Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Ford Focus vs Peugeot 301

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Am vazut sfaturi referitoare la Ford cu cutie automata. Mare atentie la cutiile automate SH. Daca nu au avut uleiul schimbat la timp si se defecteaza fix la tine..... mai bine uiti de reparatii. M-as orienta spre o masina cu cutie manuala sau daca e sa fie automata, neaparat noua.

Si mare atentie la optiunile de care nu vei avea niciodata nevoie. Pilot automat, il poti folosi doar pe autostrada. Geamuri electrice spate .... predispuse la stricaciuni, plus ca nu prea le folosesti. Mai sigure sunt cele manuale.

#20
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 22.10.2007

View PostOctavian___, on 09 august 2020 - 18:37, said:

Cred ca se plictiseau atata timp cat vad numa comentariile tale. Lasa ca o fi bun tsi generatia mai veche.
Cand o sa am eu probleme la ecoboost o sa afli sigurat.
Pana atunci e un motor ok.
Nu tre sa fii mare ca sa intelegi ca de ce reduceri beneficiezi tu n-are nicio treaba cu subiectu, adica n-ai subliniat nimic
ce treaba are tsi? nu-s fanul nici unei firme.

stiu, stiu, tu esti genul n-am patit, nu exista probleme comune.

nu e problema ca n-ai inteles ce am subliniat.

Edited by _-livio-_, 09 August 2020 - 18:47.


#21
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
De 1.0 EcoBoost in afara de glume ca-i motor de drujba n-am auzit mari chestii. Dar tot e destul de fasnet si isi face treaba turat.
A fost motorul anului de N ori, e pe multe masini si ca numar si ca modele, cred ca se stiau mai multe daca era asa problematic.
Precum 1.2TSI de la VW.

#22
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 22.10.2007
Motorul anului tine de alte chestii. Si 1.3 wankel de pe rx 8 si 1.4tsi 170 l-au luat si stau extrem de prost cu fiabilitatea.
Le: ba si n47 de la BMW a fost premiat

Edited by _-livio-_, 09 August 2020 - 19:58.


#23
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Corect, tine de multe lucruri. Dar voiam sa subliniez ca e un motor popular si ar fi fost mult mai raspandite problemele daca erau altele, sau inca existente.
Nu stiu, cel putin eu n-am auzit sa se planga lumea de el. Oricum in situatia de fata tot cred ca Focus e varianta clar mai ok.

#24
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 22.10.2007
E popular, tocmai de aia au si aparut procesele, ca daca erau 2-3 cu probleme nu se mai intampla nimic.
Peugeot-ul e cam nicicum dar are km putini, foarte putini.

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bun, în afara de Livio, mai are cineva nasoale cu ascuțitoarea ford? Ca înainte sa îmi iau m-am documentat, sa nu dau chiar banii pe prostii și l-am luat cu inima liniștită. Nimic nu e perfect pe lumea asta, 1.0 la fel, dar nici bau bau nu e

#26
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,985
  • Înscris: 06.04.2007
Da, toti aia de care pomeneste Livio

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate