Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Statie radio CB STABO XM 3044 AM-FM, Squelch, 40 canale- Suport, Testare, Pareri

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat produsului:
Statie radio CB STABO XM 3044 AM-FM, Squelch, 40 canale

suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor, viitorilor utilizatori.

[ https://www.pni.ro/media/catalog/product/cache/949d51c48d65f2e67a8d66492b5143dc/P/N/PNIXM3044_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]












[ https://cdn.mo.ro/leaflets/6484/statie-cb-stabo-xm-3003e-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sensibilitate la receptie peste medie


Stabo XM 3044 are o sensibilitate la receptie peste medie si este foarte usor de utilizat. Datorita timpilor scurti de comutare intre receptie si transmisie, Stabo XM 3044 este ideal pentru functionarea radio a pachetelor. Acest dispozitiv este aprobat conform standardului UE EN300433 in multe tari europene.

Statie radio CB multi-norma


Printr-o procedura simpla puteti schimba statia radio CB STABO XM 3044 AM-FM pe norma valabila in tara in care circulati. Dispozitivul are 6 norme europene: EU (40AM/40FM - utilizabila in mod gratuit in majoritatea tarilro europene, cu exceptia Italiei si Spaniei), PL (40AM/40FM - utilizata in Polonia), d (80AM/40FM - utilizata in mod liber in Germania si Cehia), EC (40FM - utilizata in tarile membre CEPT), U (40FM - utilizata doar in Marea Britanie) si In (24FM/24AM - utilizata in India).

[ https://cdn.mo.ro/leaflets/6486/statie-cb-stabo-xm-3003e-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Doua versiuni: cu si fara carcasa de montaj 1 DIN


Statia radio CB STABO XM 3044 este disponibila in doua versiuni: fara carcasa de montaj un DIN (cod produs PNI-XM-3044) si cu carcasa 1 DIN inclusa (cod produs PNI-XM3044-1D).

[ https://cdn.mo.ro/leaflets/6500/untitled-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Caracteristici generale
Frecvență 26.965-27.405 MHz
Tip banda emisie AM-FM
Canale 40
Alimentare 12 V
Dimensiuni (L x H x A / Greutate) 116 x 36 x 168 mm
Tip microfon (pini) 4 pini
Model Mobila
Montaj 1 DIN
Jack pentru difuzor extern suplimentar Da, 3,5 mm
Caracteristici speciale
SQ - Squelch Da
Pachetul conține
Microfon stație radio Da
Stație radio Da
Suport prindere microfon Da
Suport montaj stație Da
Cablu alimentare Da
Mufă brichetă Nu

----------------------------------------------------------------------------------------
Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia mai are de 1 an, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu continuam oferta de achizitie cu 50% reducere pentru testare si postare review pe acest forum/topic, si cu posibilitatea returnarii produsului, si a contravalorii, daca nu sunt multumiti de produs.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il testeze, si de ce nu daca le place sa il pastreze cu un real avantaj/discount de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului

Oferim pentru testare 10 produse cu discount de 50% pentru membrii forumului interesati de produs

Orice membru vechi sau nou de pe acest forum poate folosi codul de reducere PNI10 pe site-ul www.pni.rosi primeste automat 10% discount la orice comanda la orice produs.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori

Attached Files


Edited by suport_PNI, 14 August 2020 - 08:08.


#2
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008
Apreciez postarea, insa exista o mica greseala tehnica...

Attached File  2020-08-14 09_12_05-Window.jpg   29.56K   14 downloads

Corect este: 40 de canale in AM si 80 de canale in FM.

#3
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,689
  • Înscris: 23.01.2010
Corect este cum este toata descrierea.
Fabricantul, in lusiv vinzatorul ti-a oferit toata gama de informatii despre ce poate statia., dat daca tu citesti doar ce te intereseaza , asta nu inseamna ca ceea ce a fost descris , este incorect.
Faci o remarca gratuita,.... de 2lei....ca 80 canale....parca nu scrie...aiurea!!!

#4
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008

 XTH, on 14 august 2020 - 09:46, said:

Corect este cum este toata descrierea.
Fabricantul, in lusiv vinzatorul ti-a oferit toata gama de informatii despre ce poate statia., dat daca tu citesti doar ce te intereseaza , asta nu inseamna ca ceea ce a fost descris , este incorect.
Faci o remarca gratuita,.... de 2lei....ca 80 canale....parca nu scrie...aiurea!!!


Pe mine ma intereseaza sa fie informatiile/datele tehnice corecte. Indiferent de produs.
Asta nu ca-mi place mie, ci pentru ca asa a decis  "European Conference of Postal and Telecommunications Administrations", pe scurt CEPT.

Unul care nu e familiarizat cat de cat cu CB-ul, o ia de buna (informatia) si crede ca poate folosi in Germania canalul 68 AM (de ex.). Ceea ce e gresit.

Ai aici o lista cu normele europene CB, pe care poti s-o consulti cu incredere. E drept, e doar pe lb. germana, dar sunt sigur ca te descurci tu cumva Posted Image ....

Cel mai probabil insa, este vorba doar de o banala greseala de "tipar"..in descrierea de mai sus. Ca sa nu se inteleaga gresit, nu pun la indoiala cunostiintele tehnice ale @helper-ului, ci doar am facut referire la informatia din descriere.

Sanatate!

#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 24.06.2008
O statie "veche",dar foarte buna.Am avut una pe care scria Mercedes in loc de Stabo (nu stiu daca era fix acelasi model,dar asa imi pare).Totusi nu inteleg pretul exagerat,dupa parerea mea.

#6
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,888
  • Înscris: 15.04.2007
Poate va ajuta cu ceva.Pe initiator nu.
https://www.artero.r...ndere-magnetica

#7
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,689
  • Înscris: 23.01.2010
Ce legatura are ?, cu Stabo?

#8
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008

 george_eu25, on 15 august 2020 - 09:07, said:

O statie "veche",dar foarte buna.Am avut una pe care scria Mercedes in loc de Stabo (nu stiu daca era fix acelasi model,dar asa imi pare).Totusi nu inteleg pretul exagerat,dupa parerea mea.

Probabil te referi la asa ceva... pare aceeasi statie (Stabo Actros), doar branduita cu logo-ul Mercedes, pentru ca a fost conceputa pentru modelul Actros.
Lucru care insa nu justifica pretul..exagerat. Brandul e de vina...ca peste tot in lume. Prost nu e cel care cere..eventual cel care da. Insa na...probabil or exista colectionari, pentru care pretul nu conteaza.


Attached File  2020-08-16 12_20_45-Window.jpg   79.61K   22 downloads

#9
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
Este una si aceesi statie cu cele care erau la vanzare in urma cu cca 6-7ani? atunci erau modelele 3044, 3200, 3400, 3082... Or fi ceva diferente ? Mi-ar surade un model din asta dupa ce Valery sta  pe dreapta din cauza marimii, M-tec Legend II l-am dat cu regret ..; parca , parca as lua iar ceva cu doua/trei butoane rotative ( statie simpla ca asta) care sa imi scoata pe tusa kappa 2...

Edited by ascu, 16 August 2020 - 20:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate