Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Huawei Watch 3 și Huawei Watch 3 PRO

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
882 replies to this topic

#559
kaluk48

kaluk48

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.03.2020
salut ...

Am observat o chestia legata de fetele la ceas...cand tii apasat pe ecran si vrei sa schimbi fata la ceas unele au niste numere in dreapta sus (  1 este verde , 2 este galben si 3 este cu rosu ) numerele alea indica cat de mult consuma bateria aceasta fata.

De exemplu fata asta noua denumita STAR SILVER are 1 ( verde ) ptr ca nu iti indica decat data si pasii.

#560
ericmihai2011

ericmihai2011

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.02.2016
Da, cu cât sunt mai simpliste fețele cu atât sunt mai puțin consumatoare de baterie.

#561
kaluk48

kaluk48

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.03.2020
a si inca o chestie pe care am citi-o pe....... https://consumer.hua...orumId=20180... daca nu folositi esim puneti ceasul pe modul avion.

CITEZ .....' To save some resources and battery, if you don't use the eSIM feature turn on Airplane mode and then re-enable Bluetooth. You can leave WiFi off too! You are still connected to your watch via Bluetooth just like in the GT2 series.

#562
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 23.11.2014
am citit pe aici cum ca pe iphone tine 2 zile si pe android 5 zile.am aflat de ce(cel putin la mine).
pe android cand te departezi de telefon intra reteaua,ir cand esti in raza bluetooth se conecteaza cu el.
pe iphone ramane tot timpul conectat pe retea,ca pleci de langa telefon ca ramai.
daca ai semnal slab la retea ai pus-o.
cat timp ceasul la-am folosit pe android ,ma tinea de duminica pana vineri.

#563
ericmihai2011

ericmihai2011

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.02.2016
https://www.huaweice...os-3-0-journey/

#564
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Buna ziua! As dori sa aflu parerea cuiva privind utilizarea huawey 3 cu onenumber de la Vodafone. Are aceleasi probleme ca si galaxy watch care se incalzeste atunci cand nu e conectat la telefon?
Multumesc!

#565
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 23.11.2014
eu folosesc ceasul pe lte si pe android si ios ,si nu se incalzeste.
am avut si ceas de la samsung iar pe lte se incalzea si intra in mod avion pana se racea.
pe ios sta tot timpul pe lte si nu are nimic.

Edited by aikido1996, 29 July 2022 - 13:32.


#566
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Salut a probat careva în modul ultra baterie e sim-ul rămâne activat ca funcție de telefon sau se dezactivează?

#567
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Multumesc

#568
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 16.01.2007
Smartwatch Huawei Watch 3 Pro, 48 mm, Elite, Titanium, la eMag, la prețul de 1773 lei, prin aplicarea voucherului de reducere Genius (doar din aplicație).

#569
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Iată și xiaomi a avansat chiar mai mult decât unde erau, au reușit sa implementeze plățile cu purtabilele https://www.go4it.ro...atara-19203389/
Încet încet se adeverește ca Huawei dorm pe vapor unde sunt făcute softurile..

#570
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 16.01.2007
După un apel mobil eSIM de cca 10 minute, ceasul s-a încălzit binișor, iar bateria a pierdut 12% din capacitate.

#571
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
Ce treaba are ce spui tu cu acest ceas? Ești pe lângă subiect. S au fa un topic de comparații între el și xiaomi

Simul rămâne dezactivat. Eu am acest ceas cu esim

#572
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 16.01.2007
Dacă ceasul nu este langă telefon sau dacă telefonul este inchis, desigur că eSIM va fi activat, că asta este menirea lui pe acest ceas, să poți telefona standalone.
Cred că am reușit să te fac sa înțelegi. Mergem mai departe.
Legătura dintre ce spun eu și acest ceas este că în cca 10 minute de convorbire standalone, adicălea cu eSIM activat, ceasul s-a încălzit, ceea ce nu prea e bine, iar bateria a pierdut 12% din capacitate, ceea ce iar nu este bine. Acum cred că ai înțeles și asta. Dacă aceste informații nu îți sunt de folos, ignoră-le.

Edited by manic_user, 04 August 2022 - 19:14.


#573
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
Ma refeream la ce spune ecsclusiv4u. Nu la tine. În legătură cu ce spune ce l de mai sus am spus ca esimul rămâne dezactivat în ultrapowersave. Dar poți vorbi la el prin Bluetooth foarte bine. Mi se pare normal ca bateria sa tina mai mult

#574
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@elmacount dacă te referi tot la mine cu link-ul cu produsele xiaomi am spus-o pentru ca Huawei se vrea tot în primele locuri dar nu mai este loc pentru ei.
Xiaomi a fost mult în spatele Huawei și iată ca muncesc și implementează lucruri care pentru Huawei sunt greu de făcut.
Nu vreau sa fac comparație între produse ci doar o informare, Huawei de 1-2 ani spun ca implementează plăti pe purtabilele și.. nimic ba chiar scot câte un update din an în 2 ani și doar pentru o fata de ceas, păcat. Și da sunt posesor numai de produse Huawei, numai ca atunci când ai așteptări de la uni ca ei și nu mai vin....

#575
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 16.01.2007
Cele mai multe dintre fețele de ceas făcute pentru Watch 3 Pro sunt puțin cam intunecate, și cred că au fost facute așa prntru a micșora consumul de curent electric. Am constatat  cum la Watch GT3 Pro cu aceiași față pusă, ca si la Watch 3 Pro, aceasta este mai deschisă si mai luminoasa.

Edited by manic_user, 06 August 2022 - 23:21.


#576
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021

View Postmanic_user, on 06 august 2022 - 23:17, said:

Cele mai multe dintre fețele de ceas făcute pentru Watch 3 Pro sunt puțin cam intunecate, și cred că au fost facute așa prntru a micșora consumul de curent electric. Am constatat  cum la Watch GT3 Pro cu aceiași față pusă, ca si la Watch 3 Pro, aceasta este mai deschisă si mai luminoasa.
Același lucru l-am sesizat si eu

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate