Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Festivalul Neversea va fi reprogramat pentru o nouă dată, dar în acest an

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
SobySobea

SobySobea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 27.03.2021
Festivalul Neversea va fi reprogramat pentru o nouă dată din acest an. Organizatorii spun că nu își doresc o variantă de compromis a festivalului și au nevoie de garanția autorităților că normele vor fi schimbate măcar începând cu 1 august.
Neversea se va organiza în acest an, dar la o nouă dată.

Cea de-a patra ediție Neversea urma să se desfășoare în perioada 8-11 iulie dar, la mai puțin de două luni distanță, setul de norme publicat nu oferă niciun fel de predictibilitate și claritate privind reluarea activităților culturale, spun organizatorii.

În aceste condiții, organizatorii vor reprograma ediția din iulie pentru o nouă dată, în acest an, sperând astfel că festivalul se va putea desfășura în acest an, după o pauză de mai bine de 12 luni.

Sursă: https://mediafax.ro/...est-an-20088997

#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,564
  • Înscris: 16.03.2007
"activitati culturale" :lol:

#3
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
La modul realist care a fost la Neversea înțelege că acolo nu se poate pastra nici măcar o minimă distanțare fizica pentru că ești limitat de lățimea plajei, chiar daca ai mai multe scene.
Adică acolo este înghesuială rău, ori acum abia se discuta de evenimente in aer liber cu 400-500 oameni, nu cred că în două luni se vor relaxa așa de mult lucrurile ca să permiți evenimente cu 100.000 oameni care să stea 10-12 ore în același spațiu, chiar daca este in aer liber

Edited by spider8, 20 May 2021 - 07:26.


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,677
  • Înscris: 24.11.2015
Ce nu se fac si la noi festivale ca la Rio cu femei cu fund bombat aproape nud ... , as merge si eu si multi altii de aici. Posted Image

#5
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
pe 1 Decembrie NeverZea la malul bocnă.

#6
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,963
  • Înscris: 15.04.2019
Rahat. In august ma duc eu sa ma odihnesc in zona. Sa-l tina in iulie, cu acces limitat la vaccinati. Si drive-thru pt. vaccinare. Cu reteta pt Ecstasy impotriva efectelor adverse.

Edited by __Dan__, 20 May 2021 - 09:15.


#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Incearca si ei. Daca il amana poate au cat de cat ceva timp sa adune tot "alaiul" de furnizori, incat sa fie gata prin septembrie. O sa vedem cum o sa fie legislatia si cum o sa fie pandemia, daca nu cumva ne apuca un val 4.
N-am nimic cu ei, nu ma duc la Neversea, poate m-as duce la Untold daca ar aduce vreun artist ca lumea, dar mi se pare ca vor neaparat sa tina festivalurile anul asta, nu stiu din ce motiv.
Oricat de vaccinati, testati anti-covid ar fi participantii, tot mi se pare un risc destul de mare un astfel de festival, daca pandemia va fi in toamna cum e acum. Timp de 3-4 zile, sute de mii de oameni adunati de peste tot se misca in tot orasul, intra fiecare in contact cu alti zeci de oameni din tot orasul, ca doar nu stau inchisi in festival. Testele arata corect daca esti infectat dupa zile bune de la infectia propriu-zisa, asa ca la festival esti OK, cand ajungi acasa duci la toti virusul.
Asta e marea diferenta dintre un festival sau un simplu concert: la concert, desi or fi mii de oameni, vin de acasa la locatie, de la locatie pleaca acasa si gata cercul. Cel putin evenimentul in sine, concertul, e mai putin riscant decat un festival la care te tot plimbi 3-4 zile.

Edited by bai3tzash, 20 May 2021 - 09:27.


#8
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
motivul e/sunt banii.

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,798
  • Înscris: 12.01.2018
îs flămânzi băieții

s-au terminat milioanele

#10
PeterAlex

PeterAlex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 17.03.2021

View PostEMPP, on 20 mai 2021 - 13:16, said:

îs flămânzi băieții

s-au terminat milioanele
Si cand o sa afle ca nu vor scoate profit care sa le acopere cheltuielile,pentru ca nu au voie mai mult de 2500 de spectatori, il vor anula.

#11
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Adewvarul e ca industria spectacolelor a fost cea mai lovita in pandemie. Astia din HoReCa s-au mai scos cat de cat, mai cu o terasa, mai cu o petrecere la care garcea a inchis ochii, dar e imosibil sa faci un festival cu mii de oameni si sa nu-si dea nimeni seama. Nu sunt amator de astfel de chermeze, dar ii inteleg pe organizatori. Si mai inteleg ca, la anul, cand se va reveni "pe metereze", preturile vor fi cel putin duble si se vor gasi destui sa le plateasca :D

#12
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Înghesuiala mare, nu știu cum unora le place asta și zgomotul ăla. Eu nu suport aglomerația aia, excesivă. Multi am impresia că se duc, doar pt a avea ce pune pe Insta și tiktoci, să arate că au partikipat și dânșii, nu ca "fraierii".

Edited by Vlad_22, 23 May 2021 - 12:54.


#13
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
https://www.mediafax...-amana-20168833

Untold se ține, Summer Well se ține, SAGA se ține, Electric Castle are ediție specială (EC special), numa' Neversea nu se ține. Până la urmă îi înțeleg și pe ei, parcă văd că și Untoldu' se amână la un moment dat, având în vedere că Edi Chereji este organizatorul ambelor festivale

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate