Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Teapa in Cehia cu un loc de munca si cazare mizerabila!

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,509
  • Înscris: 19.04.2009

Quote

Man nu a existat niciun contract,


Poti sa iti iei adio de la orice despagubiri.

#20
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 08.10.2004

Quote

Tot ce am pierdut este o amenda de 18 euro si pe langa asta si 200 euro, deci total 218 euro

deci tu plangi pt 218 euro..in loc sa te bucuri ca DOAR atat ai pierdut ? ....te-ai  uitat daca mai ai toti rinichii ? ca fac unii niste operatii de nici nu stii...

#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,435
  • Înscris: 01.12.2001
Acasă cum ai venit? Gratis?
Fara niciun contract: ai dobândit o experiență, ai vizitat Praga și ai pierdut 200€

Ai grija că Cehia e pe cod galben de o săptămână. Tre sa stai 14 zile încuiat.
Ce reclamație vrei sa faci? Primești și aici o amendă mare.

#22
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,189
  • Înscris: 15.05.2008
cum sa dai curs unui anunt scris in felu asta,daca e real

#23
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
N-ai pierdut mare lucru.
218 euro pentru un curs de scurta durata cu tema "evitarea prostiei crase" e pret de oferta.  Altii au mai si muncit cateva luni pentra a invata acelasi lucru: cum sa fii si prost si fara bani.
Si oricum, plangandu-te aici, n-ai facut decat sa-ti faci publice "aptitudinile" de neganditor. Trebuia sa scrii aici inainte de a pleca, sa ceri pareri din experienta altor "cursanti" din categoria asta de "scolarizare".

Edited by myshyk, 12 October 2020 - 14:42.


#24
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 JustARandomGuy, on 12 octombrie 2020 - 13:29, said:


Dar, omule...mers pe jos pe autostrada...iti jur ca am ras copios. NU de tine, doar la gandul ca a fost cineva, pe jos, pe autostrada in Cehia si a luat amenda si e nemultumit...

      Nu e bre nimic amuzant. Si in Anglia sunt drumuri pe care nu se poate circula decât cu mașina. Marginea drumului corespunde cu un gard. Nu ai decât să circuli pe carosabil dacă ai curaj. Sunt curbe multe si se circulă cu viteză. Ai șanse mari să strici mașina cuiva.
Si da, primești amenda daca te trezești pieton pe autostrada. Dar dacă omu nu a găsit altă opțiune.


#25
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 IDriver, on 12 octombrie 2020 - 13:19, said:

Salutare dragi prieteni,

In urma unui anunt de pe internet si a multor discutii pe whatsapp si telefonic, am decis sa plec in Cehia! Aparent totul era serios si relativ ok, ca sa nu o mai lungim cu vorba, dupa 16 ore de mers cu masina lor proprie, am ajuns in Cehia, initial trebuia sa locuim intrun oras mare de langa Praga, dar de fapt cazarea care era intrun sat uitat de lume, se afla la 25 de km distanta de cel mai mare oras, Ideea este ca am fost socat sa vad ce cocina pe care doar daca o sa postez si poze o sa intelegeti exact ce de ce am decis ca NU vreau sa stau acolo pentru ca era ceva comparativ cu un grajd ca sa va imaginati si voi! In fine, l-am sunat pe cel care se ocupa de toata treaba asta si din cauza lui am ajuns aici (specific ca eu acasa am toate conditiile posibile si imposibile in apartament mare din Bucuresti), si am primit ca si raspuns ca "asta este cazarea ,astea sunt conditiile" desi mentionez ca eu am cerut din start poze despre cazare! Cum necum, am plecat pe jos inspre cel mai apropiat oras, in acel satuc mic in care nu exista nici macar un autobus, am luat-o pe jos, cu chiu cu vai am ajuns in Praga, am primit si amenda pe autostrada de la politie deaoarece nu aveam voie sa merg pe marginea drumului, si am ajuns in Romania cu o pierdere de 200 euro.

De ce ai plecat pe jos?
Ce s-a întâmplat cu mașina proprie?

#26
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

 dorin_2k, on 12 octombrie 2020 - 14:26, said:

Acasă cum ai venit? Gratis?
Fara niciun contract: ai dobândit o experiență, ai vizitat Praga și ai pierdut 200€

Ai grija că Cehia e pe cod galben de o săptămână. Tre sa stai 14 zile încuiat.
Ce reclamație vrei sa faci? Primești și aici o amendă mare.

 lucianburjuiul, on 12 octombrie 2020 - 14:16, said:

Asta e anuntul?


NU era asta ,era alt numar... sunt multe astfel de anunturi

Edited by althea, 12 October 2020 - 16:09.


#27
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,435
  • Înscris: 01.12.2001
Mi-ai dat quote. De ce?
Macar răspunde ceva acolo.

#28
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

 dorin_2k, on 12 octombrie 2020 - 15:25, said:

Mi-ai dat quote. De ce?
Macar răspunde ceva acolo.

Am raspuns dar se pare repet NU CITESTI NIMIC...

Man nu a existat niciun contract, urma sa semnam daca ma cazam si etc..dar vazand cocina aia iti dai seama ca nu a mai fost vorba de niciun contract... si am spus ca stiu doar sunt deja 14 zile in carantina din moment ce am semnat actele la vama cu politia de frontiera...
PS: citeste cu atentie totul data viitoare...

Edited by IDriver, 12 October 2020 - 15:39.


#29
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,708
  • Înscris: 22.11.2007
inainte sa pleci ai cerut poze cu cazarea?
ai primit poze inainte sa pleci?

*ca fapt divers sa stii ca lumea care pleaca la munca marea majoritate accepta sa traiasca in acele conditii. Nu ai ce face asta e realitatea.

#30
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Aproape orice topic în care cineva se plânge de o pățanie în genul ăsteia ajunge un fel de horă a bucuriei: ahaha ce prostie, tu ești de vină, ți-o meriți și altele de genul ăsta. Până scoateți omul din sărite și începe să scrie și el la fel și uite-așa se duce vieții de topic.
M-am săturat să tot repet placa asta și uneori așa îmi vine să dau cu butoanele din prima de n-aveți idee. Încerc să-mi respect, totuși obiceiul și vă spun Încetați cu ironiile, miștourile și altele asemenea.

Ce urmează după știți. Nu mai zic că mi-e lehamite.

#31
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.05.2012

 ericmario, on 12 octombrie 2020 - 14:46, said:

De ce ai plecat pe jos?
Ce s-a întâmplat cu mașina proprie?
Citez:"mers cu masina lor proprie"...a lor, a teparilor...nu a victimei. :)

#32
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 11.03.2010

 ericmario, on 12 octombrie 2020 - 14:46, said:

De ce ai plecat pe jos?
Ce s-a întâmplat cu mașina proprie?
Ca nu avea alternativa probabil din satul ala uitat de lume.
Masina proprie, daca are, o fi lasat-o acasa. Omul a scris asa: "dupa 16 ore de mers cu masina lor proprie", adica masina firmei angajatoare, nu vreo firma specializata de transport.

@raven75 Am scris in acelasi timp :)

Edited by trandafirdoru, 12 October 2020 - 16:21.


#33
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Oricat te oftici si-ti versi nervii pe aici, ia partea buna a lucrurilor: esti acasa vii si nevatamt.. Da-i in colo de bani, ii faci la loc. Considera-i investitie in scoala vietii, fara diploma de absolvire.

#34
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 raven75, on 12 octombrie 2020 - 16:19, said:

Citez:"mers cu masina lor proprie"...a lor, a teparilor...nu a victimei. Posted Image

Pai era "un om" sau era mai multi (lor) ?
Totusi, inca nu a pus poze cu cocina. Sunt tare curios ce a vazut de s-a speriat asa tare. :)

Filmul asta s-ar putea sa fie dupa caz real. Poate urmai sa joci in el fara sa stii...

https://www.imdb.com/title/tt0450278/

PS : stiu ca e vb de Cehia si actiunea din film e in Slovacia. Dar sa nu uitam : Cehoslovacia = Cehia + Slovacia, deci, cam pe acolo...

#35
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 11.03.2010
@IDriver Fa plangere la politie/parchet, unde vei da toate detaliile pe care le stii. N-ai ce pierde in afara de timp.

+Un prim pas, mic dar conteaza, este sa-l demasti pe tepar oriunde ai posibilitatea si oriunde scrii despre asta, deci si aici.

Edited by trandafirdoru, 12 October 2020 - 16:32.


#36
Z_E_U_S

Z_E_U_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 15.01.2020

 IDriver, on 12 octombrie 2020 - 15:22, said:

NU era asta ,era alt numar... sunt multe astfel de anunturi

Pune omule pozele alea + alte detalii sa nu mai ia si altcineva teapa!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate