Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Samsung galaxy a70 android 10

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
sonyfly69

sonyfly69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.09.2018
Salutare,
Am primit android 10 cu UI2.0 pe telefonul meu si l-am asteptat cu mult entuziasm. Sunt functii noi pe care am sperat sa le primesc si eu.
Din pacate nu au venit si am ramas foarte dezamagit. Ma refer la edge screen,edge lighting,optiunea ''swipe from sides and bottom'' la ''full screen gestures'' si incarcarea rapida la 25W nu mai e asa rapida.
Toti cei care ati primit android 10 va confruntati cu aceste lipsuri sau poate nu s-a facut implementarea corecta la mine?
Ma uitam la noile a71 si a51 aparute din fabrica cu android 10 si care au aceste optiuni.

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nu exista "Toti [...] va confruntati cu aceste lipsuri sau poate nu s-a facut implementarea corecta la mine"
E acelasi ROM pentru toti in situatia ta: model telefon, compenie telefonie mobila, tara....

Tocmai de aceea este inutila comparatia intre 3 tipuri diferite de telefoane.

Modelul acesta nu are aceste functii.
Unde ai vazut tu ca le-au avea ?!

#3
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016
Dacă o funcție anume nu vine "din fabrică", este improbabil să fie adusă vreodată cu update-uri software.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Aici n-ai nimerit-o !
Tocmai de aia apar update software de 2 feluri: de securitate si de functii.
De exemplu, la Android 10 la ceva modele Samsung (asta cu A...) apare Screen Recording
Eu am avut o chinezarie - Jiayu - si am avut de la Android 4.4 la 8.0 - cea mai tare faza noua a fost double tap to wake, aparut pe la 7 cred.

#5
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016
Update-urile de "functii", adică actualizările majore Android, nu prea aduc "mare brânză". Mai degrabă sunt o risipă gravă de timp și efort pentru cât de puțin beneficiu aduce utilizatorului.
Funcțiile noi aduse sunt puține, adică primești doar ce vine standard în versiunea respectivă de AOSP și noua interfață "Android Skin" a OEM-ului care are împachetată câteva funcții noi. În rest nu primește cine știe ce, plus niște bug-uri noi care să te zgârie pe ochi și niște elemente mutate ici colo cu care trebuie să te obișnuiești iarăși. Utilizatorilor obișnuiți nu le pasă deloc de aceste actualizări, ci din contră, le consideră enervante pentru că le dau peste cap telefoanele și le forțează schimbări facute fără cap.

https://eu.community...cks/td-p/911897

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Asta deja este alta discutie, relativ inutila la acest topic.

#7
sonyfly69

sonyfly69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.09.2018

 lorinczi_thomas, on 06 aprilie 2020 - 11:38, said:

Update-urile de "functii", adică actualizările majore Android, nu prea aduc "mare brânză". Mai degrabă sunt o risipă gravă de timp și efort pentru cât de puțin beneficiu aduce utilizatorului.
Funcțiile noi aduse sunt puține, adică primești doar ce vine standard în versiunea respectivă de AOSP și noua interfață "Android Skin" a OEM-ului care are împachetată câteva funcții noi. În rest nu primește cine știe ce, plus niște bug-uri noi care să te zgârie pe ochi și niște elemente mutate ici colo cu care trebuie să te obișnuiești iarăși. Utilizatorilor obișnuiți nu le pasă deloc de aceste actualizări, ci din contră, le consideră enervante pentru că le dau peste cap telefoanele și le forțează schimbări facute fără cap.

https://eu.community...cks/td-p/911897
Ai dreptate intr-un fel. Telefonul a inceput sa cam agate si incarcarea aceea foarte rapida nu mai e asa rapida. Si bateria se descarca putin mai repede.
Din cate imi dau seama,intre androidul 10 aplicat din fabrica si cel care vine prin update-uri este o diferenta. Nu stiu cum e acest android10 la alte telefoane care au fot si ele updatate ca sa pot sa-mi dau seama. Dar poate samsung o sa mai vina cu vreun update ca sa mai rezolve cate ceva.

Edited by sonyfly69, 06 April 2020 - 11:59.


#8
RaduMirica2000

RaduMirica2000

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.06.2020
SALUT,am o problema la notificari imi apare conector usb conectat si dupa doua secunde dispare si apare conector usb deconectat si tot asa dar nu asi vrea să resetez telefonul va rog sa ma ajutati

#9
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

 sonyfly69, on 06 aprilie 2020 - 11:58, said:

Telefonul a inceput sa cam agate si incarcarea aceea foarte rapida nu mai e asa rapida. Si bateria se descarca putin mai repede.

+1 toate de mai sus, plus ca se cam incinge cind sta la incarcat, ceea ce inainte nu facea.

#10
Seeaman

Seeaman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.09.2008
Toate acestea s-au rezolvat dupa ultimul update de soft!!! Asta am vazut pina acum!!! Mai sapam!!!!Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate