Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 

China - Coreea de Nord - Coreea de sud

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,980
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmeuser, on 03 ianuarie 2020 - 20:52, said:

Cam scumpa curiozitatea asta , nu mai bine inveti istoria , plus ca acel regim opresiv  nu merita banii  din turism , e o gluma proasta

Tu de ce mergi in vacanta? Nu mai bine citesti niste pliante?
Eu i-am dat o varianta, parerea mea este ca din banii aia, peste 30% sunt profitul firmelor de turism.
Dar, si eu am in plan asa ceva

E altceva sa vezi pe viu cum traiesc oamenii de acolo

#20
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Tsunnami, din pacate eu sunt angajat ... sau mai bine zis sunt sclav la multinationala. Unde cea mai mare problema e timpul. Adica foarte greu poti gasi zile libere. Chestia asta cu consulatul ma costa timp, pe care nu il pot obtine. Poate ca as iesi mai ieftin. Insa prefer ceva organizat, ceva mai clar mai sigur.
3199 euro sunt bani multi, .. sa fiu sincer e salariul meu pe 3 luni. Deci pentru aceste 10 zile eu 3 luni nu mananc nu ma imbrac ... Poate chiar mai mult daca pun in balanta si taxele de aeroport si ce voi cheltui pe acolo. Dar prefer sa ii dau sa stiu ca merg cu ceva la sigur. Nu e o excursie in Franta sau Germania, unde imi fac singur rezervari de bilete de avion sau cazare pe net. Aici trebuie urmata calea asta. Sunt absolut convins ca peste 30 % din banii aia sunt luati de firmele romanesti ... dar asta e. Sper sa fiu multumit de serviciile lor si sa nu viu dezamagit.

#21
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
XL,fii macar cinstit si recunoaste ca turistic vezi ce vor ei- nu ce vrei tu!  Sincer,daca pt in rahat de manifest rupt din HOLUL hotelului(poate era beat,era revelion) iau spalat creierii si imbolnavit de nici americanii nu stiau ce are+moarte  Te rog sa fii foarte atent cum te manifesti pe akolo.    UN MANIFEST DINTR-UN HOL DE LA ETAJ.  Nu este un hotel pt masele populare,puteau sa ramana o fapta banala,e beat domle!  Ca fapt divers,pana si arabetii din O.M. au dat liber la alcool pt turisti.

Nefericita comparatia,dar uite ca se schimba si astia,ultrafanatici.

#22
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

View Postscania_delfin, on 03 ianuarie 2020 - 21:12, said:

Cine taie postarile fara motiv este nesimtit. Are frigideru plin.
De fapt ne ofera o experienta nord coreeana autentica, unde cenzura e maxima. Posted Image

“I have made the single worst decision of my life. But I am only human […] I beg that you find it in your hearts to give me forgiveness and allow me to return home to my family.” - Otto Warmbier, studentul facut leguma de nord koreeni.

Edited by SpeedDemon, 03 January 2020 - 21:41.


#23
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View PostMikeSpike, on 03 ianuarie 2020 - 21:33, said:

UN MANIFEST DINTR-UN HOL DE LA ETAJ.

Din cate stiu respectivul student american a vrut sa ia un afis propagandistic ca suvenir. Acesta nu l-a rupt în sensul distrugerii ci doar a vrut sa-l ia ca amintire. Asta l-a costat viața. Al naibii de normal regim.

#24
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Am curatat aproape doua pagini de offtopic si trolling.  Urmatoarele interventii vor fi cu puncte si zile de suspendare !
Multumesc pt intelegere !

#25
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016
Sunt sigur ca se spun multe povesti despre tara lui Kim...asa am auzit si eu inainte de primul concediu in Cuba...ca te aresteaza,ca nu poti filma, a-ti confisca telefonul mobil si valuta....povesti nemuritoare...
Initiator,era unul prin Arad,Bozgan Gheorghe....ala cica a fost de nspe ori in Coreea de Nord...poate il gasesti pe fb si ceri informatii....

#26
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,980
  • Înscris: 20.10.2015

View PostXL700VA, on 03 ianuarie 2020 - 21:12, said:

Tsunnami, din pacate eu sunt angajat ... sau mai bine zis sunt sclav la multinationala. Unde cea mai mare problema e timpul. Adica foarte greu poti gasi zile libere. Chestia asta cu consulatul ma costa timp, pe care nu il pot obtine. Poate ca as iesi mai ieftin. Insa prefer ceva organizat, ceva mai clar mai sigur.
3199 euro sunt bani multi, .. sa fiu sincer e salariul meu pe 3 luni. Deci pentru aceste 10 zile eu 3 luni nu mananc nu ma imbrac ... Poate chiar mai mult daca pun in balanta si taxele de aeroport si ce voi cheltui pe acolo. Dar prefer sa ii dau sa stiu ca merg cu ceva la sigur. Nu e o excursie in Franta sau Germania, unde imi fac singur rezervari de bilete de avion sau cazare pe net. Aici trebuie urmata calea asta. Sunt absolut convins ca peste 30 % din banii aia sunt luati de firmele romanesti ... dar asta e. Sper sa fiu multumit de serviciile lor si sa nu viu dezamagit.
N-am spus s-o faci pe cont propriu, ci sa gasesti firma care face excursia in Coreea de N si ei iti vor spune punctul de intalnire in China sau Coreea de sud.
O sugestie,
Nu trebuie sa te justifici pentru decizia ta.
Firma din Romania plateste firma mama care te preia din China, si acolo alte profituri.
Banii tai, timpul tau, in rest nu ma intereseaza.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate