Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Unhinged (2020)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,612
  • Înscris: 19.05.2002
https://www.imdb.com...ref_=fn_al_tt_1
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m29ameanZVQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Russell Crowe intr-un film despre "furia rutiera".
Sper ca va mai amintiti "Duel"(1971) al lui Spielberg...!
Rachel(Caren Pistorius) si cei dragi ei vor fi tinta unui maniac dezechilibrat convins ca ofera lectii moralizatoare.
De-a soarecele si pisica.Escaladarea violentei.
Thriller "brutal".

Chiar nu stiu daca este (doar) un film moralizator...

#2
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,357
  • Înscris: 21.04.2005

View Postdrgroza, on 02 august 2020 - 08:19, said:

https://www.imdb.com...ref_=fn_al_tt_1
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m29ameanZVQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
...
De-a soarecele si pisica.Escaladarea violentei.
Thriller "brutal".
...

L-ai vazut ? Posted Image

#3
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,612
  • Înscris: 19.05.2002
Release Date:21 August 2020 (USA)(imdb.com)


PS.De-oi fi pe acolo nu ma dau la-o parte!

Stima,

Edited by drgroza, 02 August 2020 - 12:11.


#4
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Doamnelor si domnilor, un nou luptator de sumo si-a facut aparitia la orizont! Este vorba de marele luptator de categoria pana (peste 120 kg), sportivul de performanta ラッセルクロウ, pardon, e vorba de Rasseru Kurou, pardon inca o data, este vorba de mister Russell Crowe.

Un alt luptator de sumo a aparut in doua filme noi, e vorba de Jean Reno, care, spre deosebire de Rasseru Kurou, nu se misca mai deloc in fata camerei de luat vederi. Schiteaza ca se misca, dar n-o face.

In schimb, psihopatul de Russel mai face cateva miscari, mai sparge o cana intr-o capatzana, mai infige un cutit intr-un gat, mai da foc la doua-trei persoane, in fine, nu se plictiseste, are ceva activitate in acest film insipid, cu un joc fals al lui Rasseru. Noroc cu actrita Caren Pistorius si fiul ei, care mai salveaza din film.

Edited by florinbad, 21 October 2020 - 06:12.


#5
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003

View Postflorinbad, on 21 octombrie 2020 - 06:11, said:

Noroc cu actrita Caren Pistorius si fiul ei, care mai salveaza din film.
Mie mi s-a parut fix invers. :D
Una peste alta, o ora juma' daca n-ai ce face acasa merge cu un popcorn/snack acolo.

#6
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,938
  • Înscris: 12.03.2010
O prostie de film, pacat de Russel Crowe, am vazut nu demult o poza cu el si-am zis ca s-a lasat de actorie. Am incercat sa-i gasesc calitati, dar nah, au luat cel mai tîmp scenariu de incident in trafic care sa duca la o avalansa de evenimente. Like,  cine drek' s-ar lua pe termen lung de o femeie intr-un Volvo vechi de 30 de ani, cind o injuratura mai rasunatoare sau un far spart ar face-o sa nu mai doarma 2 saptamini? S-au temut ca daca pun un cocalar cu masina bengoasa care-si uita mina pe claxon o sa tina lumea cu ăla rău'?

#7
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Am urmarit pana cand tipa s-a dus sa-si culeaga plodul de la scoala si l-am oprit.
Dureros:
- de proasta tipa. Inteleg ca trecea printr-o pasa proasta (divort), totusi....Oare chiar asa de prosti sunt americanii?
- sa vezi un actor bunicel care a ajuns de marimea unui tanc rusesc (sau tanc Russell?). Oare chiar sunt americanii asa de violenti?

LE.
Rotten Tomatoes, audience score 77%!!!
Clar, sunt prosti. Si le place violenta Posted Image

#8
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,685
  • Înscris: 22.05.2011
Nustiu la ce film v-ati uitat voi dar eu am vazut unul destul de bine facut, alert si cu impact. R C e doar un actor,  ce naiba  vroiati Maximus   like character? Mie mia placut, nu tre sa filtrezi toate deciziile, alegerile personajelor, iei un tot ca atare..

Edited by jakota, 09 November 2020 - 22:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate