Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

First date, deal breaker

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#73
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View PostbvygKLM, on 18 februarie 2021 - 14:01, said:

Daca tu iti dai seama de toate astea la prima intalnire, esti tata lor.
Sa stii ca o buna parte din ele le afli dintr-o conversatie naturala, fara sa faci pe detectivul.

Ca o alta mentiune, va recomand tuturor sa va informati despre tulburarile de personalitate clusterul B. De alea trebuie sa va feriti neaparat.

#74
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postvimann, on 18 februarie 2021 - 16:01, said:

Sa stii ca o buna parte din ele le afli dintr-o conversatie naturala, fara sa faci pe detectivul.

Ca o alta mentiune, va recomand tuturor sa va informati despre tulburarile de personalitate clusterul B. De alea trebuie sa va feriti neaparat.

clusteru' A e mai digerabil?

#75
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,788
  • Înscris: 09.05.2008

View Postvimann, on 18 februarie 2021 - 16:01, said:

Ca o alta mentiune, va recomand tuturor sa va informati despre tulburarile de personalitate clusterul B. De alea trebuie sa va feriti neaparat.
Deci, deci bag seama ca in secolu' 21 tre sa ai cel putin 2 (doua) doctorate neplagiate ca sa poti s-o pupi pe una care ti-a placut la intalnirea de 15 ani de la absolvirea gradinitei.
E bine!
Ma bucur ca sunt pe panta descendenta si ma inervez ca am adus pe lume un suflet intr-o societate de cacat.

#76
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.06.2010

View PostDeathRipple, on 18 februarie 2021 - 15:59, said:

probabil n-ai vazut estul europei in anii '90 Posted Image
Au trecut douazeci, treizeci de ani de atunci... Asa imi dau intalnire la sauna, what the heck!?

#77
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postlucianburjuiul, on 18 februarie 2021 - 16:11, said:

Au trecut douazeci, treizeci de ani de atunci... Asa imi dau intalnire la sauna, what the heck!?

i'm game.

#78
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.06.2010
Esti joc?? Sau te joci?

#79
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 28.05.2020

View Postfuturist, on 18 februarie 2021 - 16:06, said:

un suflet intr-o societate de cacat.
Nu te nerva, tulburarea nu face bine nici macar bauturii.
Sa ne bucuram astia care putem !  (vorbesc din experienta reflexiva asupra tablelor)

#80
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021

View Postvimann, on 18 februarie 2021 - 16:01, said:

Ca o alta mentiune, va recomand tuturor sa va informati despre tulburarile de personalitate clusterul B. De alea trebuie sa va feriti neaparat.
De cele din clusteru A, C, W, P, R si ce litere mai vreti voi din alfabet ai uitat?
Ideea de normalitate psihica e bullshit, majoritatea avem trasaturi mixte, x, y, z din clusterele alea descrise de psihiatrii docenti.

#81
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
uhhh...mai exista si puristi, nu doar inbreed-uri de traits. those are the real ones.

#82
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlucianburjuiul, on 18 februarie 2021 - 09:54, said:

Cam ce s-ar situa in zona deal breaker la prima intalnire? Ei bine, fiecare e construit altfel. As vrea sa vedem care e zona de normal. Subiectul e delicios din punctul asta de vedere. Sase incercari fiecare!

1. transformatoarele - cele care vor sa-l transforme pe partener dupa gustul si nevoile ei
2. dispecerele - le suna telefonul mai abitir ca la un dispecer taxi si trebuie preluat fiecare apel, se ridica si vorbeste incet/ridica tonul brusc
3. patologice - are 40 de pisici acasa
4. diferentele de gabarit - el 2.01 si 130 kg ea 1.50, 38 kg si invers; aici intra ea din Satu-Mare, el din Tulcea - distantele omoara relatiile
5. habotnicele - mie mi-ar fi greu sa port o discutie pe tema asta, sa vad popi venind cu cadelnita prin casa sa sfinteasca mobila, post, spovedanie, te bate Dumnezeu, slujba de duminica, etc. Singura chestie care ar indulci discutia ar fi o coliva.
6. lipsa umorului

A doua parte ar fi ce subiecte de discutie vi se par ok si care nu, cu o persoana abia cunoscuta. Dai din casa sau discuti banalitati? Discutam sau nu fie si succint despre fosta/fostul?

Bună,
Nu as ieși la întâlnire cu :
1. Băieții legați  într-un mod dubios de poalele mamelor, care le asculta cu sfințenie și cărora le cere sfatul la orice pas.
2. Cei care au fost căsătoriți, au copii și viața lor se învârte în jurul acestui aspect,  sunt sunați de fosta mai ceva ca la 112, practic nu se pot rupe de trecut, trăiesc ancorați între două dimensiuni, dar o recunosc doar pe prima. Teoretic sunt liberi dar practic  nu prea sunt.  
3. Băieții zgârciți care se strâmbă daca dau un leu la parcare sau daca trebuie să lase o atenție la restaurant, ba mai mult se fac verzi la fata când te vad pe tine că dai un covrig unui bătrân.
4. Cei care te vor doar pentru ei, îți interzic accesul la orice activitate, te îndrumă sa îți abandonezi prietenii, familia și fac scandal dacă întârzii pe drumul de la munca spre casa.
5. Băieții reci, care își ascund trăirile, nu le recunosc sau nu le au. Lipsiti de emoție, sensibilitate, empatie, pasiune. Cei grăbiți să înscrie ca sa poată să se întoarcă la ale lor, cei care cred că a spune te iubesc este un semn de slăbiciune.
6. Băieții veșnic nemulțumiți, posaci, care nu știu să râdă, să se joace, să citească, să cânte, să danseze, să se bucure de viață și de tine ca femeie a lui.

Nu mă deranjează daca nu este fat  frumos, inalt sau  nu este bogat sau lucrat la sala cu anii.  
Admir  băietii normali, care nu caută să epateze, veseli, amuzanti, cu care reușesc să am o conexiune.

Edited by MembruAnonim, 18 February 2021 - 17:36.


#83
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,214
  • Înscris: 23.08.2014

View Postaxisborn, on 18 februarie 2021 - 14:03, said:

Uite eu nu ma gandesc la asta,  inseamna ca-s atipic.
Adica, ma rog, nu e rau daca se intampla, dar in niciun caz nu asta e obiectivul meu nr 1.
pai, nu esti atipic, insa ma refeream la faptul ca, macar aia sa iasa, daca nu iese alceva:P

#84
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.06.2010
Venind spre casa mi-a mai trecut un semn rosu de atentie prin fata. Multitaskerița! Care conduce, fumeaza si vorbeste la telefon, cu telefonul in mana nu pe dintele albastru; care ba uita sa plece de la semafor, ba se grabeste sa prinda galbenul. Exista si crispata la volan cu care nu poti nici macar vorbi. Nu-s deal breaker dar sunt semnale de alarma.

Ce e cu clusterele alea? Pe romaneste.

#85
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postlucianburjuiul, on 18 februarie 2021 - 18:09, said:

Ce e cu clusterele alea? Pe romaneste.

E cam nasol. Diverse tulburari de personalitate gen borderline.

View PostMembruAnonim, on 18 februarie 2021 - 17:26, said:

5. Băieții reci, care își ascund trăirile, nu le recunosc sau nu le au. Lipsiti de emoție, sensibilitate, empatie, pasiune

Da, dar exprimarea trairilor e oarecum descurajata la baieti, inca de mici.

View PostMembruAnonim, on 18 februarie 2021 - 17:26, said:

cei care cred că a spune te iubesc este un semn de slăbiciune.


Aici e vorba de first date, care nu e un moment pentru  declaratii de acest gen.

Edited by axisborn, 18 February 2021 - 18:18.


#86
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
6 deal-breaker?

Mkay, stai sa vedem


1. Lipsa umor. O femeie care nu rade cu mine și nu zâmbește lângă mine, e degeaba. Și vițăvercea. Dacă umorul ei trece pe deasupra capului meu e clar ca nu suntem pe același plan și nu o sa ne intersectam niciodată.
2. Frumusețea trece, oricât de orbitoare ar fi la 20 de ani. Rămâne sufletul, inteligența, comunicarea. O mută sau una care nu îmi înțelege problemele și nu ma lasă să i le înțeleg pe ale ei, în timp va duce la îndepărtare și... Pa.
3. Minciuna. Pot accepta la început ca na, toți mai fardam adevărul un pic. Dar după ce ne cunoaștem bine, continuarea minciunii, chiar și prin omisiune e un semn clar a ce urmează. Nu mâine. Dar vine.
4. Sexul. Asta sa zicem ca nu e chiar first date, dar dacă ala nu funcționează, te piși pe toate celelalte.
5. Aia care vrea sa te schimbe. Nu bos, ne-am cunoscut într-un fel. Dacă tu ma iei ca să ma faci "mai bun", adică varianta ta de mai bun, nu a mea, ai plecat greșit din start. Nici eu nu încerc sa te schimb fundamental, ca greșesc la fel de tare. Ah, ne slefuim împreună, dar atât. Fundamental rămânem la fel.
6. Nu îmi limita "universul". Am viata mea, prietenii mei, tu ai gagicile tale. Dacă ma legi nu va fi bine. Ca nici eu nu te leg.

Cam asa, pe scurt :))

#87
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View Postfuturist, on 18 februarie 2021 - 14:43, said:

Pentru astea s-au inventat centrele de pescuit sportiv, cluburi de tenis, ateliere de dat cu zaru', bancile  in parc si mesele la terasa.
Muherea o vrei pentru altceva.
Uite, vezi, asa inteleg si eu situatia, dar sunt unii care isi cauta versiunea feminina. Mie mereu mi-a fost frica de asta, lol. Nu ma inteteg prea bine cu mine ;)

#88
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postfuturist, on 18 februarie 2021 - 16:06, said:

Deci, deci bag seama ca in secolu' 21 tre sa ai cel putin 2 (doua) doctorate neplagiate ca sa poti s-o pupi pe una care ti-a placut la intalnirea de 15 ani de la absolvirea gradinitei.

View PostDeathRipple, on 18 februarie 2021 - 16:03, said:

clusteru' A e mai digerabil?

View Post_InterStellar_, on 18 februarie 2021 - 16:45, said:

De cele din clusteru A, C, W, P, R si ce litere mai vreti voi din alfabet ai uitat?
Ideea de normalitate psihica e bullshit, majoritatea avem trasaturi mixte, x, y, z din clusterele alea descrise de psihiatrii docenti.

Buna caterinca, da' clusteru B inseamna relatii toxice si in 5-10 minute stii despre ce e vorba, nu trebuie "doctorate". Cu cluster A nu ajungi la intalniri.
Majoritatea avem cateva trasaturi, tocmai ca aia e normalitatea psihica, informatie deja valabila. Cand sunt la gramada, atunci iti vezi dracu' de treaba ta.

#89
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View PostDeathRipple, on 18 februarie 2021 - 13:27, said:

merge bine si design. ca altfel am avea toti dacii. unii chiar nu merg pe sleeper-e Posted Image
Eu cand mai scriu ca le-am facut (comis) pe toate la vremea lor...
Eram in liceu si imi placea o creata de numa-numa. Resusesc sa ma motivez si intru in vorba cu ea. Iesim si dupa cateva experienta, imi dau seama ca daca nu ne pupam sau alea, nu prea avem nimic de facut. Sunt invitat la o petrecere aniversara si pur si simplu nu am schimbat 5 cuvinte cu ea. Ne-am despartit frumos si nu am mai facut greseala aia de atunci. De fapt, intamplarea aia m-a marcat asa tare, incat fara a fi trecut prin asta, nu as fi recunoscut niciodata ce cautam in cea care urma sa devina sotia mea.

#90
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postvimann, on 18 februarie 2021 - 22:56, said:

Buna caterinca, da' clusteru B inseamna relatii toxice

Persoane toxice mai degraba.
Narcisiste, borderline, histrionice etc...
Unora le pui diagnosticul si pe aici, nu iti trebuie doctorat Posted Image
Si da, uneori tocmai ele se simt cu musca pe caciula si vin cu faza asta ca ce domle, toti suntem dusi un pic.
Nu, nu suntem, nici pe departe toti.

View PostYOUR_GOD, on 18 februarie 2021 - 22:59, said:

Sunt invitat la o petrecere aniversara si pur si simplu nu am schimbat 5 cuvinte cu ea..

Da, asta e cel mai neplacut cand nu merge comunicarea deloc, cei doi sunt pe "lungimi de unda" total diferite.
Oribil.

Edited by axisborn, 18 February 2021 - 23:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate