Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Samsung S21 - topic generalist

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1754 replies to this topic

#1549
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Deci nicio sansa sa rezolv ceva la garantie la ESD?

#1550
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
L-au lipit românește la ESD

O sa dea vina pe tine ... de aceea trebuie ceruta confirmare scrisa de la ei ca se păstrează IP68 când schimba vreo piesa din interior sau display

#1551
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,202
  • Înscris: 09.01.2008
Mergi peste ei cu tupeu. Sa dovedeasca ei ca l-ai scufundat gresit si ca ei l-au ermetizat corect. Eu am avut telefin neinchis bine la ei si l-am dat inapoi la vacumat. Hai sa ne cerem drepturile ca platim o groaza de bani pe brand.

#1552
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Chit ca e vina lor ca nu au inchis capacul corect (ceea ce nu pot dovedi), am impresia ca se anuleaza garantia in caz de contract cu apa.
Ca sa va faceti o idee, a intrat apa si in camere, sunt modulele aburite complet pe interior. Mi se pare ca cei de la ESD fac o treaba sub orice critica. Si spun asta pt ca din 2014 pana acum am tot avut experiente foarte proaste cu ei, angajatii par amatori fara experienta. Nici nu stiu de ce nu renunt la samsung, probabil pentru ca apple nu imi prea place, iar despre xiaomi tot aud ca au softul plin de belele.

Edited by Paranoir, 03 July 2022 - 23:37.


#1553
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Revin cu updates: am fost azi la ESD si au reparat telefonul pe garantie (schimbat placa de baza, baterie, camere si capac spate). Fara probleme.
Oricum, treaba asta a pus capac, o sa vand telefonul, am trecut deja in tabara cealalta.

#1554
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
A pus capac la ce ?
Telefonul era ok pana si-au bagat mana niste nepriceputi.

Edited by george75m, 04 July 2022 - 23:48.


#1555
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,550
  • Înscris: 21.10.2009

View PostParanoir, on 04 iulie 2022 - 21:02, said:

Oricum, treaba asta a pus capac, o sa vand telefonul, am trecut deja in tabara cealalta.

Ai sarit din lac in put...

#1556
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@lex2010: posibil sa ai dreptate. Nu e din lac in put, dar e grosolan UI-ul (concurentei) si experienta foarte plicticoasa. Dar ca si calitate, pare mult peste standardele samsung. Ma mai gandesc cu care raman😏

#1557
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,758
  • Înscris: 06.03.2018

View PostParanoir, on 04 iulie 2022 - 21:02, said:

Revin cu updates: am fost azi la ESD si au reparat telefonul pe garantie (schimbat placa de baza, baterie, camere si capac spate). Fara probleme.
Oricum, treaba asta a pus capac, o sa vand telefonul, am trecut deja in tabara cealalta.


Era normal, daca telefonul nu are fisuri si nu este izbit sa se fi produs o crapatura nu au de ce sa dea vina pe tine. "Garnitura" nu a tinut, este vina lor.

#1558
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Revenit pe Samsung, dupa 2 zile de Mar. Nu imi place experienta pe iphone, e extrem de plictisitor, revenirea pe samsung este extrem de placuta.

#1559
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Felicitări

#1560
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 15.05.2009

View PostParanoir, on 05 iulie 2022 - 22:01, said:

Revenit pe Samsung, dupa 2 zile de Mar. Nu imi place experienta pe iphone, e extrem de plictisitor, revenirea pe samsung este extrem de placuta.

Poți detalia te rog ?

#1561
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Teoretic n-ar fi trebuit sa ți-l repare, este certificat la standard IP68 dar garanția nu acoperă contactul cu apa, cel puțin așa era pana acum.
Eu am avut doar experiențe plăcute cu ESD cât am avut Samsung, ESD Targu Mureș, schimbat camera frontala la S9 după făcut filmări și poze in piscina cu apa cu clor anul asta am vândut telefonul mergea bine mersi 😂
S10 plus schimbat baterie, făcut tot așa filmări și poze sub apa telefonul e la frate-mi-o de 1 an și ceva încă zburda.
La Note 20 am schimbat display-ul, bateria și rama dar încă n-a pupat piscina doar apa sub robinet și câteva picături, urmează sa testez.

Edited by Poll7777, 07 July 2022 - 03:05.


#1562
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,202
  • Înscris: 09.01.2008
Eu cu S8 am facut poze subacvatice in mare si nu a patit nimic. Doar l-am limpezit cu apa dulce.

#1563
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,758
  • Înscris: 06.03.2018
O întrebare,  pe S21 5G la al doilea test de viteza pe wifi și vouă vi-l limitează la 50Mbps ?

#1564
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@KeNz011: Am incercat iphone, convins fiind ca experienta va fi una buna, avand in vedere ca folosesc de mult timp tableta ipad. Dar, ca telefon, nu mi-a placut deloc. Notch-ul ala ma enerva cumplit, nu puteam sa ma uit la telefon fara sa il vad si sa ma enerveze. Aspectul telefonului neplacut pentru mine: practic e scurt si lat, exact cum ma enerveaza pe mine. iOS-ul plicticos, fad (repet, pe iad nu am realizat, il folosesc mai putin decat telefonul). Asa ca retur iphone😄

@Pol7777: asa ma gandeam si eu ca nu mi-l repara. Cert e ca am zis ca a fost udat si a fost inundat cu apa, angajatul ESD nici nu a intrebat cum am facut, a zis ca se rezolva. Am specificat ca in decembrie schimbasem displayul la ei si ca probabil nu l-au inchis corect. Sincer, nu am incredere in ei, nici acum nu stiu daca e inchis corect, pare ca la anumite colturi se apasa caacul (dar la fel e si la un Note 10 plus al unui coleg care nu a fost desfacut niciodata....cine stie).
Am mai auzit de pe la cunostinte de telefoane samsung reparate la ESD si lipitura e atat de proasta ca se vede cu ochiul liber ca se misca sau ca e spatiu mare.

#1565
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Aviz celor care obișnuiesc sau intenționează să schimbe bateria la ESD înainte ca telefonul să iasă din garanție doar penreu a avea confortul psihologic ca au o baterie nouă,  deși cea originala poate nu a pierdut mai mult de 10-15% din autonomie ...

Sau celor care spun, îl incarc în orice fel de condiții,  nu îmi pasa de baterie , oricum ma duc la ESD să o schimb la final de garanție...

Edited by Tomaz2015, 07 July 2022 - 09:10.


#1566
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pai da, dar nu e normal. Ma feresc de service pt ca fac ei treaba de mantuiala?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate