Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CANNES 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!
 Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 

Blocuri si ansambluri Sisesti/ Bucuresti-Targoviste

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,101
  • Înscris: 07.07.2006

 olivelil, on 22 aprilie 2021 - 20:02, said:

Multumesc de sugestii, o sa caut si blocurile acestea.
Succes!
Apropo de siguranță, cum zice cineva mai sus, pe Străulești spre Petrom pare cam zona nimănui, și e drept că nu e prea circulată. Plus e cam ca la țară, nu ai unde, nici pe unde merge, nu prea e potrivită pentru plimbări, stai la tine în casă și aia e.
Sisești în schimb e foarte populat și circulat, e comunitate, pe trotuare vezi oameni cu copii mici, cu biciclete, cu cîini, se face jogging pe toată distanța de la Doi Cocoși la Romatsa, sînt magazine, cîrciumi, alte locuri de muncă gen benzinărie, service auto, spălătorie, deci e forfotă (mai între ghilimele, că față de Piața Romană e pustiu), e lume pe stradă, e o zonă locuită și sigură. Cel mai abitir în zona veche, Vatra Nouă, între Regimentului și biserică.

#20
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 22.03.2019
pe Sisești e problema când dau băieții drumu la aromă de la groapa, miroase tare nu poți sta cu geamul deschis.

#21
olivelil

olivelil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.09.2009

 Webbbob, on 22 aprilie 2021 - 21:45, said:

pe Sisești e problema când dau băieții drumu la aromă de la groapa, miroase tare nu poți sta cu geamul deschis.


Mie nu mi s-a parut in ultimele 4 luni. Am simtit mirosul, insa mai degraba in zona Mogosoaia si sos Bucuresti-Targoviste/ Bucurestii Noi. Un alt motiv pentru care am evitat zonele astea.

 abancor, on 22 aprilie 2021 - 21:28, said:

Succes!
Apropo de siguranță, cum zice cineva mai sus, pe Străulești spre Petrom pare cam zona nimănui, și e drept că nu e prea circulată. Plus e cam ca la țară, nu ai unde, nici pe unde merge, nu prea e potrivită pentru plimbări, stai la tine în casă și aia e.
Sisești în schimb e foarte populat și circulat, e comunitate, pe trotuare vezi oameni cu copii mici, cu biciclete, cu cîini, se face jogging pe toată distanța de la Doi Cocoși la Romatsa, sînt magazine, cîrciumi, alte locuri de muncă gen benzinărie, service auto, spălătorie, deci e forfotă (mai între ghilimele, că față de Piața Romană e pustiu), e lume pe stradă, e o zonă locuită și sigură. Cel mai abitir în zona veche, Vatra Nouă, între Regimentului și biserică.
Asa e, m-am uitat pe harta si mi-am adus aminte ca am fost prin iarna la un bloc de pe Coralilor vis-a-vis de Lidl si am mers putin si pe soseaua aia. Nu mi s-a parut prea in siguranta caci erau cladiri abandonate in diverse stadii de constructie, anuntate noi santiere (mai degraba pe Coralilor probabil), parca lipseau si trotuarele si aveai impresia ca esti direct pe strada intre masini.

Aaa, si am analizat si drumul de la coltul ala cu Lidl pana la metrou si era cam (prea) mixt, nu mi se parea ca e de mers seara pe intuneric pe acolo. Sau ma rog, fara frica-n san:((

#22
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,101
  • Înscris: 07.07.2006
Da, acolo la Lidl nu mi-ar plăcea să locuiesc, nu aș lua în calcul Coralilor sau Străulești.
Nici io nu am simțit miros în ultimele luni, dar anul trecut au fost cîteva zile cînd a mirosit ciudat cîteva ore. De nebăgat în seamă.
Nici pene de curent nu mai sînt de cîțiva ani decît accidental, rare și scurte. Mai demult cădea curentul iarna șcîte 3-4 zile la rînd, pentru 2-3 ore, în zilele prea friguroase.

Edited by abancor, 22 April 2021 - 22:10.


#23
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Daca asta vi se pare o zona proasta... Pe partea cealalta a lacului tocmai a facut Clotilde promenada... Posted Image

https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Edited by spooky51, 23 April 2021 - 08:01.


#24
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Tu nu vezi că n-ai trotuar?
Și pe partea cu trotuar sunt mașini parcate pe 100% din el?

Toată zona aia sunt foste zone industriale, sau pepiniere, cum e la Băneasa, de aia sunt străzile așa meschine. Pentru că acum 30 de ani acolo nu treceau decât niște camioane

#25
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,101
  • Înscris: 07.07.2006
Și pe Dobrogeanu Gherea sînt cîteva blocuri noi, și e mai liniște și mai aproape de oraș.
Și pe Madrigalului sînt vreo 2 blocuri pe malul lacului, dar după cum arată cred că sînt foarte scumpe.

#26
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Ce recomandari faceti si voi....Pai Madrigalului este una dintre cele mai scumpe (si frumoase) zone din Bucuresti dupa Primaverii sau Cotroceni.

#27
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,999
  • Înscris: 08.06.2005
Unul din blocurile facute pe Madrigalului este facut de One...ca sa punem lucrurile in perspectiva corecta Posted Image

Uite aici ''ready to move''  :)

https://www.imobilia...imoidusr=463175

Edited by mircea812, 24 April 2021 - 13:37.


#28
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,101
  • Înscris: 07.07.2006
Mda, cam cum bănuiam :D De fapt am și zis asta...
Poate măcar pe Gherea au prețuri umane.

#29
olivelil

olivelil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.09.2009

 mircea812, on 24 aprilie 2021 - 13:32, said:

Unul din blocurile facute pe Madrigalului este facut de One...ca sa punem lucrurile in perspectiva corecta Posted Image

Uite aici ''ready to move''  Posted Image

https://www.imobilia...imoidusr=463175

Au cotropit cu One toata zona de Nord, pe langa mine sunt vreo 6-8 blocuri :((

In alta ordine de idei, azi am trecut prin Cosmopolis. Zic ca am trecut, ca am intrat si am iesit, m-am lamurit. Mi s-a parut un Popesti asa, mai bine impartit poate/

#30
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,999
  • Înscris: 08.06.2005
Cauta si pe aici. Se construiesc cateva de blocuri in zona. Poate la stadiul actual gasesti un pret bun. Dupa ce le termina nu te mai apropii de ele Posted Image

800 de unitati!!

https://www.theivy.ro/en/apartments/

Attached Files


Edited by mircea812, 24 April 2021 - 17:49.


#31
olivelil

olivelil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.09.2009

 mircea812, on 24 aprilie 2021 - 17:47, said:

Cauta si pe aici. Se construiesc cateva de blocuri in zona. Poate la stadiul actual gasesti un pret bun. Dupa ce le termina nu te mai apropii de ele Posted Image

800 de unitati!!

https://www.theivy.ro/en/apartments/
M-am uitat mai demult, planul e sa fie destul de ingramadite si pe m2util deja e peste ce am vazut.

#32
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,999
  • Înscris: 08.06.2005
In Bucuresti tot inghesuiala o sa fie de acum inainte :)

#33
olivelil

olivelil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.09.2009
Posibil, e mai rau ca inainte, dar na, se mai gaseste si cate-un bloc mai mic intre case sau ceva :((

#34
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

 mircea812, on 24 aprilie 2021 - 17:47, said:

Cauta si pe aici. Se construiesc cateva de blocuri in zona. Poate la stadiul actual gasesti un pret bun. Dupa ce le termina nu te mai apropii de ele Posted Image

800 de unitati!!

https://www.theivy.ro/en/apartments/

Imaginile acestea pe care le vezi din aer pe google maps sunt din 2018, probabil blocurile respective sunt terminate

#35
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

 Flat, on 23 aprilie 2021 - 09:19, said:

Tu nu vezi că n-ai trotuar?
Doar saraki merg pe jos...

#36
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,999
  • Înscris: 08.06.2005

 XtremePWN, on 26 aprilie 2021 - 07:14, said:

Imaginile acestea pe care le vezi din aer pe google maps sunt din 2018, probabil blocurile respective sunt terminate

Nu. Abia au inceput. Cel din padure este ''la rosu''.

Edited by mircea812, 26 April 2021 - 07:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate