Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Florin Călinescu părăsește emisiunea ”Românii au Talent”

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006

 EmeraldCountryHouse, on 19 iulie 2021 - 10:20, said:

Totusi,ignorand parerea personala, eu stau si ma intreb ce varsta aveti voi astia ce postati aici impotriva lui Florin Calinescu !?
Poate fi un conflict de generatii dar nu cred ca este permis sa aruncati cu noroi in el,tanand cont ce activitate are in spate,chiar unii dintre voi,razboinici din fata ecranului nefiind in stare sa spuna ceva inteligent.
Probabil ca generatia mai tanara nu mai este asa de receptiva la spusele lui,nu mai are acel target cum era acuma cativa ani buni...dar sa ii urezi drum bun si sa il jignesti dovedeste o decadenta si o obraznicie tipica romaneasca,accelerata de asta noua democratie si libertate.
Vorbesc strict din punctul meu de vedere, pentru ca eu i-am urat drum bun (si cred ca am fost chiar politicosm, uitandu-ma la ce s-a scris pe aici).

L-am urmarit cam de cand s-a lansat. Ca actor, nu ii ajunge nici pana la glezna tatalui lui, Puiu Calinescu, care a fost un titan al comediei romanesti. Avea omul ala o mimica si o postura cum n-am vazut decat la Rowan Atkinson sau Benny Hill. In schimb Florin e mult mai palid, incearca sa compenseze urland si bagand glume nesarate, dar nu-i iese.

Acuma, ca om de televiziune, a avut epoca ui de glorie prin anii 90, cand lumea era ahtiata dupa Pro TV, iar Pro aducea o gramada de formate din State. Unele au prins, altele mai putin. Calinescu a fost pionierul talk show-ului a la Jay Leno sau Letterman, si vreo cativa ani i-a mers foarte bine. Eram student si ma uitam cu placere la emisiunile lui, mai ales daca avea si invitati care-mi placeau.

Dar apoi a inceput sa se plafoneze, sa faca glume tot mai scremute. Si a urmat plecarea de la Pro, cand a incercat sa scoale Tele7abc din morti. Binenteles ca nu i-a iesit. Aici nu mai avea masinaria de PR a Pro-ului in spate, si a esuat lamentabil. Apoi a disparut vreo cativa ani din peisaj, pana cand tot Pro-ul i-a venit in ajutor.

Nu m-am uitat prea mult la RAT, dar tipul parea plictisit, de parca il luasera cu forta de pe canapea si il pusesera pe fotoliul de jurat. Se vede clar ca a imbatranit. Si asta e un semn clar ca trebuie sa stai acasa, sa-ti vezi de familie. Daca ar fi sa-i reprosez ceva, e ca n-a stiut cand sa spuna Stop.

In rest, toate bune.

#38
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 pufonel, on 19 iulie 2021 - 22:11, said:

Ca actor, nu ii ajunge nici pana la glezna tatalui lui, Puiu Calinescu, care a fost un titan al comediei romanesti.

Pentru că este doar o coincidență de nume, Puiu Călinescu are două fiice, Carmen și Silvia.Posted Image

Edited by Allex, 19 July 2021 - 22:25.


#39
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu are nici o legatura cu Puiu Calinescu.
Pe tatal lui Florin il chema Ion.

#40
tenar

tenar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.06.2021
Eu ma asteptam sa fie concediat pentru comentariile sexiste si perverse pe care le tot face la adresa concurentelor.   In alte tari era dat in judecata pentru hartuire sexuala si exclus demult din juriu.
Si nu doar el, ci si Pavel Bartos si Smiley care au obsesia de a imbratisa concurentele, si  chiar Horia Brenciu care le imbratiseaza  impotriva vointei lor la Vocea Romaniei.

Acum sa vedem  cu cine il inlocuieste.
Eu as vrea sa revina Mihai Petre ca ador sa-l vad cum apasa isteric butonul rosu,  si sa o scoata si pe Alexandra Dinu ca nu prea le are cu jurizatul. Sa se revina la formatul clasic alcatuit doar din ei trei, si fara Pavel Bartos si Smiley, chiar ar deveni o emisiune decenta.

#41
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,081
  • Înscris: 24.02.2011
Îi și Brenciu acolo? Văd că au strâns toți nesuferiții la un loc. Nu-i și Loredana Groza?

#42
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005

 COS_TUG, on 19 iulie 2021 - 21:34, said:

Prima reactie dupa plecare a dat-o la Aleph...

Nu m-as mira, ca zice ca ar vrea sa mai faca satira politica, sa vina chiar la ei...

Pai tot zicea la ultimul interviu, ca Sarbu in sus, Sarbu in jos, Protv nu mai e ce-l de pe timpul lui Sarbu, posibil sa ..

#43
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Da, pentru că Pro TV acum este condus de un management auster, care este foarte atent la cheltuieli, probabil și la dările către stat.

#44
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.04.2021
La satiră ar fi bun ...

#45
tenar

tenar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.06.2021

 sandel1, on 20 iulie 2021 - 19:28, said:

Îi și Brenciu acolo? Văd că au strâns toți nesuferiții la un loc. Nu-i și Loredana Groza?
Loredana e la Antena 1 cand nu face clipuri cu manele si alte operatii chirurgicale.  Sta chiar langa Stefan Banica.   Oamenii care se aseamana se aduna.

#46
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005
L am auzit pe la Prima Tv la comentarii din Liga 1 fotbal.

#47
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Pacat ca nu exista o arie separata In memoriam, ca acolo l-as fi bagat.

#48
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
A părăsit Românii au talent și Alexandra Dinu, ambii au fost înlocuiți cu Mihai Bobonete și Dragoș Bucur https://www.tvmania....u-talent-313921

#49
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,081
  • Înscris: 24.02.2011
Bucur îi "deșteptul" ăla antivaccinist? Fi-mi-ar scârbă de ce a ajuns pro(s)tv-ul? Posted Image

#50
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Dar chiar nu mai sunt vedete ("vedete") in Romania? Astia recicleaza aceleasi personaje la nesfarsit.

#51
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005

 IceCoolExtreme, on 08 octombrie 2021 - 22:18, said:

A părăsit Românii au talent și Alexandra Dinu, ambii au fost înlocuiți cu Mihai Bobonete și Dragoș Bucur https://www.tvmania....u-talent-313921
Super !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate