Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Samsung S21 - topic generalist

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1754 replies to this topic

#1567
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Din păcate asta e realitatea ...

#1568
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Ai făcut tu un studiu?
Sau așa ți se pare ție așa că îți permiți să faci afirmații din astea de defăimare?
Eu am reparat n telefoane la esd, le-am băgat și în apă după și nu am avut probleme.

Se întâmplă să se mai greșească, suntem oameni.
Dar să ajungi să acuzi service-ul samsung că e degeaba și mai bine nu mergi...mi se pare de porc

View PostTomaz2015, on 03 iulie 2022 - 21:26, said:

L-au lipit românește la ESD

O sa dea vina pe tine ...
După cum vezi nu ai avut dreptate și l-au reparat pe garanție.

Ce spuneam, vorbești prostii

#1569
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
S21 5G  update securitate

Attached Files



#1570
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015

View PostNenea Zap, on 07 iulie 2022 - 10:27, said:

Ai făcut tu un studiu?
Sau așa ți se pare ție așa că îți permiți să faci afirmații din astea de defăimare?
Eu am reparat n telefoane la esd, le-am băgat și în apă după și nu am avut probleme.

Se întâmplă să se mai greșească, suntem oameni.
Dar să ajungi să acuzi service-ul samsung că e degeaba și mai bine nu mergi...mi se pare de porc


După cum vezi nu ai avut dreptate și l-au reparat pe garanție.

Ce spuneam, vorbești prostii
Provoci ca să fiu penalizat , nu-i asa ? 😀 citește și tu ce zic ceilalți colegi despre experienta lor și a altor cunoștințe cu ESD și apoi tragi singur concluziile ...Dacă ai ceva de povestit referitor la experienta ta de utilizator de S21 cred ca este binevenită orice remarcă... pentru mine a fost cel mai frumos și mai ergonomic Samsung pe care l-am utilizat vreodată...daca ar fi avut  autonomia cu măcar 15% mai buna acum scriam acest mesaj de pe S21...

Edited by Tomaz2015, 07 July 2022 - 15:54.


#1571
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Sincer sa va spun,eu nici telefonul nou n-as indrazni sa-l bag in apa. :) Una scrie in specificatii,alta poate fi situatia in realitate.Cu atat mai mult in urma unei vizite in service.🙂

Nu se compara o linie de asamblare din fabrica cu o ,,scula,,de o calitate aproximativa care executa aceeasi operatie.Parerea mea.

#1572
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Cand venise pandemia la inceputul lui 2020, dezinfectam telefonul cu spirt cand veneam acasa, dar de lene, incepusem sa il spal in chiuveta cu apa si sapun, sub jet puternic. Nu a avut niciodata vreo problema.
Sunt convins ca au gresit,se intampla, aubt si ei oameni😁
Nu e o tragedie.
Important e ca service-ul functioneaza, reparatia in aceeasi zi.

Intreb si eu aici: foloseste cineva Gboard (tastatura Google)? O folosesc pentru a dicta mai usor mesajele. Proble.a e ca, desi am dezactivat grammar correction, tof imi subliniaza cuvintele in timp ce le scriu. Stiu ca problema asta o aveam la ub oneplus si o rezolvasem cumva (dar nu mai retin cum).

Edited by Paranoir, 07 July 2022 - 18:32.


#1573
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View PostTomaz2015, on 07 iulie 2022 - 09:11, said:

Aviz celor care obișnuiesc sau intenționează să schimbe bateria la ESD înainte ca telefonul să iasă din garanție doar penreu a avea confortul psihologic ca au o baterie nouă,  deși cea originala poate nu a pierdut mai mult de 10-15% din autonomie ...

Sau celor care spun, îl incarc în orice fel de condiții,  nu îmi pasa de baterie , oricum ma duc la ESD să o schimb la final de garanție...
Eu trimit telefonul de fiecare dată la ESD înainte de a ieși din garanție. Acum am trimis S20 simplu pt schimbare baterie și pe lângă aia au schimbat și kit-ul de incarcare(mufă usb și cea mai fi acolo). În august urmează S20 Plus...
De încărcat îl încarc cum vreau eu, toate telefoanele le-am încărcat doar peste noapte și duceau 2 ani fără probleme...
În privința ESD, eu sunt mulțumit de ei, nu am avut probleme...inclusiv cu partea de IP68.
Spune-mi te rog câte telefoane ai trimis tu la ESD...de ești așa expert...
Că mai greșesc și ei, nu contest...dar nu generaliza...

#1574
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Eu am trimis un S7 edge penrru schimbat placa de baza , display ... a venit cu spatele zgâriat... nu știu dacă mai avea rezistenta la apa penrru ca nu am mai avut încredere sa îl testez după cum am vazut ca a fost realizată lucrarea ... l-am și vândut intr-o săptămână ... pune-l sub apa și scrie-ne dacă este totul ok ...

Edited by Tomaz2015, 08 July 2022 - 11:02.


#1575
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Wow, deci acum cât? 5 ani? 7 ani?
Sigur nu s-a schimbat nimic în 7 ani când au avut și ei o problemă.
Din păcate asta e realitatea :console:

#1576
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Din câte povestesc colegii pe aici se pare ca încă sunt uscături în pădure... sper sa nu fie cazul nostru când vom trimite telefoane la ei

View PostParanoir, on 07 iulie 2022 - 08:31, said:

@KeNz011:  

Sincer, nu am incredere in ei, nici acum nu stiu daca e inchis corect, pare ca la anumite colturi se apasa caacul (dar la fel e si la un Note 10 plus al unui coleg care nu a fost desfacut niciodata....cine stie).
Am mai auzit de pe la cunostinte de telefoane samsung reparate la ESD si lipitura e atat de proasta ca se vede cu ochiul liber ca se misca sau ca e spatiu mare.
Nenea Zapp

Edited by Tomaz2015, 08 July 2022 - 11:39.


#1577
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Am auzit pe la cunoștințe...
Am citit pe un forum...
Era un băiat acolo care spunea sigur că nu merită...
Las-o așa ;)

#1578
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
E topicul de service ESD si nu vad eu bine titlul?

#1579
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Cu tot respectul este vorba de service-ul oficial Samsung.

#1580
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
De acord insa dupa 2 pagini dedicate as zice ca este necesar un topic separat, nu se mai intelege care e subiectul aici.

#1581
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009

View PostParanoir, on 05 iulie 2022 - 22:01, said:

Revenit pe Samsung, dupa 2 zile de Mar. Nu imi place experienta pe iphone, e extrem de plictisitor, revenirea pe samsung este extrem de placuta.

Incearca sa zici chestia asta pe sectiunea lor, sa vezi cum iti sare toata lumea in cap Posted Image)
Eu abia astept sa ma intorc la Samsung, prefer oricand bloatware-ul lor decat limitarile iOS. Ma mai chinui cu iPhone-ul pana apare S23, parca imi pare rau de banii dati...

O alta chestie placuta cu Samsung e ca pe sectiunea asta moderatorii sunt foarte ok, iar utilizatorii te ajuta cu sfaturi.
Cand intrebam cate o chestie pe sectiunea Apple, primeam numai raspunsuri de genul "de ce ai avea nevoie de asa ceva?" moment in care realizam ca functia aia nu exista pe iOS si evident ca daca nu exista, nu e utila, pentru ca Apple are numai functii utile /s

Nu mai zic, ultima data s-au incins rau spiritele cand le-am zis ca pe Android ai call history pentru fiecare contact in parte, poti suna pe cineva folosind doar numpad-ul, chestii pe care Android le are de 10 ani si la care iOS doar viseaza.
Au sarit toti pe mine ca asa ceva e inutil desi le-am explicat utilitatea functiei, pentru mine, cel putin(am primit inclusiv amenintare cu ban Posted Image)

Welcome back to Samsung!

Edited by lex2010, 08 July 2022 - 12:57.


#1582
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008

View Postlex2010, on 08 iulie 2022 - 12:56, said:



Incearca sa zici chestia asta pe sectiunea lor, sa vezi cum iti sare toata lumea in cap Posted Image)
Eu abia astept sa ma intorc la Samsung, prefer oricand bloatware-ul lor decat limitarile iOS. Ma mai chinui cu iPhone-ul pana apare S23, parca imi pare rau de banii dati...

Cum sa zic asta acolo? E ca o secta pe sectiunea lor😄
Totusi, ce bloatware? Se tot vorbeste de "renumitul bloatware samsung". Da, au niste aplicatii ale lor. Si ce? Apple vine cu aplicatii de cantat la pian, apple garage band, aplicatie de streaming filme, muzica, aplicatie proprie de harti si multe altele. Se pare ca ei au voie, la ei nu e bloatware. Ca sa nu mai zic de alti producatori de telefoane cu android ce aplicații au preinstalate.

Edited by Paranoir, 09 July 2022 - 09:11.


#1583
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009
La iPhone le dezinstalezi foarte ușor. La Samsung merge cel mult un disable, dar ii mănâncă în continuare spațiu de stocare și probabil și ceva RAM.

#1584
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 11.03.2021

View Postlex2010, on 09 iulie 2022 - 17:25, said:

La iPhone le dezinstalezi foarte ușor. La Samsung merge cel mult un disable, dar ii mănâncă în continuare spațiu de stocare și probabil și ceva RAM.
"Dezinstalezi" este doar în mintea voastră😂))) ele rămân în telefon, le poți doar șterge de pe ecran.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate