Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Moartea lentă a Occidentului sub povara sufocantă a multiculturalismului și imigrației necontrolate

* * * - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
349 replies to this topic

#271
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostFluk3, on 21 octombrie 2020 - 20:28, said:

Pai Macron nu mai joaca cartea drepturilor minoritatilor ci a drepturilor majoritatii si a democratiei (cred ca dupa faza cu vestele) ... au nevoie de altfel de votanti, undeva se schimba ceva..
Daca o lungeste cu ancheta pana se uita povestea, tot degeaba. Vedem in urmatoarea luna ce se intampla.
Ar fi bine daca m-am inselat in privinta lui Macron.
Dar in scurta vreme va fi presat pe diverse canale sa o ia mai incet. Poate ca asta este un moment pe care Macron il astepta ca sa negocieze.
Lucrurile sunt complicate.

#272
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
Cum zice menaloty, fiţi bre foarte atenţi cu optimismul, naivitatea şi aplaudarea lui Macrou. Sau a oricare altui şef de stat care e moderat.

Au fost raiduri anti-islamiste şi după atacul la Charlie, şi după Bataclan, şi după atacurile kamikaze de la Brussels etc etc.
Există mai puţini fundamentalişti islamici? Nu. Ameninţarea persistă.
Raiduri de tip SWAT chirurgical funcţionează împotriva organizaţiilor mafiote. Însă trebuie găsite alte strategii împotriva reţelelor jihadiste, ce au susţinere internaţională.

Printre altele, Occidentul are nevoie de patrioţi precum Trump, care a banat cetăţenii a numeroase ţări arabo-islamice să călătorească şi să se instaleze pe teritoriu SUA.
Franţa ar avea nevoie de Marine le Pen.
Olanda de Geert Wilders.
samd...

#273
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,683
  • Înscris: 07.02.2003

View Postasul, on 21 octombrie 2020 - 13:14, said:

Poți detalia, te rog?
Adica vrei sa-ti descriu formarea Europei ? Posted Image Sau e o intrebare asa pusa sa fie acolo...

View Postmenaloty, on 21 octombrie 2020 - 13:24, said:

europenii cu pacea si musulmanii cu bomba si securea. hai ca esti simpatic, ca de obicei.Posted Image
Sunt multi musulmani care n-au treaba cu bombele... nu e bine sa generalizam pentru cativa extremisti.

View PostN0Trust, on 21 octombrie 2020 - 14:05, said:

Du-te ma, dar du-te tare cu aberatia asta....
Nu de ce... oamenii doresc sa traiasca in pace si nu pleaca urechea la agitatori Posted Image Aminteste-ti dupa Charlie Hebdo a fost un miting anti violenta la care au incercat sa vina niste nesimtiti cu Le Pen pe acolo sa agite spiritele iar lumea i-a uschit. A fost un moment frumos cu mesaj puternic.

Edited by andreic, 21 October 2020 - 22:22.


#274
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020
Suntem in 2021 ia vezi daca lumea aia de atunci mai gandeste la fel acum...

#275
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 24.12.2005

View Postandreic, on 21 octombrie 2020 - 22:17, said:

Adica vrei sa-ti descriu formarea Europei ? Posted Image Sau e o intrebare asa pusa sa fie acolo...

Eram curios ce înțelegi tu concret prin multiculturalism în contextul respectiv. Care sunt culturile respective, așa în mare..Și care ar fi asemănarea cu multiculturalismul actual.

#276
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,305
  • Înscris: 05.08.2015

View PostMi_Rebelle, on 21 octombrie 2020 - 21:44, said:

Franţa ar avea nevoie de Marine le Pen.
Olanda de Geert Wilders.
samd...

Si astia ii baneaza pe rusi sa mai vina in Franta si-n Olanda sau care-i spiel-ul?

#277
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020

View Postmp_gerula, on 20 octombrie 2020 - 13:15, said:

Da tot de la Merkel se trage, ca ea i-a chemat pe imigranti. Nu stiu de ce a facut asta, la scurt timp nu a mai vrut sa-i primeasca (desi nu a recunoscut asta oficial), altfel nu-mi explic ce-l costa pe Orban din .hu sa-i lase sa treaca prin Ungaria, doar destinatia lor era Germania. "Parerea mea" e ca pe canale neoficiale le-a cerut/comunicat ungurilor sa opreasca tranzitul de imigranti.

Aiurea,Orban s-a folosit de chestia cu emigranții pentru campania lui electorală,a reușit să-i prostească pe mulți cum că el se opune deciziei de a primi emigranți că va fi vai și amar de țară,crește infracționalitatea,scad locurile de muncă și tot felul de bullshituri naționaliste.Se știe clar că emigranții nu erau curioși de țări ca România,Bulgaria sau Ungaria,au fost și filmați când li se spunea că au fost repartizați în una din aceste țări,îi apuca plânsul și spuneau că ei nu vor rămâne acolo,emigranții voiau în țările dezvoltate economic.

#278
rihan

rihan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.09.2020

View Postandreic, on 21 octombrie 2020 - 22:17, said:

Adica vrei sa-ti descriu formarea Europei ? Posted Image Sau e o intrebare asa pusa sa fie acolo...

View Postandreic, on 20 octombrie 2020 - 21:16, said:

Peste tot sunt exemple pozitive, intregrare in munca, excedente bugetare etc...
Europa in realitate este multiculturala inca de la formarea ei, traditionalistii sunt cei care cred ca asta e o povara... dar ea de fapt este o valoare europeana



"Multiculturala" in ce sens?
Daca te referi la celti,  germanici, vikingi, geti, daci, traci, etrusci, greci,  baltici, picti, bretoni, iberici, latini, slavi, goti, longobarzi, franci, anglo-saxoni, vandali,   da, e multiculturala.
Dar rasial vorbind, sunt toti parte din RASA ALBA/caucazian-europeana.  

E adevarat - au mai venit niste avari, huni si alani, da, dar aia erau din Asia Centrala, si nu erau MUSULMANI! N-au prea lasat urme.

Europa nu are deloc fundament arab sau african, deci te rog frumos .
Si inainte sa vii cu argumentul ala,  NU......Sudul Spaniei nu inseamna toata Europa, nici Grecia sau Bulgaria care au fost stapanite de otomani 400 ani si nici dupa atata timp n-au fost turcizate.


Stiu ca arabii sunt si ei caucazieni si indo-europeni ca si noi, dar la aspectul religie si cultura, suntem prea diferiti ca sa putem convietui vreodata impreuna.

Africanii  nici atat, care sunt cu totul alta rasa (rasa Negroida)  fata de caucazieni.

Edited by rihan, 22 October 2020 - 05:07.


#279
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005

View PostMike05, on 22 octombrie 2020 - 04:14, said:

Aiurea,Orban s-a folosit de chestia cu emigranții pentru campania lui electorală,a reușit să-i prostească pe mulți cum că el se opune deciziei de a primi emigranți că va fi vai și amar de țară,crește infracționalitatea,scad locurile de muncă și tot felul de bullshituri naționaliste.Se știe clar că emigranții nu erau curioși de țări ca România,Bulgaria sau Ungaria,au fost și filmați când li se spunea că au fost repartizați în una din aceste țări,îi apuca plânsul și spuneau că ei nu vor rămâne acolo,emigranții voiau în țările dezvoltate economic.
Cred ca nu-ti aduci aminte bine, chestia cu repartizarea imigrantilor a fost dupa acel moment. La un moment dat, era plin de imigranti prin Budapesta, si Austria nu voia sa-i primeasca. Bineinteles, ca Orban nu dorea ca fluxul de imigranti veniti prin Grecia si Serbia sa se opreasca la el in tara si a inchis granita de sud, apoi a facut si niste garduri.

E multa ipocrizie prin diplomatia europeana, toti sunt la nivel de declaratii foarte liberali, dar cand e vorba de fapte, nu se aliniaza cu ceea ce spun.

#280
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,095
  • Înscris: 30.07.2006

View Postmp_gerula, on 22 octombrie 2020 - 08:36, said:

Cred ca nu-ti aduci aminte bine, chestia cu repartizarea imigrantilor a fost dupa acel moment. La un moment dat, era plin de imigranti prin Budapesta, si Austria nu voia sa-i primeasca. Bineinteles, ca Orban nu dorea ca fluxul de imigranti veniti prin Grecia si Serbia sa se opreasca la el in tara si a inchis granita de sud, apoi a facut si niste garduri.

E multa ipocrizie prin diplomatia europeana, toti sunt la nivel de declaratii foarte liberali, dar cand e vorba de fapte, nu se aliniaza cu ceea ce spun.

Orban nu voia ca nici macar sa ii traverseze tara spre Austria si Germania.

Si pe buna dreptate.
Nemtii si francezii pot trimite avioane dupa migranti, daca ii vor.

#281
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005
------


Din punct de vedere istoric, nu cred ca Europa a fost mai multiculturala decat au fost celelalte continente din lumea veche (Asia si Africa). Sa consideri ca Europa a fost mai fragmentata dpdv al religiilor si obiceiurilor decat restul lumii denota ignoranta fata de diversitatea culturala care a existat si in acele locuri.

In ultimul mileniu, anumite religii au devenit dominante pe tot globul, si putem spune ca starea curenta a sentimentului de unitate europeana se datoreaza crestinismului, care a fost o valoare impartasita in mare parte a continentului nostru. Nu putem spune ca progresul european se datoreaza multiculturalismului, cum se incearca sa se insinueze.

#282
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postmp_gerula, on 22 octombrie 2020 - 08:55, said:

Sa consideri ca Europa a fost mai fragmentata dpdv al religiilor si obiceiurilor decat restul lumii denota ignoranta fata de diversitatea culturala care a existat si in acele locuri.

N-a considerat nimeni. Si nici nu este relevant

View Postmp_gerula, on 22 octombrie 2020 - 08:55, said:

. Nu putem spune ca progresul european se datoreaza multiculturalismului, cum se incearca sa se insinueze.
Asta suna a decret. Probabil poti sa demonstrezi afirmatia

#283
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,683
  • Înscris: 07.02.2003

View Postrihan, on 22 octombrie 2020 - 05:08, said:

Dar rasial vorbind, sunt toti parte din RASA ALBA/caucazian-europeana.  
Rasa e un construct social, scapa de el, ia model din lumea academica Posted Image

Edited by andreic, 22 October 2020 - 09:25.


#284
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020
NU PUTEM AVEA ACELASI SANGE, AL MEU E CURAT, EU MUNCEAM CAND CIOARA CLOCEA CACAT IN VARF DE PAT !!!

#285
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postandreic, on 22 octombrie 2020 - 09:25, said:

Rasa e un construct social, scapa de el, ia model din lumea academica Posted Image
Rasa este un construct social? Rasa este o realitate pur si simplu. Nu te mai juca cu cuvintele, ca iese o abureala ilogica.

View Postvata_pa_batz, on 22 octombrie 2020 - 09:15, said:

Asta suna a decret. Probabil poti sa demonstrezi afirmatia
Man, tu doar bagi batul prin gard, fara sa spui nimic relevant, numai tampenii.

Edited by terratec, 22 October 2020 - 19:38.
atentie la limbaj - textul inrosit


#286
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005

View Postvata_pa_batz, on 22 octombrie 2020 - 09:15, said:


N-a considerat nimeni. Si nici nu este relevant


Asta suna a decret. Probabil poti sa demonstrezi afirmatia

As putea incerca, dar nu o voi face, e inutil, luand in considerare nivelul raspunsurilor pe acest topic.

#287
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020

View PostN0Trust, on 22 octombrie 2020 - 09:26, said:

NU PUTEM AVEA ACELASI SANGE, AL MEU E CURAT, EU MUNCEAM CAND CIOARA CLOCEA CACAT IN VARF DE PAT !!!

Nu toți musulmanii sunt la fel,nu toți sunt teroriști,n-are rost să o dăm în rasisme și stereotipuri.Și la ei tineretul a început să deschidă ochii,vrea democrație,s-au săturat de regi și șeici care manipulează toți banii din petrol...de aia a fost și Primăvara arabă...Nu e vina unui individ că s-a născut într-o anumită zonă geografică și a crescut cu anumite valori.Eu am cunoscut câțiva arabi foarte deschiși la minte care nu erau deacord cu dogma religioasă și politica de la ei și erau pro-vest...nu putem condamna națiuni întregi așa la grămadă cum a făcut Hitler cu evreii.

#288
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,095
  • Înscris: 30.07.2006

View PostMike05, on 22 octombrie 2020 - 13:12, said:

Nu toți musulmanii sunt la fel,nu toți sunt teroriști,n-are rost să o dăm în rasisme și stereotipuri.Și la ei tineretul a început să deschidă ochii,

Care, aia care au plecat sa lupte pentru Stat Islamic in Irak si Siria, aflati deja la a 3-a generatie in Vest?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate