Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Intrebare generala cont bancar Ro...
 

Probleme in relatie dupa aproape 2 ani

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#73
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
bre axisborn ule, citii si postul tau kilometric, bre stii care e treaba? niciodată bre nu e bine sa alegi după aspectul fizic, ca are par in cap des si negru ca are pătrățele pe abdomen, ca are cosoru mare etc, bre cand alegi alegi după cât de bine te simți tu cu o persoana anume, după cum simți tu ca te înțelegi tu cu el/ea, asta contează bre, aspectul se poate schimba în câțiva ani, dar daca ai ales unu/una cu un caracter de căcat uitându-te strict la aspect, atunci o iei tare în mână. părerea mea, pe mine niciodată nu m a interesat frumusețea.. de fapt nu le suportam deloc pe cele frumoase, frumoasele vin la pachet cu o mulțime de impresii in cap.

#74
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 futurist, on 06 februarie 2021 - 11:07, said:

Ce-avem noi aiiiiici?!?!? Posted Image

Ceee?

#75
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ce ce? pe nevasta lu Marin iubărețu..

#76
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

 silesax, on 06 februarie 2021 - 17:54, said:

bre axisborn ule, citii si postul tau kilometric, bre stii care e treaba? niciodată bre nu e bine sa alegi după aspectul fizic, ca are par in cap des si negru ca are pătrățele pe abdomen, ca are cosoru mare etc, bre cand alegi alegi după cât de bine te simți tu cu o persoana anume, după cum simți tu ca te înțelegi tu cu el/ea, asta contează bre, aspectul se poate schimba în câțiva ani, dar daca ai ales unu/una cu un caracter de căcat uitându-te strict la aspect, atunci o iei tare în mână. părerea mea, pe mine niciodată nu m a interesat frumusețea.. de fapt nu le suportam deloc pe cele frumoase, frumoasele vin la pachet cu o mulțime de impresii in cap.
E valabil ce zici tu cand te imperechezi pe viata ( ceea ce , personal . consider o greseala uriasa). Femeile cat si barbatii , in timp se schimba si la comportament si la gandire , unii mai mult altii mai putin si la un moment dat intr-un cuplu  nu mai au aceleasi interese si placeri si atunci inevitabil intervine despartirea .
Unii raman vesnic tineri , nu lasa stresul sa le conduca viata si vor sa simta mereu momentul , nu fac planuri pe zeci de ani sau strang din dinti sa ramana cu acelasi partener altii planuiesc si pensia de la varsta frageda.
Bine , multi din lipsa de educatie merg din inertie intr-o casnicie chiar daca lucrurile in cuplu nu sunt roz ca asa stiu ei de la parinti ca familia e sfanta & shit si trebuie sa induri ca prostu/proasta langa un partener nepotrivit.
Nu , cand nu merge treaba, ura si la gara nu stau sa imi f^t viata ca sa dregem ce nu se poate drege.
Din pacate in majoritatea cazurilor ( sunt si exceptii binenteles femei si barbati care inseala /parasesc partenerul dar in final tot carpa cuiva ajunge) femeile au de cele mai multe ori de suferit , sa ramai divortata la peste 40 de ani. nu se uita la tine decat betivii , complexatii care au vazut femei goale doar in poze si pe videochat si " aratarile " de care fugi mancand pamantul ( libidinosi etc) care spera sa le fie oferita pe tava o viata mai buna de un sponsor..... La barbati e opusa treaba, oricand gaseste una tanara s-o ia de la capat.
Daca se si tine bine , barbatul peste 40 de ani , mai are si ceva prin buzunare nu doar praf, garantat se alege rapid cu una tanara.

#77
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 silesax, on 06 februarie 2021 - 18:17, said:

ce ce? pe nevasta lu Marin iubărețu..

clara? vai, nu cred. de-aia avea numai opinii sforăitoare.


 Optimum, on 30 ianuarie 2021 - 01:31, said:

Nu stiu ce sa fac, fiindca nu vreau sa renunt, vreau sa salvez relatia, vreau sa mergem mai departe impreuna.

S-a mai întâmplat ceva?

#78
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017
iar unu cu zero posturi incinge atmosfera aici in decoru domestic

#79
FloryKab

FloryKab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.02.2017

 DDooGG, on 05 februarie 2021 - 06:46, said:


Asta suna deja a invidie Posted Image .
Vin femeile la barbat desi acesta le alunga , asta e realitatea .
Invidie? Nu,mulțumesc 😄
Mie nu mi s-a prea întâmplat să fiu alungata😉...dar na.Nu zic că nu-i posibil. Acum depinde și cum arăți sau ce ai de oferit. Însă,in general,eu zic că-i invers.

#80
FloryKab

FloryKab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.02.2017

 axisborn, on 05 februarie 2021 - 06:56, said:



Ei nu-l vrea , ca te pomenești ca femeile rămân veșnic tinere.
Nu rămân,dar in viața reală o femeie matură își găsește foarte greu un bărbat decent,"de casă",deoarece bărbatul singur e dedat deja la anumite lucruri "necurate",gen alcooale,pitzi,o viață destrabalata,chiar droguri,și e foarte greu,dacă nu imposibil sa-l aduci pe "calea cea dreaptă ".🙂 Despre unii vorbesc,nu-i bag pe toți in aceeași oală. Că sunt și femei de genul,nu contest,dar procentul e clar in favoarea bărbaților.


#81
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 FloryKab, on 07 februarie 2021 - 05:19, said:


Cred ca mai degraba aia casatoriti cu casnicii nefericite o iau pe alcool ca sa mai uite de probleme si de gura nevestii.
Nu stiu de ce credeti voi ca barbatul singur ar fi nefericit si trebuie sa se refugieze in vicii, stii unde e eroarea pe care o faceti? Credeti ca barbatul e la fel ca femeia.
Femeile intr-adevr suporta mai greu singuratatea, nu e ceva natural ptr ele, dar ptr barbat e ceva foarte usor de suportat. Sunt convins ca nu prea poti intelege, fiind femeie.
Gandeste-te ca si in vremurile preistorice femeile stateau la taclale toata ziua acasa, pe cand barbatul statea pe coclauri, la vanatoare.
Droguri? Exagerezi rau de tot.
Pitzi? Ce e aia pitzi? Ca se uita la femei? Pai nu e normal, doar nu vorbim de homosexuali?
Viata destrabalata? Ce e aia viata destrabalata? Ca nu da raportul unei femei si nu se roaga de ea ptr o partida de sex acolo, in scarba, rasuflata "hai ca-ti fac o favoare daca ai facut x,y,z,t ...".
Libertatea si linistea, lipsa reprosurilor constante ale unei femei inseamna destrabalare la tine? Daca da, atunci iubesc aceasta "destrabalare" Posted Image)

Eu ma uit si in jur si nu vad ca barbatilor le-ar face bine casnicia. Dimpotriva, cei casatoriti se ingrasa repede, nu mai sunt atenti la aspectul lor, parca imbatranesc mai rapid.

Dar e de inteles, asta e retorica voastra, a femeilor care mereu veniti cu placa asta: ca barbatul nu trebuie sa fie singur ca, normal, barbatul e nascut ca sa serveasca o femeie, cum isi permite sa nu duca pe una in carca, ca sa folosim expresia conscartaa de aici? Asta nu va place voua.
Barbatul singuir apuca pe cai gresite, pai asta e o jignire, adica ii trebuie o femeie ca sa il tina pe linie? Ce tampenie... or fi si din astia, dar astia numai barbati nu sunt, ce sa faci cu unul din asta?
Un barbat care nu poate fi perfect echilibrat si fericit si atunci cand e singur, oricum nu faci mare lucru cu el nici intr-o relatie, adica fara femeie el nu mai e pe linia de plutire? Mi se pare jignitor si umilitor.

Deci te inscrii si tu in acelasi registru al femeilor de pe aici care desconsiderati barbatii si ii considerati inferiori femeilor.

PS: Eu personal am ales sa fiu "singur" in sensul ca,. desi mai am legaturi si scurte relatii, am decis ca niciodata nu voi trece mai sus de asta, nici macar nu vreau sa locuiesc impreuna cu o femeie in aceeasi casa.
E asa de bine sa gasesti orice lucru fix acolo unde l-ai pus, sa nu te bata la cap o femeie ca vai cat munceste ea la treburile casnice (pe care le consider usoare, ba chiar o relaxare sa le faci, daca as avea o femeie langa mine in mod sigur mi-ar scoate ochii ca a dat un pic cu matura, desi n-a pus-o nimeni Posted Image) ).
N-am nicio treaba cu alcoolul, nici berea nu pun in gura ca nu imi place. Poate doar la ocazii sa gust asa, o gura doua de alcool.
Am observat insa ca femeile tinere (multe din cele cu care am fost) , le cam tenteaza alcoalele, chiar whisky, vodca etc Posted Image)

De fapt, ca si concluzie, eu cred ca barbatului in general nu ii face bine casatoria si nici nu e facut sa fie casatorit, ci sa fie liber. Casatoria e un fel de "lat", un fel de puscarie ptr barbat si modul cum se aplica ea azi, e doar o plasa de siguranta ptr femeie care e singura care poate avea avantaje din acea hartie.

Eu cred ca majoritatea barbatilor casatoriti sunt nefericit siu regreta profund, si mai cred ca stresul si bataia de cap la care ii supune femeia (pe langa stresul de la munca etc) le scurteaza ceva ani din viata. Chiar daca era odata un studiu care spunea ca barbatii casatoriti traiesc mai mult, era un studiu de acum 100 de ani care nu mai e valabil astazi.

Deci de aia nu va gasiti barbati "De casa",. adica in traducere libera slugi personale, ptr ca barbatul nu e facut de la natura sa fie sluga la femeie.

Barbatul ar trebui sa fie liber, femeia sa faca eforturi daca vrea sa il tina langa ea sa o ajute si sprijine.
Nu invers, cum regretabil se intampla astazi deoarece barbatii au fost spalati pe creier de societate ca asa e normal.
Cand te gandesti ca se asteapta tot de la barbat sa atraga femeia, sa o rasfete etc...ptr a ajunge la mizeria numita casatorie din care iese doar cu dezavantaje...bleah cat de fraieri sunt unii. Ar trebui sa fie invers, femeia sa se roage de barbat, daca barbatii ar avea demnitate si s-ar elibera de tiparele toxice induse de societate de mici.

Edited by axisborn, 09 February 2021 - 14:21.


#82
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Daca barbatii s-ar mai destepta, ar impune 15 conditii inainte de a face un copil cu o femeie. Ptr ca imediat dupa ce femeia a ramas insarcinata, barbatul e la mana ei, ea considera ca gata, a obtinut ce era indispensabil de la el si poate sa il arunce la cos daca are chef de a doua zi, bineinteles nu inainte de a extrage bine ce poate de la el material si financiar.
Citesc si pe aici si aud de la cunoscuti destul de des povesti din astea, dupa ce se naste copilul (sau uneori chiar din timpul sarcinii), femeia se transforma , se schimba la 180 de grade de nu o mai recunosti. Si barbatul devine un bou platitor de facturi, ciuca umilintelor femeii. Ca na, e obligat, e legat pe viata de ea prin copil, na pune si creste copilul ala cu o femeie devenita adversar. Ca divortezi, ca nu divortezi, tot o viata de rahat urmeaza si ptr tine si pentru copilul ala nevinovat mai ales. Mai aud si povesti in care copilul e "montat" impotriva tatalui etc.
Mai fa copii in conditiile astea, in care esti ca la ruleta ruseasca si nu stii ce o apuca pe femeie?
Chiar faza cu pensia alimentara, femeia ar trebui sa justifice la virgula banii, ca ea poate ii cheltuie pe machiaje si alte prostii si nu ptr nevoile copilului.


Acolo e arma barbatului, sa utilizeze si manipuleze si ei impulsul puternic al multor femei de a face copii, la fel cum femeia manipuleaza  la marea arta atractia simtita de barbat fata de ea la nivel fizic.
Daca tot ziceti voi ca barbatii sunt asa de nasoi, ca nu-si pot purta de grija singuri sau devin niste drogati,la ce va mai trebuie barbati?...banuiesc ca ati ajuns atat de evoluate incat puteti si procrea singure, ce nevoie sa mai aveti de terminatii astia de barbati, nu?

PS: Mi-as fi dorit si eu cun copil? Evident ca da, dar in conditiile actuale zic pas, avand in vedere ca esti ca la ruleta ruseasca cu capriciile femeii.

 silesax, on 06 februarie 2021 - 17:54, said:

niciodată bre nu e bine sa alegi după aspectul fizic, ca are par in cap des si negru ca are pătrățele pe abdomen, ca are cosoru mare etc, bre cand alegi alegi după cât de bine te simți tu cu o persoana anume, după cum simți tu ca te înțelegi tu cu el/ea,

Asa zic si eu, dar uite ca femeile-s de alta parere. Si cica noi barbatii suntem aia porcii si superficialii iar ele sunt niste gingase nevinovate interesate doar de suflet (stiu, teapa secolului).

Si apropo, cosorul e extrem de important, pe langa alte 475 de detalii si caracteristici.

Edited by axisborn, 09 February 2021 - 14:42.


#83
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Îmi vine să-ți mut mesajele într-un topic Don Quijote în luptă cu toate femeile în viață :)

#84
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 silesax, on 06 februarie 2021 - 17:54, said:

. de fapt nu le suportam deloc pe cele frumoase, frumoasele vin la pachet cu o mulțime de impresii in cap.

Sincer iti cam dau dreptate.
Faza e ca daca nu e frumoasa, pe mine nu ma atrage, nu am motivatie sa stau langa ea si sa fac compromisuri. Daca e frumoasa, e cam asa cum zici tu.
Concluzia:...

Edited by axisborn, 09 February 2021 - 14:47.


#85
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Bine... acu mai toate femeile se considera frumoase.. 🤭🤭

#86
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 althea, on 09 februarie 2021 - 14:44, said:

Îmi vine să-ți mut mesajele într-un topic Don Quijote în luptă cu toate femeile în viață Posted Image

scapa si de-acolo :)

#87
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017
Le zice bine axisborn, in proportie de 85% femeile sunt niste tarfete perverse si profitoare care vor sa subjuge barbatul ca sa le indeplineasca toate capriciile. Si le reuseste asta de cele mai multe ori pentru ca barbatul este un animal simplu prin definitie usor de multumit care n-a excelat niciodata la capitolul de inteligenta emotionala.

#88
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
vorbesti din experienta, pisoi? :)

#89
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 jezebelle, on 09 februarie 2021 - 16:42, said:

Le zice bine axisborn, in proportie de 85% femeile sunt niste tarfete perverse si profitoare care vor sa subjuge barbatul ca sa le indeplineasca toate capriciile. Si le reuseste asta de cele mai multe ori pentru ca barbatul este un animal simplu prin definitie usor de multumit care n-a excelat niciodata la capitolul de inteligenta emotionala.

Pentru ca barbatul e condiționat de mic sa isi suprime emoțiile.
La fel cum e condiționat ca barbat adevărat înseamnă sa servești femeia.
Pe de alta parte,  când femeia face urat  când se enervează,  aia e inteligenta emoțională?
Nici voi nu excelati, sa fim seriosi.
Ba sunteți mai instabile ca noi.


 jezebelle, on 09 februarie 2021 - 16:42, said:

pentru ca barbatul este un animal


Asa  animale suntem toți.
Barbatul e doar naiv si presupune ca dacă femeia arata si se comporta drăguț  e asa si la interior ceea ce în majoritatea cazurilor e pe dos din păcate.

Edited by axisborn, 09 February 2021 - 18:06.


#90
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

Faza e ca daca nu e frumoasa, pe mine nu ma atrage, nu am motivatie sa stau langa ea si sa fac compromisuri.

Quote

Barbatul e doar naiv si presupune ca dacă femeia arata si se comporta drăguț  e asa si la interior ceea ce în majoritatea cazurilor e pe dos din păcate.
cum se pupa afirmatiile astea 2??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate