Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 

Conectare Siteuri

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 18.09.2011
cu respect stimati colegi,va rog sa ma ajuta-ti in urmatoarea problema Nu ma pot conecta pe 1fichier.com,imi da
Firefox nu poate stabili o conexiune cu serverul 1fichier.com.

    Site-ul ar putea fi indisponibil temporar sau prea ocupat. Încearcă din nou în câteva momente.
    Dacă nu poți să încarci nicio pagină, verifică conexiunea la rețea a calculatorului.
    Dacă calculatorul sau rețeaua este protejat(ă) de un firewall sau proxy, asigură-te că Firefox are permisiunea de a accesa webul. -------------dar si pe Google Chrome   
Acest site nu poate fi accesat

1fichier.com a refuzat conexiunea.





Încearcă:
  • să verifici conexiunea;
  • să verifici proxy-ul și firewallul;
[color=var(--error-code-color)]
ERR_CONNECTION_REFUSED   ,cum as putea rezolva ?VA multumesc
[/color]

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
La mine merge. Verifică firewall, verifică antivirusul.
Încearcă cu alt browser.

Folosește https://wetransfer.com/

#3
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 18.09.2011
faza este că merge oriunde ,doar aici nu vrea pe 1fichier,nu am de ce sa folosesc wetransfer,deoarece fisirele de descarcat sunt pe 1fichier,poate mă ajutati mai in detaliu,multumesc

Edited by Ravy, 22 December 2020 - 16:19.


#4
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
incearca cu alt browser.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostValyca74, on 22 decembrie 2020 - 08:56, said:

faza este că merge oriunde ,doar aici nu vrea pe 1fichier,nu am de ce sa folosesc wetransfer,deoarece fisirele de descarcat sunt pe 1fichier,poate mă ajutati mai in detaliu,multumesc

1. Ce înseamnă doar aici ?
2. Ce Windows ai ?
Ce antivirus ai ?
Cum este firewall-ul ?


Quote

1fichier.com a refuzat conexiunea.

Data și ora de la calculator îs corecte ?

Edited by waterman, 22 December 2020 - 09:07.


#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 11.08.2003
in CMD
telnet 1fichier.com 443 

ce-ti returneaza?

#7
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 18.09.2011
imi zice telnet is not recognized as an internal or external comand,operable program or batch file

Edited by Ravy, 22 December 2020 - 16:22.


#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,026
  • Înscris: 18.12.2007
Nu ai telnet-ul activat.
Control Panel > Programs & Features > Turn Windows features on or off -> bifeaza Telnet Client si apoi mai incearca o data.

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Pai default telnet si altele sunt dezactivate, zice-se din motive de securitate.

Eu as incerca  si cu alt browser. Gen IE11 - e inclus in 7. Asta daca nu s-a instalat deja si Edge-ul.
Evetual schimbat si DNS-ul - pus manual 1.1.1.1 si 8.8.8.8

#10
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 18.09.2011

View PostAlexEn, on 22 decembrie 2020 - 09:47, said:

Nu ai telnet-ul activat.
Control Panel > Programs & Features > Turn Windows features on or off -> bifeaza Telnet Client si apoi mai incearca o data.

cu respect l-am instalat tot degeaba!

View Posteiffel, on 22 decembrie 2020 - 09:51, said:

Pai default telnet si altele sunt dezactivate, zice-se din motive de securitate.

Eu as incerca  si cu alt browser. Gen IE11 - e inclus in 7. Asta daca nu s-a instalat deja si Edge-ul.
Evetual schimbat si DNS-ul - pus manual 1.1.1.1 si 8.8.8.8

am incercat si cu chrome la fel

specific ca maiam un pc in casa pe acelasi router si merge !dar si pe telefoane!

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
E din antivirus atunci sau din firewall. Ia fișierele necesare pe celălalt pc apoi pentru ăsta cu problema folosești alt site.

#12
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 18.09.2011
Antivirus am un Avast Free,

Edited by Valyca74, 22 December 2020 - 10:33.


#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Eu zic IE 11 si tu zici Chrome...

Lasa Chrome si Firefox ca astea sunt mai vulnerabile la pluginuri. Poate in Safe Mode sa incerci cu ele, dar si atunci pot fi probleme.

Vezi si topicul asta - poate gaseste ceva carcalaci - https://forum.softpe...hide-topic-nou/

In locul Avast Free as pune MSE ( Microsoft Security Essentials ) - e mult mai bun.

Celalalt PC din casa e tot cu Windows 7 ? Ca stii ca 7 nu mai are suport - posibil anumite certificate sa fi expirat.

#14
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 18.09.2011
Da e 7 home,va mulțumesc am sa in erc ce mi-ati recomandat!

Dar totuși unde aș putea vedea site-urile blocate de firewel,bănuiesc ca acest site fichier.com este blocat de ceva ori de net ori de firewell!va multumesc

#15
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi dezactivează temporar firewall și vezi dacă merge, apoi uninstall la acel Avast, măcar temporar, deși sunt șanse mari să fie cum a zis colegul eiffel, de la ceva certificate expirate.

#16
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 18.09.2011

View Posteiffel, on 22 decembrie 2020 - 10:38, said:

Eu zic IE 11 si tu zici Chrome...

Lasa Chrome si Firefox ca astea sunt mai vulnerabile la pluginuri. Poate in Safe Mode sa incerci cu ele, dar si atunci pot fi probleme.

Vezi si topicul asta - poate gaseste ceva carcalaci - https://forum.softpe...hide-topic-nou/

In locul Avast Free as pune MSE ( Microsoft Security Essentials ) - e mult mai bun.

Celalalt PC din casa e tot cu Windows 7 ? Ca stii ca 7 nu mai are suport - posibil anumite certificate sa fi expirat.

View Posteiffel, on 22 decembrie 2020 - 10:38, said:

Eu zic IE 11 si tu zici Chrome...

Lasa Chrome si Firefox ca astea sunt mai vulnerabile la pluginuri. Poate in Safe Mode sa incerci cu ele, dar si atunci pot fi probleme.

Vezi si topicul asta - poate gaseste ceva carcalaci - https://forum.softpe...hide-topic-nou/

In locul Avast Free as pune MSE ( Microsoft Security Essentials ) - e mult mai bun.

Celalalt PC din casa e tot cu Windows 7 ? Ca stii ca 7 nu mai are suport - posibil anumite certificate sa fi expirat.
Va multumesc frumos pentru sfaturi,am facut scanari sa vad daca am ceva virusi,nu mai facusem de mult,am gasit ceva dar tot asa nu merge sa accesez site+ul cred sa nu fie blocata adresa undeva de ceva,ceva de genu,va rog sa ma ajutati!

#17
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,254
  • Înscris: 24.02.2007
nslookup 1fichier.com

#18
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 18.09.2011
unde as gasi adresele blocate?ceva prin regedit sau in alte parti!va multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate