Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

De ce se pune asa tare accent in ultimii ani pe LGBT in SUA si UE ?!

* * - - - 16 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6045 replies to this topic

#5995
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,039
  • Înscris: 26.01.2010
Endanger , am urmarit mai mai clipuri facute de Blair si din punctul meu de vedere pare pe creanga ei. Tocmai ca a invatat din experienta altora a ales sa nu si-o taie si explica frumos cu subiect si predicat de ce. Asta e o alergere facuta in cunostiinta de cauza a unei persoane constiente de gravitatea unei actiuni care-ti poate distruge viata sexuala.

DianaXO , daca ai avea posibilitatea financiara ai apela la operatie sau nu?


#5996
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 DianaXO, on 25 noiembrie 2021 - 14:23, said:

Eu chiar n-am auzit pe nimeni din comunitatea trans sa faca ce  ai descris tu aici, ca tu aberezi la greu e partea a doua, sau daca nu aberezi,  crezi, si e de inteles, mai ales daca sursele tale de informatie provin de la mama Rusie.

La fel e si cu colegu tau, care a ramas fara argumente si n-ah , zice si el ceva sa se afle in discutie.

Pana una alta, lucrurile vor ramane asa , cel putin in cazul transgenderilor, fie ca ne place sau nu.
Clar, dacă nu ai auzit Tu, nu se există, dom'le! Argumentul secolului, nu alta!

Nimic nu rămâne așa. Dar prostia e eternă, ce-i drept...

Edited by cleopatra00, 25 November 2021 - 19:28.


#5997
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012

 Noua_pe_site, on 25 noiembrie 2021 - 19:14, said:

DianaXO , daca ai avea posibilitatea financiara ai apela la operatie sau nu?

Evident ca da, cel putin in cazul meu, cea ce a ramas acum, strica tot aspectul, si prefer sa nici nu arunc priviri acolo jos.
Realitatea este insa diferita, nu cred ca o sa imi permit 15.000 - 30.000 de Euro si zbor spre Thailanda in cel mai fericit caz, in Romania nici n-am informatii necesare daca se mai efectueaza asemenea operati, deci ori Thailanda ori alta tara straina din Europa, dar momentan treaba asta nu e o prioritate  pentru mine, si atata timp cat nu te controleaza cineva ce ai tu in chiloti din nou, nu ma stresez.
Cel mai probabil mai repede optez pentru orhiectomie , pentru a inlatura sursa principala de testosteron, si a oprii anti androgeni, + ca mi-ar oferi sansa de a scadea si doza de estrogeni, care momentan e ridicata pentru a mentine testosteronul scazut  (sub 30 ng / dl)

#5998
alecsino1

alecsino1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 16.11.2009
Deci daca un procent mic din lgbt regreta ce a facut si cere moderatie si informare a celor multi ce vor sa o faca, nu sant reprezentativi, nu conteaza cu alte cuvinte, sant putini.
Daca un procent mic din populatie doreste schimbari de sex, de vocabular, de educatie, de legi, astia sant foarte importanti.
Ipocrizie ca la carte.
Dianaxo, cei care regreta sant o minoritate in grupul lgbt, exact asa cum lgbt este o minoritate in masa populatiei.
TREBUIE ascultati si urmati, altfel santeti doar fobi, va las pe voi sa alegeti ce fel exact, desi voi nu le dati celorlalti sansa sa aleaga.

Edited by alecsino1, 25 November 2021 - 20:17.


#5999
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Cand aia care "detranzitioneaza" urla in gura mare ca a fi transgender e ceva gresit, si se dau cu fundul de pamant ca vai uite ce mi-am facut cu corpul , doar fiindca eu m-am crezut transgender timp de 6 luni, 2 ani sau 10,  ce vrei sa faca comunitatea trans ? sa ii aplaude ? cand ei de fapt nu numai ca arunca cu vina in comunitatea asta, dar si cer ca ceilalti sa nu mai aiba dreptul la tratamente hormonale , atunci respectivi au cu totul o alta problema , eu tind sa cred ca aia care regreta, nici macar nu erau transgenderi, ci niste persoane pierdute, slabe de "inger" si au zis " hai sa ma dau drept transgender, poate  o duc mai bine in viata " , si se vede clar ce ti se intampla cand tranzitionezi doar asa de moda sau ca  tu ai chef -> ajungi sa regreti mai tarziu.

#6000
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,039
  • Înscris: 26.01.2010

 DianaXO, on 25 noiembrie 2021 - 20:10, said:



Evident ca da, cel putin in cazul meu, cea ce a ramas acum, strica tot aspectul, si prefer sa nici nu arunc priviri acolo jos.
Realitatea este insa diferita, nu cred ca o sa imi permit 15.000 - 30.000 de Euro si zbor spre Thailanda in cel mai fericit caz, in Romania nici n-am informatii necesare daca se mai efectueaza asemenea operati, deci ori Thailanda ori alta tara straina din Europa, dar momentan treaba asta nu e o prioritate  pentru mine, si atata timp cat nu te controleaza cineva ce ai tu in chiloti din nou, nu ma stresez.
Cel mai probabil mai repede optez pentru orhiectomie , pentru a inlatura sursa principala de testosteron, si a oprii anti androgeni, + ca mi-ar oferi sansa de a scadea si doza de estrogeni, care momentan e ridicata pentru a mentine testosteronul scazut  (sub 30 ng / dl)
Scuza-mi ignoranta dar eu vorbeam de organul tau sexual! Cum adica ce a ramas acum strica tot aspectul???
Din punct de vedere fizic, in momentul de fata posezi echipamentul necesar unei activitati sexuale normale sau nu?

Inainte sa-mi atraga atentia cineva asupra teritoriului sexual unde deviaza subiectul, mi se pare normal si corect sa pun intrebarile astea.

#6001
alecsino1

alecsino1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 16.11.2009

 DianaXO, on 25 noiembrie 2021 - 20:30, said:

Cand aia care "detranzitioneaza" urla in gura mare ca a fi transgender e ceva gresit, si se dau cu fundul de pamant ca vai uite ce mi-am facut cu corpul , doar fiindca eu m-am crezut transgender timp de 6 luni, 2 ani sau 10,  ce vrei sa faca comunitatea trans ? sa ii aplaude ? cand ei de fapt nu numai ca arunca cu vina in comunitatea asta, dar si cer ca ceilalti sa nu mai aiba dreptul la tratamente hormonale , atunci respectivi au cu totul o alta problema , eu tind sa cred ca aia care regreta, nici macar nu erau transgenderi, ci niste persoane pierdute, slabe de "inger" si au zis " hai sa ma dau drept transgender, poate  o duc mai bine in viata " , si se vede clar ce ti se intampla cand tranzitionezi doar asa de moda sau ca  tu ai chef -> ajungi sa regreti mai tarziu.

Si chiar nu vezi ipocrizia din ce tocmai ai scris ??

Edited by alecsino1, 25 November 2021 - 20:41.


#6002
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
@alecsino, acum serios, pentru o mana de oameni , tu ai fi de acord sa interzicem total drepturile transgenderilor , si  aici includem si interzicerea tratamentelor hormonale , inclusiv operatile, doar din simplu motiv ca unul sau doi insi din 1.000 regreta pana la urma decizile luate ?

fiindca numarul celor care regreta e irevelant, atat imi pare rau ca aia care regreta , sunt folositi drept arma impotriva comunitati trans, sau ca argument , ca uite ce a patit X, daca unul se curenteaza  si ceilalti se vor curenta la  randul lor nu ? sau cum vine asta ?

@Noua pe site, da m-am referit la organul genital, care a devenit complet inutil , il detestam si inainte, dar acum il detest si mai mult, cand am zis ca strica aspectul, m-am referit la corpul meu, inafara de chestia aia dintre picioare, totul s-a feminizat, si arata frumos, pana cand te uiti in zona aia si iti vine sa plangi practic =)))

#6003
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,125
  • Înscris: 04.08.2007

 DianaXO, on 25 noiembrie 2021 - 21:02, said:

@alecsino, acum serios, pentru o mana de oameni , tu ai fi de acord sa interzicem total drepturile transgenderilor , si  aici includem si interzicerea tratamentelor hormonale , inclusiv operatile, doar din simplu motiv ca unul sau doi insi din 1.000 regreta pana la urma decizile luate ?

fiindca numarul celor care regreta e irevelant, atat imi pare rau ca aia care regreta , sunt folositi drept arma impotriva comunitati trans, sau ca argument , ca uite ce a patit X, daca unul se curenteaza  si ceilalti se vor curenta la  randul lor nu ? sau cum vine asta ?

@Noua pe site, da m-am referit la organul genital, care a devenit complet inutil , il detestam si inainte, dar acum il detest si mai mult, cand am zis ca strica aspectul, m-am referit la corpul meu, inafara de chestia aia dintre picioare, totul s-a feminizat, si arata frumos, pana cand te uiti in zona aia si iti vine sa plangi practic =)))
Nu ar trebui sa va interzică nimeni dreptul de a face tranziția, evident. Însă ar trebui făcut tot ce e posibil pt ca numărul celor care ajung sa regrete sa fie cât mai mic. Sper ca ești de acord pana aici.
Acum intervine partea interesanta. Cum faci asta.
Pai în primul rand iei un par și începi sa-i bați în cap pe cei care cer tranzitionarea copiilor.

#6004
alecsino1

alecsino1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 16.11.2009
👍

Dupa 18 ani oricine poate profita (fara merit btw) de drepturile castigate de strabunii nostri, prin taiere sau adaugare ce doreste, dar numai pe propria persoana evident.
Oricine se apropie de copii fara a avea binele lor pe termen lung in gand, sper sa se aleaga cu teasta crapata.

Cand viata devine atat de usoara incat ne petrecem timpul uitandu-ne intre picioare...in oglinda..., mai bine am privi in noi, si in jurul nostru, numai zic.
Cand minoritatea care cere majoritatii sa isi schimbe modul de viata asupreste la randul ei minoritatea din interiorul lor care cere moderatie se apropie un razboi.

Edited by alecsino1, 25 November 2021 - 22:19.


#6005
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 alecsino1, on 25 noiembrie 2021 - 22:04, said:

👍


Cand viata devine atat de usoara incat ne petrecem timpul uitandu-ne intre picioare...in oglinda..., mai bine am privi in noi, si in jurul nostru, numai zic.
.


Ce dracu înseamnă asta??
Viața TREBUIE sa fie ușoară

Dacă te uiți în oglindă vezi ceva urât, un om care urăște pe alții gratuit

#6006
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,051
  • Înscris: 31.07.2007

 Flat, on 25 noiembrie 2021 - 08:28, said:

Eu vorbeam de ce se întâmplă în România, unde am văzut aceste lucruri pe viu, LGBT oameni normali, tineri, decenți și zâmbitori, și gloata evului mediu de la aur/bor/noua dreapta cu atitudine ostilă și violentă

Am vazut si eu, "Familia traditionala ucide" sau ceva aberatie de gen. Si apoi, crezi ca aceea gloata este reprezentativa?

#6007
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,039
  • Înscris: 26.01.2010

 DianaXO, on 25 noiembrie 2021 - 21:02, said:

@Noua pe site, da m-am referit la organul genital, care a devenit complet inutil , il detestam si inainte, dar acum il detest si mai mult, cand am zis ca strica aspectul, m-am referit la corpul meu, inafara de chestia aia dintre picioare, totul s-a feminizat, si arata frumos, pana cand te uiti in zona aia si iti vine sa plangi practic =)))
Nu vreau sa ranesc si nu intreb din ceea unii ar putea cataloga ca fiind curiozitate bolnava sau intrebari prea personale pe care nu ar trebui sa le pun. Nu am cum sa ma abtin de vreme ce te stiu de pe alte topice. Is logica si practica iar ce spui aici nu are nici logica iar practicalitatea lipseste cu desarvarsire. Din punctul meu de vedere, de aia si intreb in speranta ca poate gresesc

Te stiu de pe topicul FAP. Inainte iti detestai organul pentru ca aveai impresia ca masturbarea zilnica nu e buna. Nu am inteles niciodata de ce dar nu conteaza, certitudinea este ca foloseai organul respectiv pentru placerea sexuala.  
Acum nu numai ca e urat estetic dar banuiesc ca e inutil si nu mai cu ce te satiface chiar daca ai dori sa faci asta. Ma insel? Daca da,urmatoarea intrebare e bonus

Presupunand ca iti faci operatie de schimbare de sex. e cunoscut faptul ca sexul vaginal nu e posibil datorita durerilor si dimensiunilor non conforme cu realitatea. O sa folosesti noua forma de organ strict pentru urinare nu placere sexuala ca majoritatea femeilor nascute.  
Asta inseamna ca ai o singura optiune pentru satisfacerea nevoilor sexuale! Optiune pe care o stim deja asa

Ai luat in considerare partea asta?  Peste o luna,un an ,doi de zile dupa ce ai facut operatia de schimbare de sex , te-ai obisnuit cu sexul anal si pare ca iti merge bine crezi ca exista riscul sa te trezesti intr-o dimineata si sa realizezi ca noul organ nu e functional si ca nu vei fi niciodata o femeie? Depresia care vine la pachet cu realizarea ca ai pierdut un organ 100 % functional pentru o iluzie care credeai ca-ti aduce satisfactia si linistea cautata?  

Eu daca as fi doctorul care semneaza pentru operatia de schimbare de sex intrebarile de mai sus ar fi primordiale in a semna sau nu.

#6008
alecsino1

alecsino1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 16.11.2009
A fi femeie inseamna mult mai mult decat lab.. si a fi barbat peni., bineinteles.
Poate rata sinuciderilor atat de ridicata in Suedia/Danemarca vine si din faptul ca dupa ce ating maturitatea realizeaza ca nu vor fi niciodata nici una nici alta, o fiinta incompleta, la cei ce se opereaza mai ales ma refer.
Sa fi ceva ce dispretuiesti si sa nu poti fi niciodata ce doresti...o cruce greu de dus psihologic.
De asta e nevoie sa fi cat mai matur cand iei decizii de genul mutilarii.


#6009
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012

 Noua_pe_site, on 26 noiembrie 2021 - 02:51, said:

Acum nu numai ca e urat estetic dar banuiesc ca e inutil si nu mai cu ce te satiface chiar daca ai dori sa faci asta. Ma insel? Daca da,urmatoarea intrebare e bonus

Presupunand ca iti faci operatie de schimbare de sex. e cunoscut faptul ca sexul vaginal nu e posibil datorita durerilor si dimensiunilor non conforme cu realitatea. O sa folosesti noua forma de organ strict pentru urinare nu placere sexuala ca majoritatea femeilor nascute.  
Asta inseamna ca ai o singura optiune pentru satisfacerea nevoilor sexuale! Optiune pe care o stim deja asa

Ai luat in considerare partea asta?  Peste o luna,un an ,doi de zile dupa ce ai facut operatia de schimbare de sex , te-ai obisnuit cu sexul anal si pare ca iti merge bine crezi ca exista riscul sa te trezesti intr-o dimineata si sa realizezi ca noul organ nu e functional si ca nu vei fi niciodata o femeie? Depresia care vine la pachet cu realizarea ca ai pierdut un organ 100 % functional pentru o iluzie care credeai ca-ti aduce satisfactia si linistea cautata?  



Daca e sa fac operatia respectiva , o fac mai mult pentru estetica cum am mai spus, nu ma intereseaza ca imi pierd organul actual , care e vai de mama lui acum, lipsa  testosteronului si influenta estrogenilor l-au cam "omorat" , deci fie ca il am in continuare sau nu , mi-e tot una, fiindca pur si simplu nu il mai utilizez , de fapt vorba ta, il mai folosesc strict pentru urinare in momentul de fata, nimic altceva.
Ce nu mai stii  , e ca se pastreaza anumiti nervi si dupa operatie, si poti avea in continuare acelasi placeri , daca e cazul , nu te alegi cu o zona amortita de tot.
Legat de anal , iar n-am nici-o treaba si  ma intreb ce te-a facut facut sa crezi ca as face asa ceva , fiindca n-am mentionat nicaieri despre asemenea porcarie , ca asa mi se pare, dapoi sa mai incerc,ewwww....

Orgasmul oricum mi s-a schimbat semnificativ si e cu totul altceva acum, il declansez din sani , si e de zeci de ori mai bun fata de cel 'original" , si dureaza  mai mult Posted Image  si n-are nici o legatura cu ce am eu jos in momentul de fata.

Cand vorbeam sau discutam despre no-fap , eram in perioada de negare (tin minte ca am discutat despre asta pana prin 2020 pe un topic daca nu ma insel), si practic mi-am gasit un oarecare relief temporar , nu a tinut mult insa, disforia de gen ma afecta din ce in ce mai rau, si pana la urma singura solutie a fost , well se vede acum =))


PS : A fi femeie nu inseamna doar a te f*te si a face copii , mai semnifica si altceva, ca daca ar fi sa ma iau acum dupa vorbele voastre, as putea spune ca si femeile naturale care nu pot sau nu vor sa aiba copii , nu sunt femei.

Edited by DianaXO, 26 November 2021 - 12:00.


#6010
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
așa gândesc mulți, așa gândește biserica, așa gândește doamna firea, așa gândește userul nostru de aici care o face stearpă pe dna iohannis...
cam asta e optica medievală, prezentă și la musulmani și azi la unii români. femeia e doar un animal bun numai de pus la produs boraci și nimic altceva, nu merită educație sau statut în societate, altul decât de roabă a bărbatului

#6011
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 DianaXO, on 26 noiembrie 2021 - 11:58, said:

A fi femeie nu inseamna doar a te f*te si a face copii
Spre surprinderea unora, de asta se barbatul intra într-o relatie cu o femeie. Nu de alta, dar discutii filozofice pot avea loc si cu alt barbat.

#6012
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

 DianaXO, on 26 noiembrie 2021 - 11:58, said:

[...]Legat de anal , iar n-am nici-o treaba si  ma intreb ce te-a facut facut sa crezi ca as face asa ceva , fiindca n-am mentionat nicaieri despre asemenea porcarie , ca asa mi se pare, dapoi sa mai incerc,ewwww....

[...]


Pe bune, ziceti-mi ca vad bine...
Deci un trans spune despre un gay ca ce face el e o porcarie. Ca, adica, nu e normal un lgbt.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate