Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Lamborghini Huracan Spyder LP610-4

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Foarte tare! S-o forjezi sanatos!
Mai rar o scula Lamob la sectiunea de jurnal, apar mai des pe la "Masina zilei" sau "Astazi am vazut".

A mers bine treaba cu jocul cu camioanele Posted Image

Edited by connectorxp, 28 December 2020 - 14:44.


#38
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Super car! Sa o folosesti sanatos si fara evenimente neplacute. Are power suficient pentru adrenalina.Posted Image

#39
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Bah,e mare lucru ca ai putut lua ce iti place.Cit despre masina,imi place sa le vad,astea....

#40
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View Postemil_sv, on 28 decembrie 2020 - 13:28, said:

Un singur sfat am: Nu te duce cu masina asta la birou/firma/loc de munca niciodata. Tine-o pt tine si apropiati, invidia altor oameni nu o sa iti aduca nimic bun.
Am simtit asta deja de mult timp, sincer.

View Postraven75, on 28 decembrie 2020 - 14:15, said:

Poveste cu Lamborghini Gallardo...sper ca astea noi sa nu mai aiba aceleasi bube.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F78Q7uiyFaQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am urmarit acum materialul. Stiu de problemele de la Gallardo, din fericire Huracanul nu le are.
Gallardo nu am condus, dar toata lumea spune ca este un upgrade foarte mare la transmisie atat ca feeling cat si ca fiabilitate.
Cat am condus eu Huracan, adica vreo 700-800km, am ajuns la concluzia pe care toata lumea o zice: Este o masina extrem de usor de condus, pe care o poti folosi ca daily driver fara nicio problema. Este fiabila, stabila (spre deosebire de alti concurenti), destul de confortabila (La fel, in comparatie cu surorile din aceeasi clasa). Daca te obisnuiesti cu sunetul produs de la uzina care se afla in spatele tau si cu costul destul de mare de exploatare, este masina perfecta de zi cu zi. :D

#41
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Ce e cu tigaia asta?
Te duci la cumparaturi si nu ai loc sa bagi niste navete de bere,niste plase de cumparaturi,nu poti parca  pe bordura ca risti sa rupi una,alta pe sub ea -))).
Frumoasa culoare,sa o stapanesti sanatos.
Pacat ca,pe drumurile noastre nu poti profita cu adevarat de potentialul masinii.
Imi imaginez cum face motorul ala si cum se simte.
Am avut norocul ca seful meu,fan Porsche avea 911 si mai mergeam si eu cu ea la spalat,la service.Ce mai simteam motorul ala pe sira spinarii.
Oricum,sa te bucuri de ea,fara evenimente notabile.

#42
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 10.10.2011
colegu' tare masina, astept sa ne dam in trafic!!! sper sa nu ramanem fara permis lol. singura mes doleanta ar fi in schimb daca tot iau o masina super sport sa iau un v12 ca nenorocitii astia or scoate motoare de 3-4000 turbo si se duce dracului feelingul
unde faci service la ea? asta sunt eu curios.


p.s. Huracan nu e asa "imposibil" de cumparat. ma refer ca poti gasi la 150.000 (net) si daca ai 50.000 pusi deoparte poti lua lejer leasing care cu tot cu casco ajunge la vreo 2-2500€/lunar . nu e suma mica dar nu e "suma imposibil de obtinut". cand vbim de RR Phantom nou, atunci da, vbim de sume neaccesibile muritorilor 😬

Edited by zile_san, 12 January 2021 - 09:07.


#43
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View PostAndyM, on 08 decembrie 2020 - 19:35, said:

Well, I did it! Posted Image Posted Image
Dupa multa munca, zi, noapte, saptamana, weekend, mi-am extins businessul in asa fel incat sa-mi permit ceea ce visam de mic copil, si cred ca ceea ce-si viseaza toti baietii de mici copii.

De ce am facut acest post?
Fiindca exista conceptia gresita conform careia: Cine-si permite astfel de masini, nu sta pe forum.
La fel cum citisem niste comentarii la review-ul unui Bentley cu faptul ca "Cei care-si permit astfel de masini, nu stau pe youtube".
Dar ce fac cei care-si permit astfel de masini? Posted Image  Fiindca daca intru pe history-ul meu de la youtube, am urmarit toate clipurile si reviewurile cu Huracan Spyder.

La colectia mea, pe langa SLK si Genesis, am mai adaugat un Baby... un... Baby Blue mai exact Posted Image : https://forum.softpe...mercedes-slk200

Este vorba despre un Lamborghini Huracan Spyder model LP610-4 culoarea Baby Blue, 07/2017 cu numai 14.300km.
Inca din 2017, masina s-a aflat in Cluj-Napoca (si va ramane in Cluj-Napoca), asa ca cei care au vazut pe sosea masina lui Ali, o cunosc deja!

Cunosteam masina de mult, cunosteam proprietarul, stiam ca modul lui de a intretine masinile este la superlativ, si de aceea am preferat sa-i propun daca nu doreste sa vanda masina, si a fost de acord! Posted Image De ce a acceptat asa usor? Fiindca trebuie sa-i vina in cateva luni un nou Lamborghini Aventador SVJ Roadster.

Am fost, am vazut masina, a fost exact asa cum ma asteptam (ca din showroom).
Am facut actele, dar din pacate trebuie sa am rabdare sa treaca iarna. Posted Image
In Cluj, inclusiv la temperaturi pozitive, este super alunecos, iar masina va ramane in continuare la el in garaj pana la final de februarie, mijloc de martie.

Anul acesta, pentru imi da seama daca intr-adevar se potriveste asteptarilor mele, am inchiriat unul timp de 4 zile, iar rezultatul a fost peste asteptari. Posted Image  (Oare este cineva surprins de asta? Posted Image) )
Eu am avut inchiriat un Coupe... in momentul ala am zis ca trebuie sa am unul, dar neaparat Spyder. Sunetul este demential, si este pacat sa fie estompat de caroserie.

Cu exceptia fotografiei din parcare, restul nu-mi apartin, mai multe doar din martie! Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KOQU-snOwA8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca o sa am bani vreodata :-) , o sa cumpar un GT-R si o sa te las in urma rau de tot :P .

#44
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Ha! Interesanta alegere. Iti inteleg pasiunea dar ai gresit țara in care sa ai asemenea mașina. Mult succes si fara evenimente neplăcute.

#45
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Au trecut 3 saptamani jumatate de la ultima mea postare.
Jucaria inca doarme, afara in inca-i alb.
Saptamana care vine voi avea si numere, deci cand voi pleca cu masina, voi pleca cu ea direct inmatriculata si cu certificatul in buzunar. Posted Image

 pielea, on 08 decembrie 2020 - 20:00, said:

Sa inteleg ca iarna n-o scoti? Asigurarile cat sunt? Casco, rca?
Intre timp am si preturile pentru asigurari.
RCA - Tiriac cu decontare directa pe 1 an: 1270 lei

La Casco am primit 4 oferte ordinea preturilor:
Generali - 0 euro - Nu au vrut sa-mi faca
Groupama - 8.000e/an
Tiriac - 9.600e/an
Omniasig 16.400e/an Posted Image

#46
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,114
  • Înscris: 16.10.2018
Aia de la Generali e cea mai bună! Posted Image
Le-a fost teamă, sau care e faza să nu-ți ia banii?

#47
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 10.10.2011
@radu sa stii ca firmele mai fac figuri. eu cu al meu S8 am fsot refuzat de Generalli "pentru ca e masina sport si nu asiguram masini sport" :-|

#48
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 12.06.2010
^ Am mai auzit asta de la cineva cu un RS5..
ON: Superba jucarie, s-o folosesti cu placere <3

#49
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Pentru casco e bine sa apelezi la o firma cu care mai ai asigurari incheiate. Vei avea parte si de mai multa buna vointa si de preturi decente. Preturile alea sunt aruncate... Incearca si sa le propui o franciza ca sunt mai deschisi cand iti asumi si tu un pic de risc.

#50
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Raspunsul celor de la Generali a fost:

Quote

Cu parere de rau, avand in vedere in vedere valoarea de nou, tipul autoturismului si lipsa unu istoric cu clientul, ne abtinem de la ofertare.

In legatura cu fransizele, sunt deja fransizate asigurarile.
La Aliantz 4000euro si la Groupama 1500e

Edited by AndyM, 03 February 2021 - 01:54.


#51
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

 AndyM, on 03 februarie 2021 - 01:54, said:

Raspunsul celor de la Generali a fost:


In legatura cu fransizele, sunt deja fransizate asigurarile.
La Aliantz 4000euro si la Groupama 1500e

Mai insista sau incearca sa discuti cu un directoras ceva. Si Generali si Omniasig dau preturi ok daca ai o relatie/istoric cu ei. Daca pana acum n-ai asigurat nimic sau ai asigurat masini normale trebuie un pic de efort, dar o sa rezolvi pana la urma.

#52
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,624
  • Înscris: 12.06.2010
Da suna si tu afara. Generali am impresia ca au HQ pe Romania la Budapesta. Intreaba de Csaki Iuliu si vb cu el. Ii spui ca te trimite un fost coleg de facultate.

#53
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
Spunei de Lucian din facultate. Sigur isi aduce aminte.

#54
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Pe principiul [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uJKsJU_Xr4k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate