Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Muzica conspiratie talent

  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019
Buna. So nu am reusit sa gasesc aria 'conspiratii' asa ca postez aici, mi se pare destul de potrivit.
Am citit candva, intr-o zi, acum mult mult timp ceva in genul:
Sa zicem ca cineva compune muzica gen la pian (nu vorbesc de rapp si rahat) si face foarte bine asta gen la modul superlativ, astfel incat cam orice persoana poate sa afirme ca e bun la ce face la nivel international. Si intrebarea este acea persoana va avea succes sau va fi oprita de acei oameni din umbra, masoni sau cum le zice? Adica ma gandesc ca daca persoana o sa aiba niste idei altele decat se promoveaza azi nu o sa fie lasata sa aiba un nivel prea mare de influenta pentru ca ar fi periculos. Atunci cand vedeam videoclipuri din-astea conspirationiste spunea ca ei sunt in spatele la toti artistii si personalitatile si ca cei care nu sunt promovati de ei nu reusesc. Dar de ce nu ar reusi daca talentul e facut de asa natura sa fie recunoscut de toata lumea?
Si nu e vorba de mine sau ceva deci nu sariti cu jigniri, vorbesc la modul foarte general.
Mi-a mai zis odata cineva ca daca 'nu ai spate' intr-o chestie de genul nu ai cum sa reusesti dar tipul era incuiat si nu cred ca intelegea cu adevarat ce inseamna talent iesit din comun. Vreau sa zic se presupune ca cei mediocri ar trebui 'sa aiba spate' dar nu cei cu adevarat buni pentru ca ei ar fi usor reconoscibili.
E valabil pentru orice domeniu.
Deci cum e defapt?

Ps: nu vreau glume si caterinca aici

#2
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 Arlechinohh, on 01 aprilie 2020 - 19:05, said:

Adica ma gandesc
Buhahahahaha

CE talent au manelistii? Sau stai, ca masonii nu stiu de astea deci nu le controleaza talentul....

#3
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019
@BasculantaSexy putem considera ca manelistii sunt inofensivi...

 BasculantaSexy, on 01 aprilie 2020 - 20:48, said:



#4
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 Arlechinohh, on 01 aprilie 2020 - 20:51, said:

@BasculantaSexy putem considera ca manelistii sunt inofensivi...

De ce vorbesti la plural? Doar tu consideri asta. Iti plac manelele?

#5
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Cum e ?
Nu mai citi tâmpenii conspirationiste si nu mai frecventa oameni încuiați. In felul ăsta nu mai apar nici dileme de astea stupide.

#6
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 BasculantaSexy, on 01 aprilie 2020 - 20:53, said:



De ce vorbesti la plural? Doar tu consideri asta. Iti plac manelele?

Vreau sa zic: manelistii nu sunt oameni culti in general si nu pot fi decat inofensivi, ei nu o sa zica niciodata ceva super relevant ce ar putea schimba mersul societatii in bine.

#7
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019
Poti sa dai un exemplu de artist care nu a ajuns....artist?

#8
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 BasculantaSexy, on 01 aprilie 2020 - 21:10, said:

Poti sa dai un exemplu de artist care nu a ajuns....artist?

Nu pot pentru ca nu-i cunoastem.

#9
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019
De talent care nu a ajuns talent? De video din asta conspirationist?

#10
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 BasculantaSexy, on 01 aprilie 2020 - 21:18, said:

De talent care nu a ajuns talent? De video din asta conspirationist?

Sunt o gramada dar tu chiar nu iti dai seama? Nu-mi spune sa-ti dau exemple concrete pentru ca daca nu au ajuns cunoscuti nu am de unde sa ii stiu.

#11
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

 Arlechinohh, on 01 aprilie 2020 - 21:07, said:



Vreau sa zic: manelistii nu sunt oameni culti in general si nu pot fi decat inofensivi, ei nu o sa zica niciodata ceva super relevant ce ar putea schimba mersul societatii in bine.

Spre surpriza ta, unii sunt. Ca exemplu, Costi Ioniță a terminat facultatea de medicină, dar asta nu l a împiedicat să cânte cu Florin Salam.
A fost o perioadă de boom a manelelor iar mulți, pt un castig material rapid si facil, au adoptat această carieră, de cântăreți de manele.
Apropo, Adi de Vâlcea sau de la Vâlcea, cum dracu îi zice, era rocker in liceu/tinerețe. A simțit pulsul pieții si s a reprofilat.
De fapt, tu ai zis "in general". Da, in general, asa e. Tot felul de lăutari tembeli.

#12
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 Arlechinohh, on 01 aprilie 2020 - 21:23, said:

Sunt o gramada dar tu chiar nu iti dai seama? Nu-mi spune sa-ti dau exemple concrete pentru ca daca nu au ajuns cunoscuti nu am de unde sa ii stiu.

Deci nu a ajuns cunoscut, dar altii au ajuns cunoscuti?

#13
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 CovertTwo, on 01 aprilie 2020 - 21:25, said:


Tocmai de-asta am zis 'in general' pentru ca Costi Ionita mi se parea destul de inteligent omu' . In orice caz topicul meu nu e o prostie, probabil e un adevar pe care multi nu il cunosc. Refuz sa cred ca nu se mai face muzica buna, ba din contra cred ca e plin de talente dar sunt ascunse bine.

 BasculantaSexy, on 01 aprilie 2020 - 21:26, said:



Deci nu a ajuns cunoscut, dar altii au ajuns cunoscuti?

Altii probabil ca da pentru ca au facut compromisuri de tot felul.

Voiam sa primesc raspunsuri mai 'din interior'. Am mai auzit chestii de genul 'conspiratii' 'hai lasa-ne'

#14
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Haha, uite așa ajung să fiu si eu conspirationist :)
O bună perioadă de timp, până prin anii 2000, cei care cântau se impuneau, prin talent, treptat, progresiv. Prin acel talent nativ al lor.
Crescând influența caselor de discuri, al studiourilor care promovau muzică, s a constatat că e mai ieftin să fabrice talente decât să le descopere pe cele autentice si așa au procedat. Rezultat, o muzică de proastă calitate.
Nu e vreo influență masonică, e doar un artificiu pt creșterea profitabilității.
De aia se mai ascultă melodii din anii 1970-2000 iar melodii din 2010 au dispărut definitiv.
Mă rog, asta e o parere strict personală.

#15
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 Arlechinohh, on 01 aprilie 2020 - 21:40, said:

Refuz sa cred ca nu se mai face muzica buna, ba din contra cred ca e plin de talente dar sunt ascunse bine.




S-a inventat autotune, deci adio muzica buna.

#16
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 CovertTwo, on 01 aprilie 2020 - 21:56, said:


Pe Eminescu de ce l-au bagat la nebuni? De fapt 'artistii' in adevaratul sens al cuvantului au 'pareri' si nu tac si nu urmeaza turma de cele mai multe ori, de aceea nu sunt scosi in fata. Dar cei promovati de ei nu au pareri, se dau dupa cum bate vantul si trebuie sa recunoatem ca artistii au o influenta enorma asupra societatii.

It is paraphrase of a letter written in 1845 by King Leopold of Belgium, supposedly to Queen Victoria: “Dealings with artists, for instance, require great prudence; they are acquainted with all classes of society, and for that reason dangerous; they are hardly ever satisfied, and when you have too much to do with them, you are sure to have des ennuis.”0

#17
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 Arlechinohh, on 01 aprilie 2020 - 22:22, said:

Pe Eminescu de ce l-au bagat la nebuni?

CA era bipolar. Insa l-au tratat gresit.

#18
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

 CovertTwo, on 01 aprilie 2020 - 21:56, said:

s a constatat că e mai ieftin să...

De ce voi, unii dintre voi credeti ca banii sunt totul pentru cei de sus si reduceti orice problema la bani? Cei care au deja foarte foarte multi bani incep sa caute si altceva.
Am vazut acum mult timp un interviu cu Dan Voiculescu si spunea ceva de genul ca cei care au bani de ajung la nivelul sa-si permita orice dpdv material vor si mai mult si anume sa aiba o influenta asupra societatii (ideilor societatii).

 BasculantaSexy, on 01 aprilie 2020 - 22:28, said:



CA era bipolar. Insa l-au tratat gresit.

Nici el nu tacea sa stii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate