Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

First date, deal breaker

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#37
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Post_InterStellar_, on 18 februarie 2021 - 12:29, said:


Tinand cont ca majoritatea celor care postati pe aici sunteti singuri cuc

Da, eu sunt, si ma mândresc cu asta. :)
Ptr ca niciuna nu se ridica la standardele mele,  si nu fac compromisuri deloc.

I-auzi ce amuzanta e ea, când barbatul are pretenții, se cheamă ca e misogin.
Hahaha.

Edited by axisborn, 18 February 2021 - 12:39.


#38
_InterStellar_

_InterStellar_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 24.01.2021

View Postajax2854, on 18 februarie 2021 - 12:33, said:

Dar te rog, etalează frumusețea ta pe acest topic minunat. Tu frumoaso, printeso, minunato, cea mai cea dintre zâne. 🤣🤣🤣🤣
Sigur esti una de inca are coșuri pe față. 🤣🤣
De ce dreaqului as face asta? Sa impresionez niste anonimi banali cu care nu o sa interactionez vrodata irl?
Mai taie din emoticoanele alea retardate ca razi a paguba.

View Postaxisborn, on 18 februarie 2021 - 12:38, said:

Da, eu sunt, si ma mândresc cu asta. :)
Ptr ca niciuna nu se ridica la standardele mele,  si nu fac compromisuri deloc.

I-auzi ce amuzanta e ea, când barbatul are pretenții, se cheamă ca e misogin.
Hahaha.
As intreba ce standarde halucinante ai da’ mi-e ca fac o criza de ras si cheama astia smurdul la munca.

Edited by _InterStellar_, 18 February 2021 - 12:40.


#39
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Câte stereotipuri. Oamenii sunt câte puțin din fiecare punct la care se poate gândi cineva. Unii mai mult la unele, mai puțin la altele.
Mie mi-au plăcut cele deștepte și serioase. Fără râs zgomotos, alinte aiurea.
A, și să vorbească frumos. Fără vulgarități.
Nu am căutat niciodată pasiuni asemenea. M-aș fi plictisit. Scriu la trecut, pentru că sunt căsătorit.
Mulți bărbați se opresc la design. Aspect și atât.

#40
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021

View Post_InterStellar_, on 18 februarie 2021 - 12:29, said:

Neah, ma distreaza topicul. E o noua oportunitate de a va etala misoginismul si ce pretentii caraghioase mai aveti voi. Tinand cont ca majoritatea celor care postati pe aici sunteti singuri cuc sau cine stie ce nasoale monotone aveti pe acasa.


Si ce cauta Cleopatra printre muritorii de rand?

Plange ca o acritura dupa inalta societate, care a folosit-o precum un servetel de unica folosinta?

#41
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View Post_InterStellar_, on 18 februarie 2021 - 12:29, said:

Neah, ma distreaza topicul. E o noua oportunitate de a va etala misoginismul si ce pretentii caraghioase mai aveti voi. Tinand cont ca majoritatea celor care postati pe aici sunteti singuri cuc sau cine stie ce nasoale monotone aveti pe acasa.

Vezi ca te inseli si deja iti dai un aer de superioritate. Si pe mine ma distreaza topicul , si mai ales faptul ca esti uimita ca si noi am fost  "necombatibili" cu pretentiile caraghioase ale sexului feminim Posted Image .
Stai linistita, ca nu avem toti cine stie ce nasoale pe acasa Posted Image dar na, continua sa crezi asta .... continua sa crezi ca un tip cu pretentii e singur pentru ca are pretentii prea mari. Mi se pare normal sa ai pretentii si nu sa stai cu cineva doar de dragul de a avea pe cineva care sa iti futa nervii

Si inca ceva.. de multe ori e mai bine singur Posted Image

Quote

As intreba ce standarde halucinante ai da’ mi-e ca fac o criza de ras si cheama astia smurdul la munca.

Nu stiu de ce am impresia ca tu esti cea singura

Edited by Andreysc7, 18 February 2021 - 12:48.


#42
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,321
  • Înscris: 24.02.2017

View Post_InterStellar_, on 18 februarie 2021 - 12:29, said:

majoritatea celor care postati pe aici sunteti singuri cuc


Partial adevarat. Suntem cuc dar nu neaparat singuri   :D

#43
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Post_InterStellar_, on 18 februarie 2021 - 12:41, said:





As intreba ce standarde halucinante ai da’ mi-e ca fac o criza de ras si cheama astia smurdul la munca.

Ar ieși un post prea lung și nici n-am timp acum. Lista e interminabila si se actualizează zilnic :)

Edited by axisborn, 18 February 2021 - 13:00.


#44
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010

View Postsandel1, on 18 februarie 2021 - 12:07, said:

Fumătoare, habotnică, slută, urâtă, folosită = pas
Come on! Used!? Ce-ai vrut sa spui? Chiar suna urat. Iar virgine, nefolosite isi doresc doar aia fundamentalisti, jihad & co.

Topicul functioneaza in ambele sensuri. Asteptam si celelalte fete sa ne spuna ce le deranjeaza.

#45
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002
1. Prostia. În majoritatea cazurilor se detectează înainte de întâlnire, din schimbul de mesaje. Dar unele trec de filtrul iniţial.
2. Minciuna. Că ai alt nume şi altă vârstă decât pe profilul online, e ok. Asta oricum clarificăm în primele 15 minute. Dar dacă începi să minţi în dialog şi mă prind, e clar un deal breaker.
3. Posesivitatea. Şi asta se detectează înainte de întâlnire în majoritatea cazurilor. Când îmi turuie cum nu trebuie să fiu eu în loc să-mi vorbească despre ea, nu e ok.
4. Proiectantele. Le vezi după primele cinci minute că deja ridică zmeul. Fac proiecte şi proiecţii, nu mai eşti tu acolo ci Făt Frumos din mintea lor. Ştia că o să întâlnească pe cineva deosebit, că va avea doi copii cu tine... fuuugi mâncând pământul, nu e exclus ca nota pentru consumaţie să nu o aducă ospătarul, ci ofiţerul de stare civilă. Şi dacă n-ai fugit... ăla eşti.
5. Muţenia. Nu te amăgi. În spatele unei mute nu se ascunde o femei cu care vei avea linişte, ci una care-şi pregăteşte repertoriul. Te scanează lingvistic, ortoepic şi când va începe să turuie va avea cadenţa unei mitraliere de companie.
6. Împodobeşte, mamă, bradul... Dacă arăţi ca o sorcovă, sigur eşti genul care la orice ieşire în oraş pierzi o oră pregătindu-te. No way. Îmi place genul căreia când îi spun, "hai să ne plimbăm şi să bem o cafea în oraş" , în cel mult un sfert de oră să fim amândoi la uşă. Nu-mi spune că n-ai făcut armata, e problema ta.

@DeathRipple: corporatistele-s okay, corporatristele sunt naşpa.

P.S. Pentru mine 1-2 copii e un turn on, nu un turn off. Să aibă vârste <10 ani, că atunci sunt şanse mari ca doamna să nu fie ruptă de fostul, iar tu să fii pe p®ost de rebound relationship. O femeie care are copii adolescenţi pe care şi-i creşte singură de cel puţin 4-5 ani şi va fi dispusă să-ţi facă loc şi ţie în ecuaţie e o femeie care ştie foarte bine ce vrea. De la ea, dar şi de la tine.

Edited by Yoda, 18 February 2021 - 13:32.


#46
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,994
  • Înscris: 16.09.2014

View Post_InterStellar_, on 18 februarie 2021 - 13:11, said:

Nu. Se distreaza cu muritorii de rand si le mai da cate-un bobarnac virtual ca un reminder ca nu-s cu nimic speciali.

Sau ai putea sa tastezi ontopic si atat. Cel mai indicat.

#47
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostYOUR_GOD, on 18 februarie 2021 - 12:42, said:

Mulți bărbați se opresc la design. Aspect și atât.

merge bine si design. ca altfel am avea toti dacii. unii chiar nu merg pe sleeper-e :)

#48
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View Postlucianburjuiul, on 18 februarie 2021 - 09:54, said:

Cam ce s-ar situa in zona deal breaker la prima intalnire? Ei bine, fiecare e construit altfel. As vrea sa vedem care e zona de normal. Subiectul e delicios din punctul asta de vedere. Sase incercari fiecare!

1. transformatoarele - cele care vor sa-l transforme pe partener dupa gustul si nevoile ei
2. dispecerele - le suna telefonul mai abitir ca la un dispecer taxi si trebuie preluat fiecare apel, se ridica si vorbeste incet/ridica tonul brusc
3. patologice - are 40 de pisici acasa
4. diferentele de gabarit - el 2.01 si 130 kg ea 1.50, 38 kg si invers; aici intra ea din Satu-Mare, el din Tulcea - distantele omoara relatiile
5. habotnicele - mie mi-ar fi greu sa port o discutie pe tema asta, sa vad popi venind cu cadelnita prin casa sa sfinteasca mobila, post, spovedanie, te bate Dumnezeu, slujba de duminica, etc. Singura chestie care ar indulci discutia ar fi o coliva.
6. lipsa umorului

A doua parte ar fi ce subiecte de discutie vi se par ok si care nu, cu o persoana abia cunoscuta. Dai din casa sau discuti banalitati? Discutam sau nu fie si succint despre fosta/fostul?
Apoi, la first date, poate doar aia cu gabaritul, restu nu le afli la prima intalnire.Apoi, in ziua de azi se poate cam orice.La prima intalnire te gandesti sa f**i ceva, apoi mai vezi ce iese :)

#49
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,696
  • Înscris: 06.07.2005
1. Lipsa de self-awareness(care nu stiu cum se traduce, constiinta de sine cred). O calitate extrem de greu de gasit. Din pacate eu o am si mi-e greu cu cineva care e pe pilot automat.
2. Ipocrizie. Toti suntem vinovati de putina ipocrizie, dar cand e in doza mare nu te poti baza pe ea. De ex o fosta era f nemultumita ca nu fac bani cu nemiluita in timp ce apartamentul, masina, excursiile si alte cheltuieli ale ei erau finantate de tati.
3.Vorbeste urat de toti fostii si de cum are ea numai parte de oameni naspa. Fata mea, tu esti numitorul comun.
4. Fiarta dupa validare. Vezi cam cum se poarta si cat de mult sta pe telefon. Nu vei fi niciodata suficient.
5. Nu e deloc flexibila in gandire. Nu cadeti amandoi de acord, niciodata nu iti da dreptate in caz ca ai argumente bune. E formata intr-un anume fel si nu vrea sa incerce altceva.
6. Lipsa de empatie: Nu iti intelege punctul de vedere sau poate nici nu vrea.

Daca stau bine sa ma gandesc, cam toate ar intra sub umbrela de self-awareness.

#50
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021

View Postvimann, on 18 februarie 2021 - 13:59, said:

Daca stau bine sa ma gandesc, cam toate ar intra sub umbrela de self-awareness.
Daca tu iti dai seama de toate astea la prima intalnire, esti tata lor.

#51
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postfqx, on 18 februarie 2021 - 13:48, said:

La prima intalnire te gandesti sa f**i ceva, apoi mai vezi ce iese Posted Image

Uite eu nu ma gandesc la asta,  inseamna ca-s atipic.
Adica, ma rog, nu e rau daca se intampla, dar in niciun caz nu asta e obiectivul meu nr 1.

Edited by axisborn, 18 February 2021 - 14:05.


#52
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

View Postaxisborn, on 18 februarie 2021 - 14:03, said:



Uite eu nu ma gandesc la asta,  inseamna ca-s atipic.
Adica, ma rog, nu e rau daca se intampla, dar in niciun caz nu asta e obiectivul meu nr 1.

Dar dece crezi tu ca daca nu te gândești tu, nu se gândesc ele? Sau nu ai pățit? :icecream:

#53
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postajax2854, on 18 februarie 2021 - 14:08, said:

Dar dece crezi tu ca daca nu te gândești tu, nu se gândesc ele? Sau nu ai pățit? Posted Image

Ba da

#54
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

View Post_InterStellar_, on 18 februarie 2021 - 12:41, said:


De ce dreaqului as face asta? Sa impresionez niste anonimi banali cu care nu o sa interactionez vrodata irl?
Mai taie din emoticoanele alea retardate ca razi a paguba.

Nu impresionezi. Pe aici nu cred ca rămâne nimeni impresionat.
Dar ai ieșit din categoria de impresară in care ai intrat si ai arata ca ești Miss România...sau Univers. :icecream:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate