Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

Xiaomi Mi 11/11 Pro

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
1214 replies to this topic

#721
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Beta. Am primit și actualizarea pentru A12 dar nu o fac, mai aștept.

Am doar boooaderul deblocat. Nu am magisk sau alte aplicații.
Attached File  IMG_20211112_114356.png   567.05K   51 downloads

Edited by innesat, 12 November 2021 - 11:44.


#722
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Am dat comanda de un Mi 11 Pro de pe Tradingshenzhen. Acum astept. Sper sa vina pana pe 25-26, pentru ca o sa plec din tara cateva zile si mi-ar fi placut sa am telefonul.

#723
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
innesat, Am impresia ca pe stable nu merg platile. Pentru telefoanele vechi nu mai e disponibil beta actualizat.

#724
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Asa cum am scris mai sus, am luat un Mi 11 Pro de la TradingShenzhen, am un tracking number cu YT si azi imi zice "Arrived at AIRPORT of Destination".

Am o intrebare deci pentru cei care au cumparat de aici: acum primesc alt tracking number, de la DPD sau cu cine or livra ei? Cat ar dura pana sa ajunga efectiv la mine?

#725
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
la Mi 11 5G va sta gestionarea parolelor activa?
La mine se tot dezactiveaza, vad asta cand lansez aplicatia Securitate

Edited by liberlamare, 22 November 2021 - 12:34.


#726
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postmynameismada, on 22 noiembrie 2021 - 11:15, said:

Am o intrebare deci pentru cei care au cumparat de aici: acum primesc alt tracking number, de la DPD sau cu cine or livra ei? Cat ar dura pana sa ajunga efectiv la mine?
tu nu vei mai primi alt tracking number, decat daca ii terorizezi si insisti.
la partea a doua a intrebarii e greu de raspuns avand in vedere ca vorbim de Romania. de la 1 zi la 1 saptamana lejer, poate mai putin poate mai mult.

#727
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009

View Postmynameismada, on 22 noiembrie 2021 - 11:15, said:

Asa cum am scris mai sus, am luat un Mi 11 Pro de la TradingShenzhen, am un tracking number cu YT si azi imi zice "Arrived at AIRPORT of Destination".

Dacă vine printr-un curier gen dpd în 24 de ore este la tine. Nu știu acum cu noile vrăjeli referitoare la taxe dacă nu cumva mai durează cu verificările coletelor.

Am o intrebare deci pentru cei care au cumparat de aici: acum primesc alt tracking number, de la DPD sau cu cine or livra ei? Cat ar dura pana sa ajunga efectiv la mine?

Edited by Ciubex, 22 November 2021 - 22:29.


#728
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005

View Postcarmenclara1, on 22 noiembrie 2021 - 16:31, said:

tu nu vei mai primi alt tracking number, decat daca ii terorizezi si insisti.
la partea a doua a intrebarii e greu de raspuns avand in vedere ca vorbim de Romania. de la 1 zi la 1 saptamana lejer, poate mai putin poate mai mult.
Posted Image) Nu ii terorizez, nu am vorbit cu ei deloc de cand am dat comanda (11.11). Stiam ca ajunge in aproximativ 2 saptamani.

Eram doar curios daca "Airport of Destination" este in RO sau alta tara de prin UE si cat ar dura pana la mine. Vineri plec din tara pentru cateva zile si ar fi fost ideal daca ar ajunge telefonul la mine pana atunci. Daca nu, asta e, o sa fie cineva acasa cand vine curierul.

Edited by mynameismada, 22 November 2021 - 17:25.


#729
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011

View Postmynameismada, on 22 noiembrie 2021 - 11:15, said:

Asa cum am scris mai sus, am luat un Mi 11 Pro de la TradingShenzhen, am un tracking number cu YT si azi imi zice "Arrived at AIRPORT of Destination".

Am o intrebare deci pentru cei care au cumparat de aici: acum primesc alt tracking number, de la DPD sau cu cine or livra ei? Cat ar dura pana sa ajunga efectiv la mine?

Salut, ai al doilea tracking number tot acolo. Da-mi PM si te ajut sa dai de el.
Cat despre destinatie, mai dureaza 2 zile pana trece de plata TVA si de acolo pleaca din Bulgaria spre Romania (unde mai dureaza cam 4-5 zile)

#730
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Ce diferență e intre mi11i si Mi 11 simplu ? Am luat mi11i si chiar imi place cum funcționează , rapid , fara lag , viteza mare la internet , diferenta e de 1100 lei intre ele.

#731
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Cea mai importanta diferenta este ecranul: rezolutie, luminozitate. Mai sunt ceva diferente minore la dimensiunea bateriei, fast charging etc

Vezi aici

#732
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005

View Postcarmenclara1, on 22 noiembrie 2021 - 16:31, said:

tu nu vei mai primi alt tracking number, decat daca ii terorizezi si insisti.
la partea a doua a intrebarii e greu de raspuns avand in vedere ca vorbim de Romania. de la 1 zi la 1 saptamana lejer, poate mai putin poate mai mult.
Pare ca cei de la DPD s-au miscat foarte repede, sunt chiar impresionat.

Aseara la ora 21 pleca din Sofia, azi la 4 dimineata trecea de Ruse, la 6 era in depozitul din Bragadiru si la 8:30 a plecat spre mine. Deci pare ca o sa il am azi.

#733
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Deci ?

#734
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
A venit de vreo 3-4 ore.

Ce am facut pana acum:
  • Instalat Play Store si servicii Google
  • Dezinstalat bloatware-ul Xiaomi (atat manual la aplicatiile la care am putut, cat si folosind tool-ul asta: https://github.com/S...DBFastbootTools )
  • Reinstalare aplicatii de pe vechiul telefon
  • Update la MIUI 12.5.20 ( a venit cu 12.5.4)
  • Instalat Mi Unlock tool si initiere deblocare bootloader (dureaza 168 h - 7 zile)
  • Instalat GCam
  • Instalat Nova Launcher ( aparent este destul de tricky sa instalezi 3rd party launchers pe MIUI pentru ca nu te lasa sa le pui ca default apps)
Prima impresie este foarte buna, pare ca se misca mai fluid ca vechiul meu Mi 9. Ecranul evident este mult superior, mai ales pe 120 Hz. Am prins 5G pe Vodafone imediat. Am putut instala fara probleme aplicatii bancare (Mobile Banking de la Unicredit, Revolut, Google Pay), am Widevine L1.

Edited by mynameismada, 25 November 2021 - 19:12.


#735
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Eu am mi 11i . Pot să zic ca se mișcă super. Camera e ok. Bateria maxim 5h sot cu toate active. Amprenta e fenomenal de rapidă, dar nu-mi place că se deblochează când il pun in buzunar. Aplicațiile bancare funcționează cu Xiaomi.eu

#736
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
5ore SoT scot cu MI11 între 100-20% baterie, de la 7-8 dimineata până seara la 22-23, cu un singur SIM in el și ultimua versiune de Xiaomi.eu weekly cu A11. Nu-l las sub 20% sa se descarce, și în general dacă îl văd că s-a încărcat, îl scot înainte să adorm. In orice caz, la cât de repede se incarca bateria, poate fi forjat fara griji telefonul.

#737
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Pare ca update-ul la 12.5.20 a "stricat" Wear OS app. Nu mi se mai deschide, stuck at logo.

Am incercat deja clear all data, restart etc. Abia aștept sa trec pe xiaomi.eu,

#738
Bogdan662

Bogdan662

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 09.04.2015
Ce parere aveti merita dat S21 pe Xiaomi Mi 11i  ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate