Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Xiaomi Mi 11/11 Pro

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
1215 replies to this topic

#1099
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Oricum asta le spun că sunt sătul de stat în service cu el, am peste o lună însumat, cât timp a petrecut la ei. Așa e, wireless e 50w,pe cablu 55, încărcătorul duce până la 80w. Am încercat și pe unul de 15w,la fel face, pe altul de 5w merge, așa a făcut și data trecută. Cred că se bulește ceva hardware. Am impresia că noile modele au wireless maxim 30w sau am citit greșit undeva?

#1100
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007
da la nu unitatea de service ci la vanzator sa sesizezi asta.
De la cine l-ai cumparat?

Edited by liberlamare, 11 January 2023 - 20:13.


#1101
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Emag. La service l-am trimis direct la ESD-ROM Xiaomi, prin curier. Când am vorbit cu cei de la Xiaomi România, au zis că Emag-ul tot la ESD l-ar fi trimis în service, nu la Depanero.

#1102
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007
nu conteaza cine-l repara ci cine-l vinde , deschide sesizare la Emag in care sa ceri o solutie si in care le explici toate problemele, altfel o sa te distrezi in continuare cu serviceul pana iese din garantie

Edited by liberlamare, 12 January 2023 - 07:04.


#1103
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
A aparut MIUI 14.0.6 Stable, pe xiaomi.eu.

Inca nu am reusit sa il instalez. Dupa ce ii dau flash in TWRP (versiunea 6.9-skk), primesc mount error: Failed to mount '/system_ext' '/product' '/vendor' '/odm' (Invalid argument). Dar am putut sa flash-uiesc inapoi 13.0.13.

Inca citesc pe acolo sa vad ce se poate face.

#1104
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007

View PostxmariuS75, on 12 ianuarie 2023 - 05:48, said:

Emag. La service l-am trimis direct la ESD-ROM Xiaomi, prin curier. Când am vorbit cu cei de la Xiaomi România, au zis că Emag-ul tot la ESD l-ar fi trimis în service, nu la Depanero.

asa e, dar sesizarea cu privire la produs trebuie facuta la emag. le spui nemultumirea si macar vezi ce zic

#1105
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
In urma unei sesizari pe chat, ieri m-au contactat de la Emag, sa se desfasoare operatiunea prin ei, Emag->Depanero->ESD-ROM, ca sa poata lua hotararea pentru o eventuala inlocuire. Azi l-am dus la showroom. Acum sa vedem ce-o iesi.

#1106
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007
eu as lua banii inapoi daca as avea de ales, e posibil sa-l strice incarcatorul de 80W

Edited by liberlamare, 17 January 2023 - 14:49.


#1107
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Pai din câte știu cumpărătorul ar trebui să se adreseze vânzătorului conform legii.  Cei care va trimit in altă parte  vă păcălesc.

Edited by badlink, 17 January 2023 - 19:36.


#1108
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
Chiar sunt curios la ce se va ajunge in cazul tau, xmariuS75.
Intr-adevar, badlink are dreptate, sincer sa fiu nu am crezut ca poti apela la vanzator ci am crezut ca trebuie sa apelezi direct la service.
Legea care reglementeaza vanzarea si garantia produselor e: Lege nr. 449/2003
Citez pe sarite:

Quote

...
Art. 9. - Vânzătorul este răspunzător față de consumator pentru orice lipsă a conformității existentă la momentul când au fost livrate produsele.
...
Art. 11. - (1) În cazul lipsei conformității, consumatorul are dreptul de a solicita vânzătorului în primul rând repararea produsului sau are dreptul de a solicita înlocuirea produsului, în fiecare caz fără plată, cu excepția situației în care măsura este imposibilă sau disproporționată.


#1109
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Am mers pe acelasi principiu cum am facut-o cu Huawei, la ei am mers direct, nu la vanzator. Au preluat cei de la Emag toate fisele de service, au facut hartiile si a plecat mai departe. Sincer sa fiu am fugit de Depanero, nu am stiut ca ei preiau si il trimit mai departe.
@liberlamare e o posibilitate, desi telefonul banuiesc ca trage atat cat ii permite, adica 50W. Nu se incalzea pe timpul incarcarii, naiba stie ce s-a intamplat. Inainte sa-l trimit, l-am testat si cu un incarcator no-name de 5w, curios cu el incarca, dar dura o vesnicie si se incalzea foarte tare. Cu cele originale de 20 respectiv 80(50)W , nu mai vroia, incepea incarcarea pret de 1-2 secunde se oprea, apoi se repeta  sau deloc. Haotic. Multumesc tuturor pentru sfaturi.

Edited by xmariuS75, 18 January 2023 - 08:13.


#1110
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005

View Postmynameismada, on 17 ianuarie 2023 - 08:45, said:

A aparut MIUI 14.0.6 Stable, pe xiaomi.eu.

Inca nu am reusit sa il instalez. Dupa ce ii dau flash in TWRP (versiunea 6.9-skk), primesc mount error: Failed to mount '/system_ext' '/product' '/vendor' '/odm' (Invalid argument). Dar am putut sa flash-uiesc inapoi 13.0.13.

Inca citesc pe acolo sa vad ce se poate face.

L-am instalat. Dupa ce se instaleaza, am dat reboot, chiar daca apareau erorile respective si imi spunea "No OS installed" si booteaza in 14.0.6

#1111
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Cum se prezinta noul MIUI , asta daca ai avut timp de testat?

#1112
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Nu prea am testat. Nici macar la nivel vizual nu imi dau seama de mari modificari. Apare ceva nou pe la control center, inclusiv un Mi Smart Hub care nu m-am prins inca ce face.

Pe mine m-ar interesa sa imbunatateasca autonomia, care era (in opinia mea), foarte buna pe MIUI 12.5 si mult mai slaba pe MIUI 13 si sa nu se mai incalzeasca asa tare in jocuri (desi asta e de la Snapdragon 888). Dar trebuie sa il folosesc cateva zile sa imi dau seama daca sunt imbunatatiri aici.

#1113
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007
avem securitate la decembrie
https://miuirom.org/phones/mi-11#EEA

#1114
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Știe cineva unde as putea repara un 11 pro? S-a stricat ceva la placa de baza bănuiesc, nu mai merg microfoanele deloc. Sau daca are cineva nevoie de un 11 pro pentru piese (ecranul e impecabil), dati un semn.

Edited by horatziu, 22 January 2023 - 11:05.


#1115
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Azi mi-a sosit telefonul, au înlocuit din nou placa de bază, acum să vedem cât timp va funcționa încărcarea wireless.

#1116
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007
pune-l direct pe incarcatorul de 80W sa simta caldura primitoare a casei

Edited by liberlamare, 26 January 2023 - 22:00.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate