Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!
 PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

windows 10 drivere startup degrad...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

sistem supraveghere audio-video

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mirceadrg

mirceadrg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 29.03.2014
Buna seara!

Pe scurt imi trebuie un sistem audio-video(7 camere) pentru supravegherea audio-video a unor examene! Desi preferam un sistem cu nvr, m-am indrepat spre analogic hd deoarece trebuie sa ma incadrez in suma de 2500 ron.

Avand in vedere ca nu am experienta in domeniul sistemelor de monitorizare video, am mai instalat doar 3 sisteme nvr la mine, la parinti si la socri, va intreb daca e buna alegerea mea?Ceva ce ar trebui inlocuit,am omis ceva? Sau daca aveti in gand o alta configuratie pana  in 2500 ron, va rog sa-mi spuneti.Posted Image

Attached Files



#2
anicoara

anicoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 28.01.2005
eu as aborda altfel ...

avand in vedere ca este o utilizare sporadica as reduce efortul de instalare si m-as orienta catre ceva de genul https://www.emag.ro/...1/pd/DRB8FNBBM/

cu inregistrare pe sd card (poti ”arhiva” sd-urile simplu)
wireless - nu tragi cabluri, oricum inregistrezi in camera, folosesti reteaua doar pentru monitorizare functionare
calitate a imaginii mult mai buna
poti fi mutate usor in alte sali

#3
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postanicoara, on 15 iunie 2020 - 19:59, said:

,

cu inregistrare pe sd card (poti ”arhiva” sd-urile simplu)
,

Si atunci cum stii in timp real daca cineva copiaza sau nu.Cine are timpsa se uite pe 2 sau 3 ore de inregistrari.Dupa ce ai corectat lucrarea si-i dai nota te trezesti ca a copiat si ce faci atunci?

#4
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,013
  • Înscris: 14.03.2013
Din cate stiu, audio nu ai voie sa inregistrezi legal. Indiferent de ce hartii faci. Iar video, tinand cont ca imi pare ca discutam de pj, trebuie sa le instalezi de o firma autorizata de politie. Nu e asa simplu in ziua de azi. Ca daca face vreunul vreo plangere...

#5
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005
Anicoara are dreptate, orienteaza-te spre camere ip cu inregistrare pe SD, dar nu wifi, semnalul e groaznic. Pentru vizualizare live e simplu, la Hik de ex. cu iVMS, adaugi camerele si le vezi pe un calculator de oriunde. https://www.spy-shop...-hikvision.html Alege de aici ce ai nevoie, poti sa pui si camere wifi doar ca le pui pe fir ca au si port rj45.
Audio nu poti inregistra fiind vorba de persoane private.

#6
mirceadrg

mirceadrg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 29.03.2014
Pana la urma am mers pe sistem nvr Hikvision +camere ip Hikvision DS-2CD2041G1-IDW1 conecatate prin fir S/FTP cat6. Achizitia este facuta separat de montajul ce va fi asigurat de o firma specializata.Referitor la partea audio, da, se respecta legea, supravegherea audio-video se desfasoara doar pe perioada examenelor urmand o procedura operationala bine definita.

Multumesc de sfaturi!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate