Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Customer support cu franceza

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
O oferta excelenta.
Presupun ca poti sa pleci oricind, nu te tin inchis(a) in beci.
Si daca cistigi niste experienta, tot e bine.

#20
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014

View Postdorin_2k, on 18 februarie 2020 - 18:42, said:

4 ore/zi L-V sau 7/7?
Dacă e doar L-V și iei 300€ Cash și Ă®ți face și contract e ok.
L-V doar , plus asigurare medicala , tichete de masa , transport gratuit , cu tramvaiul cred ca fac 30 min pana acolo de la camin.

#21
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 25.10.2008
Deci ajungi la 1700-1800 cu totul, pentru 4 ore

#22
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,606
  • Înscris: 30.08.2017

View PostMarianG, on 18 februarie 2020 - 19:36, said:

Nu suntem in Germania!

La capitolul pretenții cam suntem.

On topic, dacă nu te încurcă cu facultatea si ai nevoie de bani, e ok, pentru 4 ore e salariu decent si mai înveți câte ceva. In același timp dacă te interesează programarea, alea 4 ore ai putea sa le aloci către învățare/proiecte cu impact mai mare asupra carierei tale. Tu știi mai bine ce vrei.

#23
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 25.10.2008

View PostMarianG, on 18 februarie 2020 - 19:36, said:

Nu suntem in Germania!
Exemplu era dat pentru @cattavencu.
Eu am lucrat 7 ani in call center si stiu cum e. Nu ca majoritatea, se duc, lucreaza 1-2 luni si pleac pentru ca li se pare greu, sau salariu prea mic si eu nu stiu sa faca ceva.

#24
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,428
  • Înscris: 01.12.2001

View Postexydos, on 18 februarie 2020 - 20:05, said:

L-V doar , plus asigurare medicala , tichete de masa , transport gratuit , cu tramvaiul cred ca fac 30 min pana acolo de la camin.
E super pt un student.

Edited by MarianG, 19 February 2020 - 10:27.
fara aluzii


#25
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Si cum e la interviu? Trebuie sa accept pe loc? E negociabil salariul? Ajung la locatie si vb intai cu secretara?

Edited by exydos, 19 February 2020 - 10:59.


#26
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Cum e la interviu - o sa vezi atunci, intrebari si raspunsuri.
Accepti pe loc - nu neaparat
Salariu negociabil - bineinteles. Cit de mult, o sa vezi atunci.
Ajungi la locatie si vorbesti la receptie /  secretara... orice iti iese in cale.

#27
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Am fost , 300 euro + 120 euro bonus de performanta ( daca vin la timp etc.cica bonusu se ia foarte usor)
+10 sau 15 tichete ( nu mai stiu exact ) de masa de 15 lei
imi aleg 4 ore cum vreau
firma e o firma partenera cu EA si gen aia fac jocuri si gen eu sunt ca un fel de suport , ma suna clientii cand au probleme.
Mi s a zis ca dupa 1 an poti sa avansezi in QA
daca lucrez de la 11 noaptea +  pana la 1 , salariu creste cu 25% , plus taxiul e decontat de firma sa ajung noaptea acasa
transportu in comun decontat de firma , din luna a 2a sau a 3a primesc asigurare medicala privata , diferite reduceri la sala etc.
Suna bine cam , eu as accepta. Voi?

Edited by exydos, 19 February 2020 - 15:47.


#28
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005
Salariul este acelasi, doar ca primesti bonus pentru schimbul de noapte, ( prevazut prin lege).

Daca nu-te afecteaza negativ la note sau sanatate poti sa incerci.

Edited by MarianG, 19 February 2020 - 16:28.


#29
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Dar oare ei s au oferit 300+120 in mana ? Sau 420 - taxe?
Daca ar fi cu taxe cat mi ar taia?

#30
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005
Asta era o intrebare petru interviu.

#31
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005

View Postexydos, on 19 februarie 2020 - 16:26, said:

Dar oare ei s au oferit 300+120 in mana ? Sau 420 - taxe?
Daca ar fi cu taxe cat mi ar taia?

http://www.calculato...ul-salariu-net/

Cel mai probabil e brut, cu taxele incluse.
Daca nu ai intrebat prea multe la interviu, o sa mai descoperi altele  dupa ce incepi :) nu vreau sa te sperii, dar nu se spune tot la inteviuri, numai ce e ok, dar astea le invetipe parcurs, de aceea e bine sa incerci, cat mai multe joburi, sa faci experienta.

Nu cred ca te poti duce cand doresti, in sensul ca trebui sa anunti inainte si sa te organizezi cu ceilalti colegi ca sa nu ramana ei descoperiti, deci nu e chiar cand vrei, e si in functie de ceilalti colegi.
Astea trebuia sa intrebi la interviu, ce inseamna flexibil, oricand sau va programati.

Daca stii ca pierzi timpu  degeaba si nu inveti pt altceva, iar facultatea o poti tine si cu 6 ore in minus (pregatit+drum) mergi macar juma de an, te mai disciplineaza, vezi cum e la un loc de munca si daca iti doresti mai mult mai tragi dupa aceea.

Edited by Zyx, 20 February 2020 - 10:59.


#32
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014

View PostZyx, on 20 februarie 2020 - 10:55, said:

http://www.calculato...ul-salariu-net/

Cel mai probabil e brut, cu taxele incluse.
Daca nu ai intrebat prea multe la interviu, o sa mai descoperi altele  dupa ce incepi Posted Image nu vreau sa te sperii, dar nu se spune tot la inteviuri, numai ce e ok, dar astea le invetipe parcurs, de aceea e bine sa incerci, cat mai multe joburi, sa faci experienta.

Nu cred ca te poti duce cand doresti, in sensul ca trebui sa anunti inainte si sa te organizezi cu ceilalti colegi ca sa nu ramana ei descoperiti, deci nu e chiar cand vrei, e si in functie de ceilalti colegi.
Astea trebuia sa intrebi la interviu, ce inseamna flexibil, oricand sau va programati.

Daca stii ca pierzi timpu  degeaba si nu inveti pt altceva, iar facultatea o poti tine si cu 6 ore in minus (pregatit+drum) mergi macar juma de an, te mai disciplineaza, vezi cum e la un loc de munca si daca iti doresti mai mult mai tragi dupa aceea.

Am vorbit despre program flexibil , imi pot face programul cu o saptamana inainte pe saptamana ce urmeaza , aleg eu cand sa vin alea 4 ore , da nu sunt foarte motivat sa muncesc la job-ul asta , ma gandesc ca fac 4 ore de munca si vin acasa obosit si nu mai am nici un chef sa fac nimic legat de facultate , dar fara macar ma tin bine de facultate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate