Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Xiaomi Mi 11/11 Pro

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
1216 replies to this topic

#685
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Am avut un S21 pe mâna zilele trecute și m-am jucat cu el puțin. La camera se completează cu MI11, in unele scenarii pozele ies mai bine cu MI11, in altele cu S21. Nu e diferența mare între ele, din punctul meu de vedere, ambele sunt foarte bune.

#686
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,451
  • Înscris: 16.05.2007
pentru poze exista aparat foto, smartfonul face si poze si cam asa va ramane. Oricum pentru utilizatorii obisnuiti orice telefon peste 1500 de lei face poze bune

Edited by liberlamare, 20 September 2021 - 08:33.


#687
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,451
  • Înscris: 16.05.2007
doua poze pe automat, pentru mine este suficient

Attached Files



#688
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postliberlamare, on 20 septembrie 2021 - 08:33, said:

pentru poze exista aparat foto, smartfonul face si poze si cam asa va ramane. Oricum pentru utilizatorii obisnuiti orice telefon peste 1500 de lei face poze bune
ce glume bune ai in program. sa te vad eu umbland constant cu minim 7-8kg in spate si cat o sa poti sa o faci....

Edited by carmenclara1, 20 September 2021 - 11:51.


#689
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008

View Postliberlamare, on 20 septembrie 2021 - 08:33, said:

pentru poze exista aparat foto, smartfonul face si poze si cam asa va ramane. Oricum pentru utilizatorii obisnuiti orice telefon peste 1500 de lei face poze bune

Nu cred că mai e de mulți ani valabil ce spui tu. Fa o poza banală cu aparatului foto și una cu telefonul, punele pe ambele in galeria foto una după alta și probabil nimeni nu va ști care cu ce e făcută.

Ce zici tu se mai aplică doar la fotografii profesioniști, unde e alta treaba, nu ce discutăm noi aici.

#690
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004
Întrebare scurtă: am softul de Orange pe Mi11-le meu și e praf, azi se împlinește săptămâna și pot debloca bootloaderul. Pot instala EEA furat sau Global... M-aș băga pe Global, aveți idee dacă pot bloca bootloaderul apoi sau trebuie să rămân pe EEA? Din ce am citit aș putea dar poate are cineva deja experiența asta aici și mă lămurește la prima mână...
Merci

#691
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,834
  • Înscris: 30.03.2009
Poți bloca și debloca când vrei tu după prima reușită

#692
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,889
  • Înscris: 03.02.2005
@balenax deja ti s-a raspuns mai sus, iar eu doar intaresc putin raspunsul lui Alxdava.
1. Poti sa-l blochezi si sa-l deblochezi bootloader-ul ori de cate ori doresti de acum inainte fara a mai astepta.
2. Poti bloca bootloader-ul doar daca flash-uiesti un firmware stock, indiferent de unde-i, poate sa fie si pentru India spre exemplu, nu-i nici o problema, stock sa fie firmware-ul.

Recomand cand flash-uiesti pentru prima oara un firmware pentru alta piata (EEA, Global etc) sa folosesti variantele de firmware-re pentru Fastboot, si vezi firmware-le pentru telefonul tau in lista de pe pagina asta: https://c.mi.com/oc/.../detail?guide=2
De asemenea la pasul 1 e indicat si software-ul cu care sa flash-uiesti.

#693
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004
Merci.
Ideea era dacă se întâmplă ceva nasol cu telefonul, să ajungă brick, cum e la trecerea de la rom China la altă regiune atunci când reblochez bootloaderul.

Edited by balenax, 06 October 2021 - 15:18.


#694
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,889
  • Înscris: 03.02.2005
Nu stiu daca brick-ul ala e hardware, din cate stiu e software si se intampla doar la cele care sunt destinate pietei din China.
Atata timp cat poti ajunge in Fastboot, poti debloca si flash-ui telefonul.

Edited by Ciubex, 06 October 2021 - 16:01.


#695
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,573
  • Înscris: 22.07.2004
Ciubex, ai idea daca pe telefon destinat Chinei poti pune rom global si apoi sa blochezi bootloaderul?

#696
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,889
  • Înscris: 03.02.2005
Nu, din pacate nu poti sa blochezi bootloaderul dupa ce ai pus un firmware Global sau oricare altul non China.

Edited by Ciubex, 06 October 2021 - 18:43.


#697
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Chinezul meu l-am lăsat cu weekly xiaomi.eu, aștept sa apăra A12 ce de vreo 2 săptămâni e in teste. Nu ca ar fi vreo diferența notabila, la MIUI nu se observa mare lucru, dar doar așa, de amorul artei sa aiba și el 12-le.

#698
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
Merge Google Pay pe xiaomi.eu?

Citisem un articol ca tipul din spatele Magisk a plecat sa lucreze la Google.

#699
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,889
  • Înscris: 03.02.2005
Da, cred ca merge pentru ca cei ce dezvolta xiaomi.eu fac niste modificari in rom sa para telefonul certificat si sa treaca verificarile facute spre exemplu de SafteyNet.
Nu stiu insa exact pentru Mi 11, dar pe Mi 10, xiaomi.eu weekly merge Google Pay fara nici un artificiu, deci fara Root si alte schimbari.
A mers si pe stable, dar la ultimul update pentru Mi 10 nu a mai mers certificarea.

#700
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Cât am avut versiunea stable xiaomi.eu, telefonul nu trecea certificarea google. Exista un workaround dar cum nu ma interesa expre, l-am lăsat așa. In schimb, pe beta weekly telefonul e certificat. Nu am testat GPay pentru ca folosesc wallet-ul de la Apple pentru plăti :D

Edited by innesat, 07 October 2021 - 21:03.


#701
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,573
  • Înscris: 22.07.2004
Pe beta weekly merg și celelalte aplicații bancare fără ajutor de la magisk?

#702
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
N-am testat, folosesc doar pe iPhone aplicațiile bancare, defapt e doar una, cea de la Raiffeisen, și asta pentru ca e telefonul de bătălie zi de zi. Încă n-am făcut tranzitia la MI11 complet, deci nu e daily driver.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate