suma respectiva.
Revin daca va aparea vreo schimbare.

#190
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021
Au bagat sistemul si la fashiondays insa doar cu plata la 30 de zile si e varza totala, apar tot felul de erori de sincronizare intre cele doua sisteme. calcule varza care nu reflecta realitatea, limite diferite intre emag si fashiondays

#191
Conrad_QS

Conrad_QS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 02.08.2006
Prin wallet am facut 7 comenzi, toate achitate. Am primit un email ca s-a marit limita la 3000 de lei, dar cand am intrat pe cont de fapt erau 0 lei. In urma cu 10 zile am avut o singura comanda la care am anulat livrarea, de la un magazin partener, am dat comanda si am anulat in o ora, nu plecase nimic de la oamenii aia, dar poate algoritmul considera asta o problema. Am scris doua sesizari la suport tehnic, deoarece la prima nu a raspuns nimeni dupa 7 zile. La a doua doamna de la telefon imi spunea ca nu sunt eligibil si cand voi deveni va aparea in cont. Ii explic ca am fost eligibil si ca am deja 7 comenzi, la ea nu aparea. Pana la urma au raspuns si pe facebook cei de la emag si au spus ca e program pilot,ca lucreaza la el si ca nu sunt eligibil. Varza totala, algoritmul e mai tare decat operatorul.[ https://i.ibb.co/tsrJ9DB/comenzi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#192
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019
Un cost extrem de mare in dezvoltarea unui nou produs / feature il reprezinta testarea.
Acest cost devine zero daca furnizorul reuseste sa-i "convinga" pe clienti sa-l testeze (gratis, desigur).

Exact asta se intampla acum cu Wallet: clientii Emag il testeaza gratis pentru Emag. :)

#193
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Nu e cazul sa fim dramatici.
E foarte bine ca se face 'testare' asa fiindca oricum nu ai prinde toate situatiile posibile in testarea ta interna si interactiunile cu toate celelalte sisteme.
Niciun  produs de genul acesta nu se testeaza intern luni de zile.

#194
Conrad_QS

Conrad_QS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 02.08.2006
Intrucat nu au o garantie de la clienti, probabil ca Emag si Payu au acces indirect la baza de date a datornicilor si in cazul in care apare acolo ca ai intarziat la un credit automat suspenda si walletul. I s-a intamplat unei cunostinte, este foarte probabil ca algoritmul sa verifice comenzi anulate / intarzieri / folosirea cu succes in scop de testare a serviciului si apoi sa taie accesul.

#195
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019

View PostAlexEn, on 27 iulie 2022 - 08:11, said:

Nu e cazul sa fim dramatici.

Deci zici ca realitatea este dramatica? Interesant... :)

View PostAlexEn, on 27 iulie 2022 - 08:11, said:

E foarte bine ca se face 'testare' asa fiindca oricum nu ai prinde toate situatiile posibile in testarea ta interna si interactiunile cu toate celelalte sisteme.

Eu zic ca ai prinde suficiente daca ai investi in asta.
Dar de ce sa investim in testare cand putem sa-i lasam pe clienti sa testeze pe nervii, timpul si banii lor... :)

View PostAlexEn, on 27 iulie 2022 - 08:11, said:

Niciun  produs de genul acesta nu se testeaza intern luni de zile.

O fi bine sa ne dorim asta? :)

Am terminat cu offtopicul!

#196
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Mi se pare ca nu prea ai experienta pe partea de gestionare produse (product manager). Orice cost de productie se va reflecta in costul final la client. E bine sa ne dorim asta?

#197
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019

View PostAlexEn, on 27 iulie 2022 - 10:32, said:

Mi se pare ca nu prea ai experienta pe partea de gestionare produse (product manager). Orice cost de productie se va reflecta in costul final la client. E bine sa ne dorim asta?

Zici ca trebuie sa fiu "product manager" ca sa inteleg ca orice cost de productie se reflecta in costul final?
Nu, nu trebuie! :D

Revenind la lucruri serioase:
Da, e bine sa ne dorim: (1) servicii (2) ieftine!

Adica: pe primul loc "servicii" (care functioneaza), apoi "ieftine"...

Tu ce zici? :)

#198
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019
Am platit recent din Wallet.
Mai tarziu, am rambursat suma din Wallet cu un card de credit.

Plata pe cardul de credit a fost marcata ca "retragere cash", deci banca imi percepe dobanda.
Aveti grija daca intentionati sa platiti cu card de credit o cumparatura facuta anterior cu Wallet!

Am reclamat la Emag, urmeaza ANPC.
Sper ca Emag sa rezolve problema cat mai tarziu ca sa plateasca dobanda cat mai mare catre banca! :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate