Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 

Numai cretini pe sosele

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
Salutare

Tind sa cred ca unii au gasit permisul intr-o punga cu chipsuri.

Astazi ma intorceam de la Tg Frumos si de la Metro Iasi Iese un avorton (ca nu se vedea de dupa volan) direct pe banda a doua fara sa se asigure. Aveam cam 110 KM si am reusit sa-l evit si eu si inca un sofer din fata. Am incetinit sa-l intreb daca are nevoie de o bucata (de creier) si tot el cu figuri. Un pustan de 19-20 ani cu o puta (a se citi cum se vede) langa el.

Dupa ce a facut tampenie si tot el cu gura mare, rulam amandoi pe sosea si brusc vine pe banda mea (se baga in fata) si franeaza.

Ajung in Iasi plin de draci sperand ca dau de vreun curcan la intrare (au un borcan si speram sa-i gasesc acolo), dar nimic.

Intrebare: daca ii fac plangere la politie, rezolv vreo treaba?

Nu m-as fi ofticat asa de tare daca nu s-ar fi speriat sotia (care e insarcinata) si acum nu e buna de nika.

Cum se sanctioneaza soferii indisciplinati in trafic?

Merci!

Edited by Adonis, 02 April 2006 - 17:43.


#2
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 22.03.2003
zii numarul înmatric. și tipul auto !

#3
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
pai scrie in titlu: SJ-6066 Opel Astra Caravane cu numere de Leasing de la o firma din Zalau

@^%$$#^&^%^$% mamii lui

#4
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
In usa si canada, cine se sparge in figuri, primeste amenzi, firma de asigurari ii mareste asigurarea (pt ca e considerat sofer periculos, e pus si in baza de date a firmelor de asigurare)...

Atit timp cit politistii merg fara centura, dau amenzi la prapaditi si pe cei cu masini tari nu au curajul sa ii amendeze, nu o sa se faca ordine. Sper ca noul sistem de amenzi cu puncte sa mai faca ordine in tara asta...

#5
dan.v

dan.v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 16.01.2006
Problemele de trafic,agenti care nu-si fac treaba etc  le poti raporta aici. Am scris si eu unele si raspunsul il primesti rapid.

Conform noului cod rutier se vor sanctiona mai multe printre care agresivitatea la volan si comportamentul necorespunzator.

Ma dispera soferii de maxi-taxi de pe traseul 14. In iarna eram sa fac accident cand m-a depasit unul si a franat in fata mea pe pod la Nicolina. Am avut un derapaj urat si am reusit sa repun masina pe traiectorie doar pentru ca aveam pneuri de iarna  :angry: Pot da multe exemple despre cei de pe 14. E bine ca vor fi scoase maxi-taxi-urile care circula prin centru  :death:

Cei mai nesimtiti raman unii taximetristii pe care pur si simplu nu-i intereseaza pe unde si cum merg. Am inteles ca la 2-3 abateri vor ramane fara autorizatie  :naughty:

Edited by dan.v, 03 April 2006 - 08:48.


#6
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
Ieri a fost primul eveniment mai iesit din comun. deobicei conduc cu pridenta in oras. Dar ieri parca toate au luat-o razna. De vreo 3 ori era s aintru in dobitoci care ieseau din parcari fara sa se asigure, un taximetrist care a deschis portiera fara sa se asigure si era sa i-o iau. etc
Parca a fost o zi nefasta.

#7
cristi1981tm

cristi1981tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.03.2006
Si eu era sa ma fac praf ieri intr-unul cu Golf,iar lui "nenea" ii sareau airbagurile si n-avea nici pe naiba  :death: .Desteptu' era pe contrasens(pe o strada cu sens unic) si evenimentul se putea produce intr-o curba - i-am aratat semnul cu sens sens unic istetului si tot ala gesticula ca "is neatent"... :puke:  :death:
(tipul avea mai bine de 40 de ani,cand poate te-ai astepta sa aibe mai multa prudenta... :death: )

Edited by cristi1981tm, 03 April 2006 - 10:26.


#8
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostAdonis, on Apr 3 2006, 10:21, said:

Ieri a fost primul eveniment mai iesit din comun. deobicei conduc cu pridenta in oras. Dar ieri parca toate au luat-o razna. De vreo 3 ori era s aintru in dobitoci care ieseau din parcari fara sa se asigure, un taximetrist care a deschis portiera fara sa se asigure si era sa i-o iau. etc
Parca a fost o zi nefasta.

Si eu am patit in anumite zile ca ceilalti soferi sa faca greseli dupa greseli, sa mearga ca nebunii...  Probabil e ceva de presiune atmosferica, luna plina...  :death:

#9
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
tocmai am auzit azi ca un senator a fost caftit in trafic. Deci ce sa te mai astepti....

De-acum fac ciocul mic...

Edited by Adonis, 03 April 2006 - 22:50.


#10
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005

View PostAdonis, on Apr 2 2006, 18:41, said:

Astazi ma intorceam de la Tg Frumos si de la Metro Iasi Iese un avorton (ca nu se vedea de dupa volan) direct pe banda a doua fara sa se asigure. Aveam cam 110 KM si am reusit sa-l evit
tot tu o puneai-acolo e un semn cu limitare de viteza-50/h :naughty: nu vreau sa fiu salos

#11
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
acum o luna a fost un super accident acolo. Un dobitoc cu un papuc nu a acordat prioritate unui camion ce venea dinspre Letcani. Camionul aveam peste 90 KM (cf masuratorilor) a izbit papucul in plin de soferul a fost aruncat din masina direct in gardul de la metro.

poate ca ar trebui sa functioneze semafoarele alea...

#12
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
e tare aiurea la metro cu semafoarele alea care nu merg. eu era sa o patesc de vreo 3 ori. odata veneam dinspre letcani si unul de pe contrasens mi-a taiat calea si a intrat la metro. l-am ratat la jumate de metru, nu exagerez!

#13
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
astia sunt soferii care dau spaga pentru a obtine permisul de conducere.

intrebarea mea este cum dovedesti ca respectivul a gresit si ca trebuie sanctionat de politie? de unde iei martori? nu o sa fie cuvantul tau impotriva cuvantului lui? ca daca ar fi asa de simplu,dai nr. la politie si aia il amendeaza ne-am umple toti de amenzi si avertismente date pe baza reclamatiilor unor nebuni pusi pe glume.

#14
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Eu mai strang bani si imi iau o masina mai mare. Ii pun bull-bar, praguri tari si imi puun camera de filmat in parbriz. Alta solutie nu am gasit. Daca se intampla sa nu ai martori sa sa ai probleme cu vreun jmecher cu pile nu ai nici o sansa. De exemplu, acum dimineata cand mergeam sa serviciu, eram la semafor pe Alecu Russo la intersectia cu Tunari si Eminescu. Se pune verde, o iau din loc si apare unul in stanga mea care vrea sa se bage in fata mea. Nu avea loc sa mearga inainte sa ma depaseasca si a dat sa ma impinga in bordura. Era un Mercedes cu niste smecheri, patroni ceva. Daca ma lovea sunt convins ca ar fizis ca eu am tras stanga de volan fara sa ma asigur...

#15
Slick24

Slick24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.04.2006
Intr-o buna zi o sa-mi iau camera de filmat si o sa hoinaresc pe strazi inregistrand cat mai multe astfel de evenimente precum si politzai care iau shpaga sau care iau tarfele cu duba, le plimba un kilometru , doi mai incolo (timp in care isi primesc cotizatia) si apoi le plaseaza iar pe sosea si am sa trimit cate o copie la fiecare televiziune !!!
  Sunt satul de atata nedreptate !!!
   "TRAFIC PAPARAZZO"  :coolspeak:

#16
tudormon

tudormon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 23.05.2005
Nu sunt chiar on topic, si s-ar putea sa ofensez pe cineva, dar eu am vazut posesori cretini in Opel Astra cum nu am mai vazut in nici un alt gen de masina. Am sters o bara pe autostrada cu unul din asta (in plin mers, adica).
Scuze pentru posesorii care se simt inocenti.

#17
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003

View PostAdonis, on Apr 2 2006, 17:41, said:

Salutare

Tind sa cred ca unii au gasit permisul intr-o punga cu chipsuri.

Astazi ma intorceam de la Tg Frumos si de la Metro Iasi Iese un avorton (ca nu se vedea de dupa volan) direct pe banda a doua fara sa se asigure. Aveam cam 110 KM si am reusit sa-l evit si eu si inca un sofer din fata. Am incetinit sa-l intreb daca are nevoie de o bucata (de creier) si tot el cu figuri. Un pustan de 19-20 ani cu o puta (a se citi cum se vede) langa el.

Dupa ce a facut tampenie si tot el cu gura mare, rulam amandoi pe sosea si brusc vine pe banda mea (se baga in fata) si franeaza.

Ajung in Iasi plin de draci sperand ca dau de vreun curcan la intrare (au un borcan si speram sa-i gasesc acolo), dar nimic.

Intrebare: daca ii fac plangere la politie, rezolv vreo treaba?

Nu m-as fi ofticat asa de tare daca nu s-ar fi speriat sotia (care e insarcinata) si acum nu e buna de nika.

Cum se sanctioneaza soferii indisciplinati in trafic?

Merci!
....varianta oficiala.....
Buna ziua, As dori sa stiu daca se sanctioneaza comportamentul agresiv in trafic. Ieri (02/04/2006) ma intorceam de la Tg Frumos si de la Metro a iesit un pusti la volanul unuei masini Opel Astra (SJ-6066) direct pe banda a doua fara sa se asigure. Noroc ca aveam viteza mica, fiind zona cu limitare de viteza si am reusit sa-l evit, iesind pe contrasens, altfel il izbeam in plin (in portiera soferului). Dupa acest eveniment m-a depasit (eu eram varza la ce sperietura am tras, sotia mea insarcinata... la fel) si a rulat o bucata in fata mea apoi a franat. Asta s-a petrecut de vreo 2-3 ori. Chiar daca il depaseam, el ma depasea din nou si venea pe banda mea si frana. Am accleerat putin sperand sa dau de vreun echipaj de politie la intrarea in Iasi, dar nu am gasit pe nimeni. Intrebare: un astfel de comportament se sanctioneaza intr-un fel? Nu m-as fi ofuscat asa tare dar sotia mea fiind insarcinata a avut ceva probleme din cauza stresului Multumesc Ionut Calugaru....
:coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:

#18
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
foarte destept! acum zi-mi cine l-a ucis pe Kenedy

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate