Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Ce este "eBay Marketplace"?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
_D_A_N_

_D_A_N_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.02.2014
Nu radeti, chiar nu stiu cu ce se mananca "eBay Merketplace". Inteleg ca este un obor local, dar oare se poate comanda ceva de acolo daca nu esti din localitatea respectiva din Germania, UK, Franta etc, adica de acolo de la ei? Adica, eu, din Romania sa comand un set de cutite din Marketplace Munich ...
Ati incercat careva?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cred că e ce e și Emag Marketplace.

Cred.

Da io n-am citit dacă nu m-a interesat.

https://community.eb...y/td-p/30217729

Edited by waterman, 29 June 2020 - 15:00.


#3
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,717
  • Înscris: 13.03.2005

View Post_D_A_N_, on 29 iunie 2020 - 14:52, said:

Nu radeti, chiar nu stiu cu ce se mananca "eBay Merketplace". Inteleg ca este un obor local, dar oare se poate comanda ceva de acolo daca nu esti din localitatea respectiva din Germania, UK, Franta etc, adica de acolo de la ei? Adica, eu, din Romania sa comand un set de cutite din Marketplace Munich ...
Ati incercat careva?

Daca nu accepta livrarea pe Romania, exista posibilitatea sa alegi livrarea la o adresa din Germania si sa iti ajunga cu https://www.eshopwedrop.ro/ in Romania la adresa dorita, prin curier. Daca iti faci cont la ei, ai adrese postale in principalele tari din UE  si SUA pentru colectarea coletelor si apoi redirectionarea in Romania.

#4
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 03.05.2019
Eu am  senzatia ca eMag Marketplace este un fel de eBay Marketplace, si nu invers. Intr-adevar, e exemplul cel mai apropiat de noi.

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,595
  • Înscris: 17.08.2007
Emag marketplace este de inspiratie Amazon.
Ebay marketplace e un fel de olx dar fara regulile si garantiile Ebay. Tocmai ptr ca nu exista garantiile ebay oamenii evita sa trimita in alta tara, sunt si exceptii dar de regula trebuie sa aiba incredere ca sa trimita. La fel se pot lua si tzepe de pe adrese nemtesti sau de alte nationalitati.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate