Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 

Am fost bruscat de un agent de paza al unui supermarket

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#19
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Data viitoare nu te mai uita dupa fufe cand mergi cu bunica  si n-o sa uiti cosu .

#20
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View PostAleXXander00, on 05 aprilie 2020 - 14:49, said:

Nu stiu daca pateste ceva sau nu, dar sa fie acolo, ca idee ca au agenti "vagabontI'. O zi buna sa aveti!


Nu pateste, bre, nimic. Conducerea are nevoie si de agenti "vagabonti" pentru clienti "vagabonti" care ies pe unde se intra.

#21
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Trebuia sa respecti ordinele si regulamentele care se aplica intr-un local privat-public.Si dupa ce le respectai tu, puteai avea pretentia sa fii respectat pentru asta.Asa cum le-ai respectat, asa ai fost repectat.
Si-n alta ordine de idei. paza e asigurata de o firma terta de paza, asa ca personalul magazinului nu are nici in clin nici in maneca cu aceasta. Si da, paznicii sunt angajati sa-si exercite autoritatea pe intreg teritoriul apartinator magazinului si in interior si in exterior.  Si pacat ca n-ai sunat politie, ca poate o puneai si de un PV pentru conturbarea linistii publice.

Edited by myshyk, 05 April 2020 - 15:06.


#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,431
  • Înscris: 01.12.2001

View PostAleXXander00, on 05 aprilie 2020 - 14:23, said:

Am ca dovezi camerele de filmat, dar nu stiu daca are rost sa imi bat capul cu asa ceva.
Nu ai nicio dovadă în acest moment. Daca ai timp și nervi mergi la poliție și depune plângere. După cercetări, vei primi și tu răspunsul: nu se confirma. El are grija sa nu iasă nimeni pe la acei turnicheti de intrare.

#23
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
@myshyk Lucrez intr-un domeniu care ma face sa nu fiu atat de prost incat sa chem politia pentru asa ceva, stai linistit. Posted Image  Dar tu probabil esti genul acela de persoana care isi paraste vecinii ca isi parasesc locuintele in perioada asta. Posted Image Distractie placuta.

In alta ordine de idei, am primit raspuns de la Penny in care mi-au spus ca vor verifica in descursul zilei de astazi camerele de supraveghere si vor reveni cu un e-mail sau chiar cu un telefon pentru mai multe detalii. Au fost mai rapizi decat ma asteptam.

Ma simt nevoit sa ma repet. Nu am zis ca DIN GRESEALA, ci DIN GRABA, am folosit acea intrare pe post de iesire. Mi-am facut culpa, nici macar nu apucasera sa se inchida in urma mea, nu am tras de porti, ma rog.

Edited by AleXXander00, 05 April 2020 - 15:10.


#24
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View PostAleXXander00, on 05 aprilie 2020 - 14:23, said:

...
Da, nici nu l-am invatat cum sa si-o faca, doar ca nu e normal sa impingi oamenii la acel mod, practic ma baga cu forta inapoi intre rafturi. Posted Image

Am ca dovezi camerele de filmat, dar nu stiu daca are rost sa imi bat capul cu asa ceva.
Dacă n-ai certificat medico-legal de la IML degeaba!Posted Image

PS: lasă-l pe paznic în legea lui; are și el niște atribuții și le duce la îndeplinire cum îl duce capu'; sigur n-are studii superioare și lucrează pe minim pe economie.

#25
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Eu nu zic ca am fost cel mai corect si cel mai cuminte. Posted Image Doar ca mi se pare aiurea sa pui mana pe oameni asa aiurea. Nu sunt suparat ca m-a impins, nu sunt atat de sensibil pentru ca asa am fost invatat in sporturile pe care le-am practicat. Posted Image  Mi se pare aiurea doar sa pui mana pe oameni in situatia actuala si la modul asta, chiar de rahat, sa nu mai zic ca avea o manusa rupta intr-o mana, iar in cealalta nu avea nimic. Posted Image Scuza-mi replicile anterioare.

#26
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019

View PostAleXXander00, on 05 aprilie 2020 - 14:49, said:

in concluzie, intre timp am trimis un e-mail catre Penny Romania asa cum am fost sfatuit, avand in vedere ca imaginile de pe camera imi sustin spusele 100%. Nu stiu daca pateste ceva sau nu, dar sa fie acolo, ca idee ca au agenti "vagabontI'. O zi buna sa aveti!
Bun asa, chiar daca nu ai procedat curect cu iesitul, nici bagabontii astia nu trebuie tolerati.

View Postmyshyk, on 05 aprilie 2020 - 15:04, said:

conturbarea
Cuvant nou! Sau poate prea vechi!

#27
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Se pare ca degeaba ti-ai facut cont in 2009 daca faci asemenea presupuneri in ceea ce ma priveste. Mai informeaza-te.
Cat despre "DIN GRESEALA, ci DIN GRABA,", asta nu are nici o relevanta. E ca si cum ai sustine ca l-ai injunghiat pe unul de sus in jos, desi voiai invers.

Cf. DEX:  CONTURBÁ, contúrb, vb. I. Tranz. A deranja, a tulbura. – Din lat. conturbare.
Da e mai vechi,   dar e corect. Si nici eu nu mai sunt flacau.

Edited by myshyk, 05 April 2020 - 15:32.


#28
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Nu am nevoie sa ma informez despre nimeni. Doar ca ai facut niste presupuneri aiurea despre persoane pe care nu le cunosti si despre o situatie pe care nu o cunosti, dar ai interpretat-o asa cum ai dorit. Si cred ca era mai simplu sa imi spui ca nu are rost sa depun o "plangere", decat sa ma faci prost voalat sau alte replici sarcastice pe care le-ai mai folosit. Zic, doar, sa nu-mi fie luat in nume de rau.

Cat despre comparatia ta, cred ca e depasita. Una e una, alta e alta. Am mai explicat situatia cu portile acelea, asta a fost, nu cred ca era nevoie sa fiu impins aiurea. Sigur rezolva mai simplu si frumos daca imi spunea sa ma intorc inapoi.

#29
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View PostAleXXander00, on 05 aprilie 2020 - 15:26, said:

Eu nu zic ca am fost cel mai corect si cel mai cuminte. Posted Image Doar ca mi se pare aiurea sa pui mana pe oameni asa aiurea. Nu sunt suparat ca m-a impins, nu sunt atat de sensibil pentru ca asa am fost invatat in sporturile pe care le-am practicat. Posted Image  ...Scuza-mi replicile anterioare.
Nici o supărare!

N-am vrut să mă hazardez, dar am intuit de la început că ai atitudine de cadru militar/polițist/sportiv de lupte care de obicei nu se lasă călcați pe bombeu, ei sunt feți-frumoși cum zicea ion_marin(făcut stagiu militar la secu - vezi postări), ei le știu pe toate, ce e corect și ce nu este, lor le sare muștaru' din orice,  ei au întotdeauna dreptate, ș.a.m.d.

#30
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013
La mine in cartierul Colentina, paznicii de la Penny sunt foarte politicosi si te ajuta sa rezolvi anumite probleme.Posted Image
Ei sunt de asemenea vigilenti contra infractorilor care au sosit in numar mare din vest...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 April 2020 - 15:42.


#31
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Da, și la noi unii paznici ajută copii să rezolve probleme de geometrie!Posted Image

Edited by jobist, 05 April 2020 - 15:51.


#32
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
ideea este ca daca ai fi mers normal, paznicul ar fi avut timp,(si sunt convins ca asa ar fi facut, pentru ca asa se face) sa te atentioneze verbal. Doar daca te-ai repezit sa prinzi usa deschisa de altcineva, pentru ca acelea nu au senzor de prezenta pe interior, ar fi fost obligat sa te "bruscheze".

#33
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
@myshyk
Nu, am scris mai sus cum a fost treaba. Nici nu apucasera sa se inchida. Atunci am realizat ca nu avem cos nici eu nici batrana. E adevarat ca am iesit cam repede tocmai ca sa nu se inchida, dar tot nu vad in asta o scuza. Vii si spui: "stai ba pe loc ca nu ai voie", "intoarce-te inapoi" etc. nu impingi oamenii aiurea.

@jobist
Ca fapt divers, nu am facut sporturi de contact, dar am facut sporturi in care antrenorii m-au invatat ca nu e ok sa ripostez oricat de prost ar fi "adversarul". Nici politist sau cadru militar nu sunt. Doar un simplu soarece de biblioteca, mai umblu prin IT, prin graphic design si am apucaturi de vagabont. Posted Image

#34
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Eu i-as face magazinului respectiv o recenzie pe google.
Unde sa prezint intamplarea.
Unii din cei vizati sunt sensibili la asta.

#35
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostAnn0nyym0us, on 05 aprilie 2020 - 14:26, said:

Nu merita efortul si timpul pierdut pentru plangere. Serios. Daca bunica e bine, trece peste ce s-a intamplat. Si-l eviti pe viitor.

Si cu ocazia asta oligofrenul poate sa faca magarii si pe viitor.

#36
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
@Ion_de_la_Raion
Fix de asta am si ales sa le trimit e-mail. Nu e prima data cand il vad pe taranul ala vorbind urat cu clientii, am mai spus-o.
Tocmai de asta o sa o fac si pe asta cu google-ul propusa de @altuser09. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate