Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 

SMS-uri fără trup

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#37
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003

View PostBeatBox, on Jul 12 2006, 13:32, said:

Sunt autorul nerecunoscut al sorții mele.

Asa crezi tu ? Atentie la masini. Nu la alea de spalat.   :bye:

#38
BeatBox

BeatBox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.07.2006
Îți place atât de mult să stai cu ochii-n soare, încât aproape îi simți gustul pe limbă. Ai vrea să împarți vina cu celălalt, celălalt, știi tu, adevăratul vinovat, cel care nu are nume. Apoi, să apari strălucitoare în lumina reflectoarelor înghețate. Îți plac inundațiile în care se îneacă ceilalți, caci tu, supusă doar sângelui tău de curvă de aur, ai o singură cheie pentru toate ușile. Acetilena.

#39
BeatBox

BeatBox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.07.2006
Tot timpul aveai ceva de spus, ceva mult mai important decât atenția acordată mie. Ceva care suna cam așa: nu e vina lor că nimeni nu le dă atenție, cu toții știm cum sfârșesc astfel de oameni... E vina mea? E vina mea că oamenii mor în atacuri teroriste, în surmenaj, în cancer? În lipsuri? Nu, draga mea, nimeni nu are lipsă de tine. De când există educația maselor, nimeni nu mai are nevoie de tinerețea ta. Nimeni nu are nevoie să moară din cauza ta. Eram prea tânăr, când tu pretindeai că ești înțeleaptă. Întreabă pe oricine te-a cunoscut și-ți va spune că nu te mai credea în viață. Înțelepciunea nu se cotează la bursa celor care au grijă doar de bagaje. O clipă de neatenție te-a favorizat. Un om a apucat să te digere. A murit. Înainte să apară la știri.

#40
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006
Creatia 1

Am si eu doua cuvinte de spus. Creez. Sunt destept. Extraordinar de destept. Ca un tren plecat din gara, ca o floare razand la luna, ca un trubadur plesnind de singuratate. Am si umor. Distrez orice cofetareasa.
Tu esti o proasta, crezi ca-s dator sa-mi incordezi atentia, cand eu traiesc in seninatatea de dincolo de vina si de culpa.

#41
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006
Creatia 2

Prea firava sa-ti asumi integral culpa, gasesti mereu vinovati plutind in fantomele mintii. O actrita de prost gust, sfarsesti in lumina palpainda a reflectoarelor imperfecte cu seninatatea celei care si-a amanetat povara.

#42
Nea Sfatosu

Nea Sfatosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.07.2006
Doar vrăjitoarea mai adastă peste lumina ce ne-a fost năpastă. Creaţia se stinge-n burţi lehuze. Aerul greu se piaptănă de buburuze. În loc de noapte bună, auzim acuze. Jaluze, terpsihore, cariatide, dulci harbuze.

#43
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006
Creatia 3

Apocalipsa sfideaza iluzia descarcerarii. Vinovatii fara vina, tristi si senini, viseaza inca. Suntem niste dobitoci. Printre noi putinii alesi sfredelesc inca usile zavorate ale paradisului pierdut.

View PostNea Sfatosu, on Jul 13 2006, 21:58, said:

Doar vrăjitoarea mai adastă peste lumina ce ne-a fost năpastă. Creația se stinge-n burți lehuze. Aerul greu se piaptănă de buburuze. În loc de noapte bună, auzim acuze. Jaluze, terpsihore, cariatide, dulci harbuze.

Sfatosule perind cu admiratie un ochi aproape obosit. Sa-ti fie somnul bun sa ai un gand tihnit.  :D

Edited by vrajitoarea666, 13 July 2006 - 21:21.


#44
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005
ce-am pierdut?????  :huh:



oricum nu-l mai vreau inapoi! lumina fie cu voi! ave!

#45
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006

View PostKrissa, on Jul 13 2006, 23:19, said:

ce-am pierdut?????  :huh:
oricum nu-l mai vreau inapoi! lumina fie cu voi! ave!

N-ai pierdut nimic Krissa. Plictisita vrajitoare a incercat sa se joace stupid cu creatiile interesante ale sfatosului. Sper sa nu fi fost cu suparare.  :D

#46
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005
n-am lasat in odaie decat... fereastra deschisa! adu tu pe cineva s-o inchida si sa-mi disipe parfumul inclestat in pereti cu alte isterii. ale mele au obosit!

#47
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006
Ti-as aduce un strain, ma impresoara doar singuratatea. Pereti nevrotici, strigate infundate in asternutul unui gand fugar, as vrea sa fiu in locul lui.  :kisstogether: De dor arzand durerea doarme in dulce amintire viitoare, te voi purta la noapte in gand, sa uiti strainul ratacit prin coridoare.  Cand voi ajunge si eu sa cutremur din balamale toate isteriile care tac in peretii altora. Cand?  :crying:

#48
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005
ce-am asteptat sa cauti asteptandu-ma-n nerabdari... n-ai gasit! si nici nevroza-mi nu te cere-n tencuiala, doar un tignal parca te-mpresoara in drumu-i catre tavan. poate se cuibareste sub pleoapa ta stanga si te va incercana a mine. poate ca nu.

#49
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003

View PostBeatBox, on Jul 13 2006, 18:52, said:

A murit. Înainte să apară la știri.

A uitat sa-i zica de tren.  :D

#50
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Stii ca voi fi aici dupa tot ce se va intampla, pentru ca stii ca nu-mi pasa.Daca stii sa nu-mi dai importanta nu te vei arunca pe fereastra deschisa. Desi toata lumea are o opinie, tu esti eu.

Edited by naughtydream01, 14 July 2006 - 06:02.


#51
BeatBox

BeatBox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.07.2006
Te-ai săturat să taci în această dramă cu un singur personaj şi un singur act. Habar n-ai cine e fata asta, poate e un înger care abia aşteaptă să fie admirat, discutat, descris. În final îţi dai seama că de fapt eşti tot ce sperai să nu ajungi vreodată. Plaga ta binecuvantata te face să te pierzi în detalii, să iubeşti tot mai multe lucruri nefolositoare şi oameni de ocazie. Cicatricile tale albe ca zăpada absorb cele mai negre stele. Aeronave distruse la decolare, nave de linie scufundate în port ţi se preling însângerate de pe degete. Încă mai sunt în viaţă aceia care s-au îndrăgostit de minciunile tale, dar cineva va trebui să-ţi spună o dată şi o dată povestea care te poate face să te urăşti toată viaţa. Povestea ta.

#52
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006
S-aduna nopti de neintelegere din ceturi stinse in mirari. Cotrobai vieti bizare, frecusuri, coborasuri, sonete, epitete si soneti. Arici cu pleoapa indoita zburand din teapa-n teapa tot desfoind efeminatele chemari, trezesc dispute pierdute in taceri rasunatoare. Hai Krissa sa plecam, incercanati cu departari, tignale sa striveasca moi plafoane. C-un ochi inchis o sterg d-aici, se lasa cu pasiuni amagitoare, triunghiuri isoscele, bisectoare.  :inlove:

#53
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Spune-mi "adio", pentru ca stiu ca promisiunile nu ti le-ai tinut niciodata.
E atat de usor sa te intorci de la mine, stiind ca nu te poti abtine.

Edited by naughtydream01, 14 July 2006 - 09:18.


#54
Nea Sfatosu

Nea Sfatosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.07.2006
No, iacătă triunghiu’,
avu dreptate Ozzmanu’:
philadelphicu’, aviaroctoana și indecisa lui rashid.

Edited by Nea Sfatosu, 14 July 2006 - 09:29.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate