Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Lamborghini Huracan Spyder LP610-4

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#19
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 01.12.2018
Felicitari!

#20
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
pot pune si eu un cv la firma ta de it?

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

View Poston64, on 08 decembrie 2020 - 21:53, said:

pot pune si eu un cv la firma ta de it?
vrei sa-l bagi in faliment?

#22
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,359
  • Înscris: 11.08.2003
De ce crezi asta? Cam toate firmele au geamuri care trebuie spalate.

#23
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.10.2004
da man da la firma de it tre sa le speli din miscari de matrici...

#24
Log-off

Log-off

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 03.08.2008
Misto. Am si eu, un Opel. Posted Image

Sweet ride, s-o stapanesti sanatos.

Edited by Log-off, 08 December 2020 - 22:25.


#25
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015
Cum ma, asa masina scumpa si nu poti merge cu ea iarna, este penibil.
Si cu un trabant poti merge iarna boss.
Las'o drq de masina.
Sa o ti frate in garaj ca de asta ai cumparat masina asa scumpa.

#26
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View PostBernard77, on 08 decembrie 2020 - 21:26, said:

E foarte frumoasa, pare o jucarie.

Mai da-ne totusi ceva date tehnice. Partea cu "daca munciti si voi mult o sa ajungeti poate ca mine " am inteles-o din prima, acum zi de masina.
Acum, eu nu am dat detalii tehnice, pentru ca modelul LP610-4 are o singura configurate. :D
Si anume motor de 5.2 V10, 610cp, all-wheel drive, cutie automata in 7 rapoarte cu dublu-ambreiaj.
Acceleratie 0-100 in 3.4 secunde (are cu 0.2s mai mult decat varianta coupe fiind putin mai greu)
Sunetul este efectiv demential. Posted Image
Interiorul este full carbon, adica toate "plasticele" masinii, nu sunt din plastic, ci efectiv din carbon.
Nu are prea multe optiuni de confort, deoarece masina nu este facuta pentru confort, dar este foaarte daily drivable.
Spre deosebire de alta masini din clasa ei, este o masina care poate fi folosita cu usurinta aproape in orice situatie, doar asfalt sa fie. Posted Image  Care apropo, are garda la sol de  doar 11cm (cu 2cm mai putin decat Genesisul), dar are suspensie magnetica cu front-lift. Iar daca ai nevoie sa urci vre-un bumper mare, se apasa un buton, si ridica botul cu aproximativ 2.5-3cm daca nu ma insel.

View Postsorin147, on 08 decembrie 2020 - 22:03, said:

De ce crezi asta? Cam toate firmele au geamuri care trebuie spalate.
Defapt biroul meu se afla intr-o cladire de birouri special amenajata pentru inchirierea spatiului. Posted Image
Chiria lunara sa fie platita, ca in rest toate facilitatile sunt oferite. (Apa, Cafea, chiar si Bere Posted Image, curatenie, curent, internet, caldura, frig, gaming room, meeting room)

#27
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Da-ma naiba! Asta mai lipsea de pe forum. :D
Ce poți să zici când vezi un asemenea topic?! Felicitări, drumuri bune ai grija de ea, că este o bijuterie. La propriu as putea spune.
Mereu când văd asemenea mașini mă întreb dacă proprietarilor nu le este frica să meargă cu ele prin orașele mari. Trafic nebun, drumuri proaste... Cred că aș evita sa conduc o asemenea mașină în București. Nu știu dacă e o temere normala sau nu știu eu gustul vieții de ba$tan. :D  :D
PS: nu o ierta! Mașina asta merita macar un nurburgring! :D

#28
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,966
  • Înscris: 06.04.2007
Felicitari pt implinirea unui vis/dorinte!

O sa urmaresc cu interes ce vei relata despre masina la primavara cand o scoti pe asfalt.

Sa te astepti si la intrebari tampite de la noi.
Incep eu cu doua: ce benzina folosesti, sau ce vei folosi si ce ulei (vascozitate/norma) se baga la motoru asta?



#29
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,858
  • Înscris: 06.01.2008

View PostAndyM, on 08 decembrie 2020 - 19:35, said:

Well, I did it!  Posted Image
Dupa multa munca, zi, noapte, saptamana, weekend, mi-am extins businessul in asa fel incat sa-mi permit ceea ce visam de mic copil, si cred ca ceea ce-si viseaza toti baietii de mici copii.
Felicitari de achizitie, sa il conduci sanatos, si pe sosele lipsite de gropi/denivelari!
Si nu uita sa-ti iei si pauze, sa apuci sa te bucuri si de viata impreuna cu cei dragi, eventual scotand Huracan-ul la o plimbarica pe coasta italiana sau in alte locuri unde merita sa-l iei la plimbare Posted Image

Edited by Hider141, 09 December 2020 - 09:19.


#30
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Pentru o asemenea mașină, ca să te bucuri din plin de ce îți oferă ea(condus sportiv) ai nevoie de autostrăzi unde sa o poți calcă pe distante foarte lungi. Dacă se poate, fără sa existe limite de viteza.
Sa ai noroc la mașină.

#31
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 28.12.2005
Ceva elegant, fin cat de cat!

Ma uit in globul de cristal si deja stiu urmatoarea achizitie : Ford F250  cu carlig de remorcare si o platforma pentru track days!

#32
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,043
  • Înscris: 10.04.2006
Ai vandut bitcoinii cand au revenit la 20k? :D

#33
focut

focut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.02.2013
Salutare.
Din toată inima te felicit pentru jucărie.
În sfârșit un motor adevărat. M-am saturat de apologia rasnitelor de 1l!
Am condus curent un w12 aspirat de 635 cai ( nu a nostra) și după o săptămână nu îmi mai venea sa ma dau jos din ea.
Tot din grupul VW este.
Sunt un pic descumpănit de garda mica la sol (cei 11 cm).Ai posibilitatea sa o ridici mai sus și chiar sa mergi cu ea până într-o anumita limita de viteza?

#34
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
In ultimul timp apar jurnale fff interesante. Bv.

Despre mașina, ce pot sa zic?! Nu am urcat niciodată.

Mulți km de plăceri

#35
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Felicitari felicitari! Absolut fabuloasa masina! Am avut si eu una inchiriata pentru cateva zile la inceputul anului tot spyder, mi-a placut foarte mult, mai ales ca sunet, mult peste concurenta de la Ferrari sau McLaren, sunetul unui motor aspirat e imposibil de replicat la un motor cu turbina, mai ales cand te duci catre 8.5k rpm. Foarte capabila masina si cred ca poate fi folosita fara probleme si iarna daca ai anvelope corespunzatoare, este extraordinar de stabila fiind 4x4, sigur nu pe zapada, polei etc.

S-o stapanesti sanatos, sa te bucuri la maxim de ea si sa faci cat mai multi km! Din pacate la directia in care se indreapta industria, (electrificare, hibridizare, norme de sunet/poluare, filtre de particule la benzina etc) o masina ca asta nu va mai putea fi reprodusa in viitor, mai ales nu dpdv al sunetului visceral. Bucura-te de ea cat mai poti!

Un singur sfat am: Nu te duce cu masina asta la birou/firma/loc de munca niciodata. Tine-o pt tine si apropiati, invidia altor oameni nu o sa iti aduca nimic bun.

Edited by emil_sv, 28 December 2020 - 13:36.


#36
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 16.05.2012
Poveste cu Lamborghini Gallardo...sper ca astea noi sa nu mai aiba aceleasi bube.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F78Q7uiyFaQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate