Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

DAZN

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#109
cata23ww

cata23ww

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.12.2020

View PostMaddow1, on 20 ianuarie 2021 - 11:08, said:

și eu sunt de părere ca onlineul va omorî televiziunea, dar mai e pana atunci, mai ales în România unde publicul >45 ani nu este învățat cu tehnologia noua, cu tot ce înseamnă smart device, implicit cu aceste servicii de streaming. Mai pune și ca romanii nu au o cultura prea avansata, preponderent nu se uita decât la fotbal și la meciurile lui Halep. Deci sporturi ca hockey, baschet, darts, s.a. nu ar prinde la noi deci nu cred ca DAZN va avea succes pe piața românească
Nici nu cred ca iau in calcul milioane de abonati daca nu iau divizia A, eu spun ca pot sa gaseasca 100.000 de abonati daca vin cu drepturi ca in Germania si cu promovare ( pana acum au alocat 0, cateva stiri si testeaza piata )

#110
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,265
  • Înscris: 15.06.2014
mmm..

cred ca DAZN ne pregateste o surpriza sau mai multe in viitorul apropiat.. Posted Image

https://www.dazn.com...u2w9h3n/matches

#111
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010
Calificarile pentru campionatul mondial nu se vad la nici o televeziune in afara de meciurile României la Protv. DAZN cum de nu au luat aceste drepturi sa le vedem si noi daca la tv nu s-a inghesuit nici o televeziune.

Edited by K-Bobby, 25 March 2021 - 13:02.


#112
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 K-Bobby, on 25 martie 2021 - 13:02, said:

Calificarile pentru campionatul mondial nu se vad la nici o televeziune in afara de meciurile României la Protv. DAZN cum de nu au luat aceste drepturi sa le vedem si noi daca la tv nu s-a inghesuit nici o televeziune.

Pentru ca probabil sunt scumpe si oricum nu se uita nimeni la meciurile alea.

#113
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Expira drepturile multor competiții în iunie anul asta. Sunt foarte curios sa vad ca ia ceva competitii DAZN-ul.

#114
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010

 giuliani, on 25 martie 2021 - 14:33, said:



Pentru ca probabil sunt scumpe si oricum nu se uita nimeni la meciurile alea.
Daca si astea sunt scumpe ce sa mai zici de UCL si UEL unde costa peste 15 mil de euro. La noi s-a impartit la 3 televeziuni si deasta inca le mai vedem pe tv. La fel si campionatul spaniei si Italiei sunt scumpe. Poate Germania si Franta sa fie mai ieftine.

Edited by K-Bobby, 25 March 2021 - 17:47.


#115
cata23ww

cata23ww

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.12.2020

View PostFly_85, on 23 martie 2021 - 11:27, said:

mmm..

cred ca DAZN ne pregateste o surpriza sau mai multe in viitorul apropiat.. Posted Image

https://www.dazn.com...u2w9h3n/matches
  Meciul a fost aseară pe DAZN Germania, comentariu engleza. In continuare se pot Urmări Germania Italia si Canada. De ce sa aștepți sa ia drepturi România? Sa pună comentariu in Romană si sa le strice?

#116
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Funcționează ok DAZN cu vpn? În sensul că un cont creat în România îți dă acces la conținutul din Germania, Italia, șamd? Sau n-am înțeles eu bine?

Edited by ritz, 26 March 2021 - 14:26.


#117
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Unii zic ca merge... Eu am încercat și nu pot sa vizionez... Am încercat cu VPN de Canada și Germania și Italia și îmi da eroare... Ma depistează ca nu am dreptul sa urmăresc...


#118
cata23ww

cata23ww

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.12.2020

View Postritz, on 26 martie 2021 - 14:25, said:

Funcționează ok DAZN cu vpn? În sensul că un cont creat în România îți dă acces la conținutul din Germania, Italia, șamd? Sau n-am înțeles eu bine?
Da, merge, cel puțin pe laptop... au început sa apăra erori la Germania când schimbi de pe un Feed pe altul dar dacă dai refresh la VPN merge si odată ce intri pe stream nu se întrerupe. Au mai adăugat si NBA TV

#119
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
DAZN Italia achiziționează Serie A în Italia https://www.broadban...rie-a-in-italy/

#120
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Am observat ca DAZN transmite în România Desert E Prix (o competiție cu mașini electrice care se desfășoară în desert și unde participa nume importante din raliul mondial).
Si încă o chestie, se poate face abonament doar lunar la DAZN România pe când în celelalte tari se poate face abonament și pe 1 an.
Eu zic ca asta înseamnă că ne pregătesc surprize și ca o sa modifice prețul abonamentului...

#121
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005

View Postcata23ww, on 26 martie 2021 - 18:05, said:

Da, merge, cel puțin pe laptop... au început sa apăra erori la Germania când schimbi de pe un Feed pe altul dar dacă dai refresh la VPN merge si odată ce intri pe stream nu se întrerupe. Au mai adăugat si NBA TV

La mine nu vrea, am incercat cu 3 VPN-uri diferite si ori primesc eroarea ca DAZN nu este disponibil in acea locatie, ori daca reusesc sa intru pe pagina nu pot sa dau login, deoarece si citez "You can only access DAZN in the country where you created your account." Pacat, cel de Germania chiar are o lista impresionanta de fotbal.
Folosesti vreun VPN anume? Contul meu e de UK. Ori tu ai deja cont de Germania? Ca asa vad ca ma lasa sa-mi fac cont la ei.

Edited by ritz, 07 April 2021 - 10:06.


#122
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Daca esti abonat dazn Germania nu ai nevoie de vpn sa vezi programele din EU. Doar parale pentru subscriptie. La tv nu stiu cum se face, probabil trebe sa alegi ca tara Germania dupa care sa instalezi dazn. Cred ca vei avea probleme de incompatibilitate la cablu.
Daca ai aplicatia din Germania trebuie sa bifezi portabilitatea in EU.

Attached Files



#123
cata23ww

cata23ww

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.12.2020
Încearcă sa te loghezi cu Ip-ul tău apoi sa iesi din browser, sa schimbi țara cu VPN si sa reintri pe site... este destul de ciudat site-ul oricum, cred ca am primit si eu la un moment dat ca nu pot accesa, am dat ENTER si am intrat...

Edited by Dany_Darke, 08 April 2021 - 07:25.


#124
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Sky Italia a depus un recurs la un tribunal din Milano care încearcă să blocheze atribuirea drepturilor din Serie A la parteneriatul DAZN-TIM. https://www.broadban...ights-purchase/

#125
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Platforma de streaming DAZN va continua să difuzeze exclusiv toate meciurile LaLiga din Italia până în 2024. https://www.broadban...-dazn-in-italy/

Ronaldo, fosta vedetă a fotbalului brazilian, tocmai a semnat un contract cu platforma DAZN https://www.telesate...ne-ronaldo.html

#126
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Sper sa înceapă sa cumpere competiții sportive și la noi... Sunt atâtea sporturi ce nu sunt transmise la noi...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate