Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Apple Watch 6

- - - - -
  • Please log in to reply
383 replies to this topic

#1
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,789
  • Înscris: 07.01.2010
Haideți cu impresii, specificațiile le găsiți toți pe site-urile de specialitate.

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003
Scuzati! Intrebare: stie sa se lege cu un telefon Android?

#3
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,789
  • Înscris: 07.01.2010
Nu, merge doar cu IPhone.

Edited by birau1982, 09 October 2020 - 07:32.


#4
Donnie

Donnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.03.2007
Va rog sa ma ajutati cu eventuale setari la ceas .... nu imi monitorizeaza somnul.
Pana acum am avut huawei GT si nu avea probleme la monitorizare somn.

#5
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Și mie mi-a ajuns ieri. Este varianta cu aluminiu de 44 mm fără e-sim. I-am pus o curea rugget și cu protecție a ceasului de la spigen. Mi se părea prea delicat pentru mână mea. Acum pare mai bărbătesc. Pentru monitorizare somn trebuie activat. Monitorizarea este mai slabă față de a GT-urilor de la Huawei, dar sper să vină cu îmbunătățiri.

Pentru Android îți recomand GT de la Huawei.

#6
Donnie

Donnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.03.2007
ce trebuie activat si cum.
la GT calcula automat fara sa fac nimic

#7
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Mama lor de eMag,comanda data pe 28 septembrie varianta 44mm Nike Edition cu eSIM și nu a sosit..

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003

View Postsergiu08, on 09 octombrie 2020 - 07:54, said:

Și mie mi-a ajuns ieri.
Sunt curios cati bani ai dat pe IPhone + Apple Watch.
Ca si comparatie la mine telefon  + ceas a fost 350 + 150 = 500 euro.

#9
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Din aplicația Sănătate

Ceasul l-am luat anul trecut la reînnoirea abonamentelor (pe firmă) fără să achit nimic, iar pe ceas tot în virtutea acelor abonamente, în rate. Cu banii jos nu m-aș fi îndurat. Singurul telefon pe care l-am cumpărat mai scump cu banii jos a fost un note 9  prins la o reducere la Media Galaxy 3600 lei.

#10
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,789
  • Înscris: 07.01.2010

View PostBursul, on 09 octombrie 2020 - 07:53, said:


Ceas mai prost nu am vazut. Si e si scump.
Nu te obliga nimeni sa-l cumperi. Ce rost au comparațiile cu ce ai tu si cât au dat alții pe ele? Prețurile sunt pe net din belșug.

Edited by birau1982, 09 October 2020 - 08:08.


#11
Donnie

Donnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.03.2007
Ca pareri generale:
1. bun in monitorizari si foarte multe informatii (nu stiu cat de precise).
2. slab in baterie (vin de pe huawei gt)
3. urat cu alte curele infara de cele apple
urmeaza sa mai vin cu alte pareri.
am fix 7 zile de folosire

Edited by Donnie, 09 October 2020 - 08:08.


#12
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,678
  • Înscris: 29.12.2016
Informatiile sunt foarte exacte, am complicatie si cu masurarea altitudinii, foarte utila cand merg pe munte...
Curele sunt o gramada pe AliExpress, daca la noi ti se par scumpe, cele metalice care seamana cu carcasa sunt ideale.
Am vreo trei curele, inclusiv de piele, insa doar pe aceasta o folosesc. AW5.
Cat despre smartwatch-ul cel mai bun al anului 2020, acesta este Samsung Galaxy Watch 3. Apoi, pe locul doi este AW6. Preturile sunt apropiate.
[ https://www.appleking.ro/5168-large_default/curea-de-lux-din-otel-inoxidabil-pentru-apple-watch-42mm-neagra.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 09 October 2020 - 08:18.


#13
Donnie

Donnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.03.2007
in 7 zile am luat destule curele din Romania de la magazine on-line (cam 70 lei bucata) si nici una nu s-a asezat frumos cum se aseaza cea de silicon cu care a venit ceasul.
tipul de prindere al curelei pe ceas si calitatea lor lasa de dorit daca nu sunt cele "scumpe", parerea mea.

#14
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,678
  • Înscris: 29.12.2016
Asta pentru ca acele curele au un adaptor (vezi mai jos) de care este prinsa o curea obisnuita. Cauta curele fara adaptor, acele curele se muleaza perfect pe mana si mentin aspectul de rotund, cele cu adaptor capata un unghi de 45 de grade care arata urat. Cu aceeasi problema m-am lovit si eu la inceput. Cureaua de mai sus este explicita suficient. M-a costat 55 de lei de pe AliExpress.

[ https://www.appleking.ro/14022-large_default/catarama-metalica-de-fixare-curelei-pentru-apple-watch-38-mm-cu-ax-2-buc-negru.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 09 October 2020 - 08:24.


#15
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,663
  • Înscris: 30.08.2017

View PostBursul, on 09 octombrie 2020 - 07:53, said:


Ceas mai prost nu am vazut. Si e si scump.

Ceasul e bun, doar că bateria tine foarte puțin, cel puțin la modelele anterioare, despre ăsta nu știu. Pentru mine ăsta e un deal breaker. Plus faptul că nu merge cu Android, ceea ce mi se pare ciudat, având în vedere că e o decizie deliberata, nu o constrângere tehnica.

#16
Donnie

Donnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.03.2007
m-am prins si eu de treaba asta.
si nu mai investesc in curele pana nu le vad fizic.
din pacate in orasul meu (piatra-neamt) nu am gasit nicaieri accesorii de ceas.
doar o folie de silicon rezistenta la impact am reusit sa gasesc.

View Post2Unlimited, on 09 octombrie 2020 - 08:22, said:

Asta pentru ca acele curele au un adaptor (vezi mai jos) de care este prinsa o curea obisnuita. Cauta curele fara adaptor, acele curele se muleaza perfect pe mana si mentin aspectul de rotund, cele cu adaptor capata un unghi de 45 de grade care arata urat. Cu aceeasi problema m-am lovit si eu la inceput. Cureaua de mai sus este explicita suficient. M-a costat 55 de lei de pe AliExpress.

[ https://www.appleking.ro/14022-large_default/catarama-metalica-de-fixare-curelei-pentru-apple-watch-38-mm-cu-ax-2-buc-negru.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
m-am prins si eu de treaba asta.
si nu mai investesc in curele pana nu le vad fizic.
din pacate in orasul meu (piatra-neamt) nu am gasit nicaieri accesorii de ceas.
doar o folie de silicon rezistenta la impact am reusit sa gasesc.

#17
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,678
  • Înscris: 29.12.2016

View Postgeorge_alexandru, on 09 octombrie 2020 - 08:25, said:

Ceasul e bun, doar că bateria tine foarte puțin, cel puțin la modelele anterioare, despre ăsta nu știu. Pentru mine ăsta e un deal breaker. Plus faptul că nu merge cu Android, ceea ce mi se pare ciudat, având în vedere că e o decizie deliberata, nu o constrângere tehnica.

AW5 tine 2 zile cu display-ul activat in permanenta. Este mult peste primul AW care nu tinea nici macar o zi. Eu sunt multumit de autonomie. Folie nu mi-am pus, la ceas am considerat ca nu e necesar. Si nu e, dupa 10 luni arata impecabil desi l-am lovit de cateva ori de birou.
Nu am idee cat tine un Samsung cu display-ul activat in permanenta. Iar sa ma tina o saptamana cu ecranul inchis si sa folosesc doar ceasul, il bag in Safe mode...

Edited by 2Unlimited, 09 October 2020 - 08:32.


#18
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,663
  • Înscris: 30.08.2017
Nu văd o problema în a avea display-ul stins. Nici la telefon nu e în permanentă aprins. De ce să tragi aiurea din baterie 99% din timp? Al meu (Fitbit Ionic) se aprinde când mă uit la el, în rest e închis. Bateria tine 5 zile, dar sunt ceasuri precum Garmin la care tine și două săptămâni. Ideea e că nu-l poți folosi pentru monitorizarea somnului dacă noaptea îl ții la încărcat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate