Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Mediabox Cisco + Monitor 4k

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
Salut,

a avut cineva ocazia macat sa testeze mediabox-ul upc cisco cu un monitor (sau tv) 4k?
Am schimbat astazi monitorul de la FHD la 4k, si se pare ca monitorul nu se intelege cu acest dvr, si prin urmare, rezolutia de la dvr este VGA, iar sunetul a disparut.
Mentionez ca, folosind celalat monitor full hd, totul a mers perfect.

multumesc,

#2
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
da, l-am testat eu si nu functioneaza. am infipt direct cardul UPC in televizor si renuntat la media box

#3
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

View PostLeoT, on 20 noiembrie 2020 - 17:16, said:

da, l-am testat eu si nu functioneaza. am infipt direct cardul UPC in televizor si renuntat la media box
eu vreau sa folosesc monitorul....deci trebuie sa trec la dvr 4k...

exista dvr 4k, care poate fi folosit cu card ci+  de la upc ?

#4
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
trebuie sa existe, insa am observat ca pentru a receptiona cele cateva canale digitale 4k din oferta Vodafone ex. UPC. trebuie sa-mi schimb abonamentul.
in schimb Netflix, HBO GO si you tube au 4k

#5
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

View PostLeoT, on 20 noiembrie 2020 - 17:24, said:

trebuie sa existe, insa am observat ca pentru a receptiona cele cateva canale digitale 4k din oferta Vodafone ex. UPC. trebuie sa-mi schimb abonamentul.
in schimb Netflix, HBO GO si you tube au 4k

am vazut in oferta lor acel dvr de 4k....
dar as fi vrut sa am dvr-ul meu, fara sa mai apelez la ei... tovmai am renegociat contractul... si sunt sigur ca orice add on... aduce iar la costuri suplimentare.
am sa ii intreb daca imi dau dvr 4k si sa le dau cisco dvr inapoi

varianta convenabila ar fi fost dvr 4k standalone...dar sa fiu sigur ca merge cu card upc (vodafone)

#6
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Mă întreb de ce este necesar acest dispozitiv DVR 4K? Nu (cred că) se mai fabrică televizoare fără suport CI+ de mulți ani. Se dorește înregistrare cu el, ori care este nevoia? Iar DVR nu este Digital Video Recorder, unitatea dintr-un sistem de supraveghere? Pe vremuri, la Digi, îi spuneam "conservă", uram să folosesc două telecomenzi.

#7
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

View Postaiulianctin, on 20 noiembrie 2020 - 18:41, said:

Mă întreb de ce este necesar acest dispozitiv DVR 4K? Nu (cred că) se mai fabrică televizoare fără suport CI+ de mulți ani. Se dorește înregistrare cu el, ori care este nevoia? Iar DVR nu este Digital Video Recorder, unitatea dintr-un sistem de supraveghere? Pe vremuri, la Digi, îi spuneam "conservă", uram să folosesc două telecomenzi.

uite cazul meu.
am toate tv-uri cu ci+
prin urmare unitatea dvr, cisco de la upc, a devenit libera, si am decis sa il conectez la monitorul meu.
pana acum am avut un monitor full hd, si a mers f ok. cand ma plictiseam foloseam monitorul pe post de tv.
acum am schimbat monitorul cu unul 4k. prin urmare, functionalitatea de dinainte a disparut.
adica, imaginea este ok (desi monitorul spune ca primeste semnal in rezolutie vga), iar sunetul a disparut.
am incercat toate varintele de cabluri si pozitii de hdmi ... nu sunt compatibile...

pentru asta am nevoie de o unitate 4k care sa suporte cardul de la upc. nu ma interseaza functionalitatea de dvr - nu mai inregistrez nimic cu el...
probabil m-am exprimat gresit cand am spus dvr 4k. ma refeream la functionalitatea de receiver 4k

Edited by zippo123, 20 November 2020 - 20:24.


#8
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
slabe sanse si la niste preturi (in EUR) de mai bine-ti iei inca un tv si ma-sa pe gheata.
mare atentie la decodoare, din cele de pe piata libera doar foaaarte putine suporta CI+.

#9
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
am rezolvat altfel.
monitorul are port DP.
am cumparat un cablu HDMI -> DP si merge

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate